Ayasofya üzerine Hayal gören sözde! dostlarımız.

DOST! Yunanlıların bitmeyen, tükenmeyen hayalleri, ve Bizansçı emelleri

Spora Bulaştırılan Irkçılık ve Türk Milletine Yapılan Büyük saygısızlık!
PAOK taraftarları, Ayasofya’nın tepesine haç dikti, minareleri yıktı…


Dün gece oynanan Avrupa Ligi playoff maçında Fenerbahçe’yi 1-1 berabere kalarak eleyen Yunanistan ekibi PAOK’un taraftar sitesinde (www.paokmania.gr) yer alan açılış introsu Türkleri ve Müslümanları ayağa kaldırdı.

Türkiye'den ve Dünyadan gelen, Sporun ruhuna yakışmayan böyle Rezil ve Irkçı bir animasyonu web sitelerine açılış sayfası yapan, PAOK spor kulübü kınandı. gelen yoğun baskılar karşısında diplomatik skandala dönüşen Ayasofya animasyonu siteden kaldırıldı.

Bizim için Yunan halkının İstanbul ve Ayasofya hakkında ne düşündüğünün önemli göstergesi olması nedeniyle, Yunanla dostluk kuracak resmi, sivil halkımızın ne kadar dikkatli olması gerektiğinin anlaşılması için kaldırılan animasyonu www.fatihhaber.com  web sitemizde yayınlamaya devam ediyoruz.

Sitede yer alan giriş animasyonunda Ayasofya Camii’nin kubbesinde bulunan hilal yerine haç dikildiği görülüyor. Daha sonra PAOK kulübünün simgesi olan (Bizans Simgesi) Çift başlı kartallar gökyüzünde uçmaya başlıyor.
Kartallar Ayasofya Camii’nin 4 minaresini teker teker yıkıyor.

Yunanistan basını bir spor müsabakasını Irkçı, Faşist söylemlerle okuyucularına servis etti.

Yunan gazeteleri, PAOK’un Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalarak tur atlamasına geniş yer ayırdı. “İstanbul fethedildi”, “İstanbul düştü” gibi siyasi içerikli başlıklar tercih edildi. Gazeteler, PAOK seyircisinin yaptığı tahriklere hiç değinmezken, Türk polisinin tutumu ise eleştirildi.

Exedra Spor gazetesi, “İstanbul’u aldı” manşetini kullandı. Ruhunu ortaya koyarak İstanbul’da mücadele eden PAOK’un, Fenerbahçe’yi eleyerek Avrupa Ligi gruplarına kalmayı başardığını yazdı.
Gata spor gazetesi, “PAOK’un Muslimoviç ile İstanbul’a Yunan bayrağını çektiğini” yazdı.
Filaflos gazetesi de, “İstanbul düştü-fethedildi” manşetini kullandı. Gazete, PAOK’un tarihi bir galibiyet aldığını vurguladı.

Bu arada dün gece karşılaşmanın sona ermesinin hemen ardından PAOK taraftarının taraftar internet sitesi paokmania.gr, tepki çeken bir tahrikte bulundu. Giriş sayfasına Ayasofya’nın minarelerinin yıkıldığı bir animasyon yüklendi.
Animasyonda, Ayasofya kubbesindeki haç ile resmediliyor. Ardından Ayasofya etrafında uçmaya başlayan kartallar beliriyor. Daha sonra Ayasofya’nın dört minaresi yıkılıyor. En sonunda ise iki başlı kartal, PAOK logosu ile kubbenin üzerine konuyor.

Siteden yapılan açıklamada, animasyonun taraftarınca çok beğenildiği ifade edildi. Türkiye’den ise çok fazla tepki ve tehdit mesajı alındığı ifade edilen açıklamada, animasyonun video haline dönüştürülerek kullanıcıların hizmetine sunulacağı duyuruldu.

AYASOFYA HAKKINDA DERİNLEME ARAŞTIRMA YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ

Habere konu olan Yunan yayınları için tıklayınız
http://www.paokmania.gr

Yunan Paok kulübü resmi sitesinde yayınlanan haberin Türkçe tercümesi:
Burada kutsal bir hikaye Intro metin yazıldı, Bu hikaye admin ekibimiz tarafından yazıldı
Bir sürpriz oyundan sonra misafirler ve üyelerin beklediği paokmania dün gece gerçekleşti…
Güzel bir giriş metni sayfamıza dekore edilmiş ve Pavlos Dermitzakis çocuklarının nasıl yapılır-büyük bir başarı herkese gösterdi.
Bizans Kartalları Ayasofya üzerinde uçtu ve dünyada PAOK taraftarları için büyük bir zevk verdi.
Bu intro yayınlandığı andan itibaren paokmania e-posta düzinelerce üyeler ne zaman oyun sayfaya girecek?
Oyunu görmek için çok etkilendiklerini ilan ettiler.
Bu oyunla Zorro tarih yazdı çalışmaları ve dünya PAOK bir tur gurur opadiki bize dolgu yaptı.

Elbette birçok protesto eden ses Ege paokmania bazı kişileri diğer taraftan olduğunu keşfetti ve çok sayıda ileti göndermeye topluca, bazıları tehdit edilmeye başladı.
“Flash Intro” Şu anda, orada bir video var ve seyretmek için çok yakında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

GELEN YOĞUN TEPKİLER KARŞISINDA ANİMASYON WEB SİTESİNDEN KALDIRILDI.

Yukarıdaki animasyonu izleyemeyenler için animasyondan aldığımız resimleri aşağıda yayınladık.


Paok kulübü resmi sitesinin intro sonrası ana sayfası

Flash animasyon bu resimlerde olduğu gibi devam ediyor 

 

YORUMLAR:

PAOK'lular internet sitelerinde Ayasofya'ya haç dikilmiş bir animasyon yayınlamış PAOK'lu taraftarların web sitelerinde yer alan animasyon tepki çekmişti. Çünkü yunanlılar bu animasyonda Ayasofya'ya haç dikilmiş ardından da 4 minare teker teker yıkılıyordu.

Fanatik PAOK'luların çirkin tavırları bununla da bitmemiş ve sitenin açılış sayfasına Fenerbahçeli futbolculara dansöz kıyafeti giydirilmiş bir resim koymuşlardı.

Yunanlıların bu hareketlerine cevap ise Türk hackerlerdan geldi. Akıncılar adlı Hacker grubu paokmedia sitesini çökertti. Ve siteye minareleri yeniden dikilmiş bir Ayasofya fotoğrafı ve Atatürk'ün selam veren bir fotoğrafı konuydu. Ayrıca "Siz Ayasofya'yı yıkamazsınız ama biz sanalı başınıza yıkarız" yazısı eklendi. Bu olayın ardından PAOK taraftarı Fenerbahçe ile ilgili küçük düşürücü haberleri sitesinden kaldırdı.
--------------------------------

Not: Biz bu görüntüleri yayınlamakla mutlu değiliz, Fakat mecburuz, Yunan halkının ne kadar güvenilmez olduğunu birilerinin gözüne sokmak için yayınlıyoruz, O gün taraftar siteleri ile, ulusal basını ile nasıl Ayasofya ve İstanbul çığlığı attıklarını gördük, Bunların unutulmaması gerekiyor, her yayınladığında rahatsız olduğumuz bu görüntüler için Türk milletimden özür dilerim,
Bilhassa politikacılara nasihat olması için yayınlara devam ediyoruz,   Bunlar her fırsatta bu terbiyesizliği yapıyorlar.

 

Habere yorum ve resim göndermek istiyorsanız İrtibat: fatihten@gmail.com