.

FATİH BELEDİYESİ İNTERNET SİTESİNDEN İMAR SORGUSU

.Fatih belediyesi imar planlarını halka açarak, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiş oldu, Birçok belediyede elde etmek için birçok mücadele verilen imar planları Dünyanın hizmetine açık durumda.
2005 yılında yapılan imar planları 6. idare mahkemesi tarafından 2008 yılında iptal edilmesine rağmen, Bu iptalden hemen sonra Fatih belediyesi bu iptal edilen imar planlarını internet sitesinden yayınlamaya başladı.
Bu nedenle birçok sivil toplum kuruluşundan ve hükümet yetkilisinden "en iyi belediye" unvanı almış oldu.

Bu iptal edilmiş planları "Bilgi amaçlı" yayınlıyoruz şeklinde beyanları aslında pek çok vatandaşımızın mağdur olmasına sebep oldu. 2005 imar planlarında yeşil alan, parsel kısıtlaması, Yenileme projesi görülen parseller, Bazı uyanık kişilerin parsel sahibini endişeye sürükleyerek ucuza kapatmasına sebep oldu, Sulukule, Ayvansaray Türk mahallesi, Aşağıda bilgisini verdiğimiz adanın bir kısmında olduğu gibi.
2005 te yeşil alan olarak tescil edilen parseller 2012 planlarında 9.50 imara açılmış olduğunu görebilirsiniz. Bu arada mülkünü satanlar neden satmış, Alanlar hangi güvenceyle almış bunun sorgulanmasında fayda var.

Bu örnek gibi belki de binlerce parsel bu uygulama nedeniyle haksız şekilde el değiştirmiş oldu. Daha önce bunu fark ettik, imar müdürlüğüne konuyu dilekçe ile beyan ettik, verilen cevapta yayınlanan planların iptal edildiği gerekçesi ile resmi olmadığını, bilgi amaçlı olduğunu beyan ettiler.

Aşağıda gösterdiğimiz şekilde BURAYA TIKLAYINIZ  açılan sayfa tam geldiğinde
soldaki menülerden parsel bilgisini girerek parselinize ulaşabilirsiniz, parsel bilginiz yoksa adresten, onu da bilmiyorsanız sayfayı büyüterek parsel bazına kadar planı büyütün

 
Sağda gördüğünüz katman butonuna tıklayarak sağdaki menüyü açınız, yeni-eski imar durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda gördüğünüz gibi eski planda olan tarihi camii yeni planda yok, Cadde üzerindeki adanın büyük bölümü yeşil alan iken yeni planda 9.50 imara açılmış olduğunu görnektesiniz.


Planları dikkatlice incelediniz de daha nice değişikliğe vakıf olacaksınız, enteresan gördüğünüz değişiklikler hakkında sitemizi bilgilendirirseniz Fatih adına mutlu oluruz. fatihten@gmail.com   0535 7465548

16.11.2012

 

 

YORUMLAR:--------------------------------------------------------------------------------

Haber, Yorum, Resim göndermek için İrtibat: fatihten@gmail.com