2019'da Sizden Nasıl Oy İsteyecekler?

MUHALEFETİN GÖREVİ İKTİDARI DENETLEMEK DEĞİL Mİ? Muhalefet bu görevi yapıyor da bizmi haberdar değiliz? Fatih ilçemizde 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Akp adayı Mustafa Demir 122.656 oy alarak seçimi kazanmıştı. Sayısal olarak muhalefetin hiç gücü yok ama muhalefet sadece sayısal çoğunlukla yapılmaz ki. Yargı yolu açık, Basına bilgi verip kamuoyu oluşturulabilir, Kendi imkanlarınızla halkı bilgilendirebilir siniz, Bunların hangisini yapıyorsunuz?

2019'da Sizden Nasıl Oy İsteyecekler?
21 Kasım 2017 - 21:03 - Güncelleme: 17 Ekim 2018 - 19:13
Seçimden sonra 4. yılı bitirmek üzereyiz, Seçime katılıp kaybeden 15 partiden biri yok ortalıkta.Demokrasilerde iktidar kadar muhalefette önemlidir.  %48.65 oran 122.656 oy alarak Fatihte iktidar olan Akp'yi, 

%31,58 oran 81.296 oyla Chp,  %7,05% oran 17.785 oyla Mhp, %6,36 oran 16.029 oyla Sp, %4,79 oran 12.079 oyla Hdp, %0,53 oran 1.347 oyla Bbp, Çeşitli oranlarda diğer partiler ve Bağımsız adaylara vatandaş oy verdi.

60 oyla en az oy alan Bağımsız Yılmaz Geniş'ten itibaren 2. partiye kadar bütün partiler halktan aldıkları oyun hakkını vermeli.

Gölge yönetimler oluşturarak belediyemizin faaliyetleri birebir takip edilip Basın açıklamaları ile, Bültenlerle, İnternet siteleri ile halkımız bilgilendirilmesi gerektiğini iddia ediyoruz.

Politika beş yıl bir halkın karşısına çıkıp, Daha adil, akılcı, reel yatırımlar vaad ederek yapılan politika insani olmadığı gibi hukuki de değildir. Halkımızdan oy istediniz, hesap soracağız dediniz, Hiçbir sözünüzü tutmuyorsunuz!

Buradan Fatihte seçime girmiş ortalıkta görülmeyen partileri şikayet ediyoruz.

Bir yıl sonra karşınıza çıkıp ilçeyi yönetmeye talip olanlara her fırsatta soracağız "beş yıla yakın zamandır neredeydiniz?" diye.

Fatihte politikayı takip etmek pek kolay değil. Fatih özelinde haber yapmaya çalışan tek gazeteyiz, Çok kıt imkanlarla yayınlarımızı faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kimseden ulufe kabul etmiyoruz, Ulufe alan Emirde alır. Vatandaşlarımız Reklam verebilirler Maalesef 15 yıldır Fatih haberde tek paralı reklam yayınlanmadı (Gerekçe; İktidardan korkuyoruz) şeklinde oluyor.

Doğru konuşmanın bu kadar sakıncalı olduğu bir devir yaşamadık, nedir bu insanımızdaki basiretsizlik, Müslümanız elhamdulillah, Rızkı sadece Allahın verdiğini, allah takdir etmedikten sonra bir bardak su içemeyeceğimizi henüz bilmiyoruz.

Kimse rahatını bozmasın, Biz reklamsızda Bu haberleri halkımız ile buluştururuz İnşaallah. 

Muhalefet bari bilgi belge konusunda yardımcı olsaydı diyoruz ama ilçemizde siyasi faaliyet sürdüren (FU. Soylu) Hariç kimseden destek almış değiliz. Ne hikmetse mevcut siyasi partilere yoğun halk şikayeti geldiğini biliyorum, Siz hiçbirşey yapamıyorsunuz, bari Allah rızası için bize yönlendirin diyerek sitem ediyoruz.

Ey Halkımız Sizden fazla hiçbir marifeti-meziyeti olmayan Yerel politikacılarımızı gördüğünüz yerde sorgulayın. Buradaki şikayetlerimi sorun, beni yalanlarsalar mutlaka benimle yüzleştirin ve ne şekilde kendilerini savunuyorlarsa bana yazın biz size doğrusunu yazalım..

Sadeca Hakk'tan ve Halktan yana bir hizmet gayretindeyiz, Kimseden minnet, himmet beklemiyoruz, Dua edenlerden Allah razı olsun.

İlçemizde daha şeffaf, daha hukuki, daha demokratik bir yönetime kavuşmak için uğraşıyoruz. İmkanlarınız ölçüsünde bilgi-belge ile bize destek olursanız bizde sizin için duacı oluruz.

Şen ve Esen kalınız

Abdullah Gözaydın

Fatihten@gmail.com

Bu haber 72915 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • ismail uludağ
  3 yıl önce

  AK PARTİ - Adalet ve Kalkınma Partisi. % 48,6. Aldığı Oy: 122656.
  CHP - Cumhuriyet Halk Partisi. % 31,6. Aldığı Oy:79646.
  MHP - Milliyetçi Hareket Partisi. % 7 Aldığı Oy:17773.
  SP - Saadet Partisi. % 6,4. Aldığı Oy:16018.
  HDP - Halkların Demokratik Partisi. % 4,8. Aldığı Oy:12077.
  BBP - Büyük Birlik Partisi. % 0,5. Aldığı Oy:1347.
  IP - İşçi Partisi. % 0,2. Aldığı Oy:600.
  YURT-P - Yurt Partisi. % 0,2. Aldığı Oy:593.
  BTP - Bağımsız Türkiye Partisi % 0,2 Aldığı Oy:440
  DSP - Demokratik Sol Parti %0,1 Aldığı Oy:257
  28 Adayın yarıştığı 2014 yerel seçimlerinde 16 aday çeşitli oranlarda oy alırken 12 aday sıfır çekti.
  Şimdi soruyoruz Demokrasi sadece 1. parti içinmi var?, Seçimler sadece birinci partiyemi görev veriyor?
  Dört yıla yakın bir zamandır hangi muhalefet partisini aktif muhalefet yaparken gördünüz.?
  Biz siyaseti yakından takip ettiğimiz halde Birkaç istisna hariç Fatih ilçemizde gerektiği gibi muhalefet yok.
  37 Kişilik Belediye meclisinde Ak parti 25 üye ile iktidar olurken Chp 12 üye ile aktif muhalefeti temsil ediyor.
  Salt çoğunluk Ak partide olduğu için Chp'nin görüşülen gündemlere Evet - Hayır demesinin bir anlamı yok. 
  Bu durumda Fatih belediye meclisinde muhalefet yapma imkanı bitmiş mi oluyor?
  Hayır Muhalif partilerin hepsi belediyenin, Hükümetin icraatlerini yakından takip edecek, Olumsuz yönlerini mecliste eleştirirken Halkın katılımı ile sık sık basın toplantısı yapacak, Bültenlerle Fatih halkını bilgilendirmesi gerekmektedir.
  Hukuken suç unsuru taşıyan uygulamalar Savcılığa, İdare mahkemesine götürülerek dava açılması gerekiyor.
  Fatihte muhalefet bunu yapıyormu? Meclis dışındaki partilerin hiçbiri yönetimle ilgili hiçbir faaliyetini göremiyoruz, Adeta TIK Yok! Meclis içindeki muhalifler ise geçmişte güzel örnek uygulamalar olsa da son yıllarda onlarda ipe un sermeye başladılar.
  Fatihte Ak parti muhalefetsiz Denetimsiz görev yapıyor.

  Yakında seçim var Gene bu 28 parti adayı kapınızı çalacaklar, Onlara diyeceğiniz biz sözünüz varmı? Bilmiyorum
  Şahsen ben beş yıldır neredeyseniz lütfen oraya gidin, Seçman size muhalefet görevi verdi, ama sizi göremedik diyeceğim...