Af Kanunları Suça Teşvik Ediyor

CUMHURİYETİN 100. YILINDA GENEL AF SÖYLEMLERİ BAŞLADI, ÜSTELİK SÖZDE HUKUKÇULAR BUNU GÜNDEME GETİRİYOR! 12 YIL CEZA YATMIŞ ESKİ BİR MAHKÜM OLARAK DİYORUM, SÖZ KONUSU AF'LAR İNSANLIK SUÇUDUR MAĞDUR VATANDAŞLARI 2. DEFA CEZALANDIRMAKTIR, İKTİDARIN MAHKÜMÜN SUÇUNA ORTAK OLMASIDIR. MEDENİ ÜLKELERDE BÖYLE TOPTANCI AF ANLAYIŞI YOKTUR

Af Kanunları Suça Teşvik Ediyor
23 Ekim 2023 - 02:19
Kader mahkümü denilen Kasıtsız/Kazara ölüme sebep olmak, Teröre bulaşmamış siyasiler, Af edilebilir, Yüz kızartıcı Suçlar, Uyuşturucu imal ve satışı, Adi suçlar, Tecavüz, Cinayet, Terör, Kaçakçılık, Sağlığı tehdit eden gıda üretenler AF EDİLEMEZ.
Türkiye tarihinde çıkarılan Hiç bir af suç işlenmesine engel olmadı (Nasıl Olsa Af Var) Güvencesi ile suç işlemek yaygınlaşmıştır.

Vatandaşlara karşı Bireyleri mağdur edenleri (Davacıların rızası olmaksızın) Af etmek, Hukuka saygı gösteren vatandaşlara yapılan zulümdür. 
Medeni ülkelerde Af yok, Cezaevi şartları "Yan gelip yatma" yeri olmamalı
Mahkümların azılı - disiplinsiz olanları karanlık hücrede tutulmalı
Normal şartlarda çalışan mahküma otel konforunda Yemek, yatmak, banyo, hobi imkanları verilmeli.

Mutlaka en az asgari ücret ödemesi yapılarak dışarıda bıraktığı ailesine destek olsun
Yada mahkümiyeti süresince doğal olarak birikecek aylıkları tahliye olurken kendisine verilerek bir sermaye ile normal sosyal hayata devam etmesi sağlanmalıdır.
İlk Anayasa değişikliğinde Mazeretsiz (Hastalık) af yetkisi kaldırılmalı
Bakın o zaman böyle kolay kolay suç işlenecek mi?

Ceza infaz sistemleri içinde ülkemize en uygun sistem ABD Ceza infaz sistemidir, açilen benzer bir infaz sistemi hayaat geçirilmeli.
Devlet Merkezi İnfaz ceza evleri (Fabrikalar, İmalathaneler, Tarım alanları) tesis ederek, Mahkümların çalışmasını Sosyal hayata alıştırılması sağlanmalıdır.
Tavşana kaç, Tazıya tut mantığı ile hukuk ve Ceza İnfaz sistemi ülkemize, insanımıza fayda vermez.

YORUMLAR

  • 0 Yorum