Reklam

Balat Meydan parkına devasa İtfaiye müfrezesi

İstanbulun son kalan Otantik mahallelerinden olan Balat sahil meydan parkına ucube itfaiye istasyon şefliği binası yapmak isteniyor. 300 Mt. İlerideki istasyon sahil düzenlenmesi gerekçe gösterilerek İstasyon Balat meydanına taşınma girişimine halk yoğun tepki gösterdi. İBB ASTIĞI PANKARTTA BALAT SAHİLE YAPILACAK YENİ YÜRÜME BANDI GEREKÇE GÖSTERİLERİLİYOR, Bu doğru değil Balat sahil parklarının hepsi yürüme alanı İBB ve Başakşehir sporun işgal ettiği alanlar hariç, Balat sahil parklarındaki ucube yapılaşmaları ve sahil işgallerini kaldırın yeter..

10 Mayıs 2021 - 12:13
Balat tarihi meydanına, Yeşillik tahrip edilerek Balat İtfaiye İstasyonu yapılmak isteniyor. 
Semt halkı bu girişime tepkili, Zaten sahile kadar mevcut yeşil alanın büyük bir bölümü İBB Spor kompleksi yapıldı, İBB spor özelleştirildi, Adı Başakşehir spor oldu, Balat spor tesisleri Fatih kulüpler birliğine devredilmesi gerekirken Başakşehire devredildi.
Fatihteki 59 spor kulübü bu uygulamayı değiştirmek için çok uğraştı bir netice alamadı.
Tarihi ilçenin göbeğinde Bolu dağı kampı gibi devasa altyapı kompleksi yapıldı, Başakşehirin Fatih Balat ile ne ilgisi var? 

Mevcut Balat İtfaiye şefliği Yahudi hastanesi yanındaki "Eski galata köprüsü" girişi altında, Oldukça korunaklı, Çıkış güvenliği sağlanmış, Personel dinlenme alanları oluşturulmuş bir mekan. 

Yeni sahil düzenlenmesi adı altında Orası kapatılacak, Balat meydanına istasyon yapacaklar, Tarihi ilçenin önemli otantik mahallelerinden biri olan Balat Fener sahiline ucube bir yapı yükseliyor. Ben yaptım oldu ile halkın yaşam alanlarının tahrip edilmesi kabul edilemez.
İBB yetkililerini biraz vicdanlı olmaya, Tarihi semtin Sluetini bozacak vahşi yapılaşmaya fırsat vermemelerini rica ediyoruz.

Balat Fener sahili Bütün istanbulun mesire-gezinti alanıdır, Her gün burayı gezmeye binlerce kişi gelmektedir, Söz konusu meydana böyle ucube bir yapılaşma kabul edilemez.

YORUMLAR

  • 0 Yorum