BionTech aşısı için soru önergesi

-TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet GÖKER BionTech aşısını sordu… -Biontech aşısı kimlere yapıldı… TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet GÖKER Sağlık Bakanı Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya BionTech aşısı ile ilgili yazılı soru önergesi verdi.

BionTech aşısı için soru önergesi
16 Ocak 2021 - 22:24

Koronavirüs salgınında yaklaşık 10 ay gibi bir süreyi geride bırakan ülkemizde nihayet Çin’den getirilen aşıların öncelikle sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandığını belirten GÖKER, “14 günlük test sürecinin tamamlanmasının ardından ilk kez önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerine uygulanan CoronaVac aşıları tüm ülke tarafından yakından takip edilmektedir.
Diğer taraftan, Alman menşeili BionTech firması tarafından üretilen koronavirüs aşısının 25 bin doz olarak ülkemize geldiği ve bazı kişilere uygulandığı yönündeki iddialar basınımız aracılığı ile kamuoyuna yansımıştır” dedi. Söz konusu aşılarla ilgili yazılı soru önergesini TBMM Başkanlığına sunan CHP’li Vekil, Sağlık Bakanı’na bir takım sorular yöneltti.

TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet GÖKER yazılı soru önergesinde şu soruları sordu…

BionTech firması tarafından üretilen koronavirüs aşısı ülkemize gelmiş midir?

Eğer gelmişse ne zaman ve kaç doz olarak gelmiştir?

Söz konusu aşı kimlere ne zaman yapılmıştır?

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

            Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak yanıtlandırılmasını saygılarımla arz ederim.
                                                                                                          Dr. Mehmet GÖKER
                                                                                                            Burdur Milletvekili

Koronavirüs salgınında yaklaşık 10 ay gibi bir süreyi geride bırakan Türkiye’de nihayet Çin’den getirilen aşılar öncelikle sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. 14 günlük test sürecinin tamamlanmasının ardından ilk kez dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerine uygulanan CoronaVac aşıları tüm ülke tarafından yakından izlenmektedir.

Diğer taraftan, Alman menşeili BionTech firması tarafından üretilen koronavirüs aşısının 25 bin doz olarak ülkemize geldiği ve bazı kişilere uygulandığı yönündeki iddialar basınımız aracılığı ile kamuoyuna yansımıştır.

    Bu bilgiler ışığında;

  1. BionTech firması tarafından üretilen koronavirüs aşısı ülkemize gelmiş midir?
  2. Eğer gelmişse ne zaman ve kaç doz olarak gelmiştir?
  3. Söz konusu aşı ne zaman, kimlere yapılmıştır?

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum