Bu Gün Kara Pazartesi Olurmu?

22.03.2021 Pazartesi 00:00 saatlerine gelirken Uzak doğuda yeni açılan borsalarda TL erimeye başladı. Yerli bankaların gece satışlarına hemen yansıyan düşüş sosyal medyada yoğun gündem oldu. Gece 03:00 civarında Akbank döviz piyasası USD$ 8,58, € 10.19 dan işlem görüyordu Sabaha inşaallah bu durum düzelir pandeminin getirdiği olumsuzluklar TL erimesi ile kat kat katlanabilir.

Bu Gün Kara Pazartesi Olurmu?
22 Mart 2021 - 03:17
İktidarın bir seri reform açıklamaları şaşırtırken Pazar gecesi Asya borsalarında 500 milyon $ işlem hacminde TL satışı sonucu USD$ 8,58, € 10.19 dan işlem görmesi KARA PAZARTESİ çağrışımlarına sebep oldu.

Sosyal medya platformlarındaki canlı yayınlara katılan Ekonomist, Siyasetçi, Gazeteciler  söz konusu gelişmenin Bağımsız olması gereken Merkez bankası başkanının keyfiyeten sık sık atama ile değiştirilmesi TL'ye güveni azalttı şeklinde ifade ettiler.
Hükümet yanlısı konuşmacıların söz konusu gelişme sonucunda önemli bir enflasyon kaçınılmaz şeklinde ifade ettiler.

Bu gece kolay kolay geçmiyecek, Türk milleti pazartesiye uykusuz olarak gireceği görülüyor.
ABD'nin en borçlu ülke olması, Yeni Dünya düzencilerinin Sanal paraya geçilmesi için oyun içinde oyunlar piyasaya sürdüğü günümüzde baknotun başına neler gelecek bilmiyoruz.

 
Bu haber 2475 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • TC Hayrullah Ertem
    1 ay önce
    Ekonomi de, futbol gibidir..!!! Siyasetten, uzak tutulmalı..? İktidar olarak, son yıllarda özerk yönetimi ve tarafsız başkanı olması gereken..? Merkez bankasının tarafsızlığını bırakın, başkanını şamar oğlanına çevirdiniz..? İki önceki başkan Murat Uysal, atamayla kısa süreliğine MB Başkanlığı yaptı kovdunuz..? Partili ve atamayla İBB olan, Mevlüt Uysal'ın kardeşi olmaktan başka bir özelliği, yoktu..! Sonraki Naci Ağbal'da partili ama, en azından dürüst, sözüne güvenilir adamdı..? Maliye kökenli hesap uzmanıydı..? Merkez bankası yönetiminde hesap önemli tabii, ama..? Düz 4 işlem yapmak ayrı, logaritma formülü kurup, çözmek ayrıdır..? Ağbal'ı da kovdunuz, hemde gece yarısı saat 04,00'de..! İktidar hala aynı hatayı, yapıyor..? Milletvekili eskisini, Merkez bankası başına getirdi..? Hep birlikte, soralım..? Bu adamın başarılı olacağına inanıyordunuz da, niçin onu tekrar vekil seçmediniz..? MB hurda deposu mu..? Acemi ekonomi yöneticiliğiniz, sayesinde..? Hem artırdığınız faizler işe yaramadı, hem düşürmek istediğiniz dolar kuru fırladı..? Bu gece yarısı itibariyle açılan, Uzakdoğu borsalarında..? Dolar TL karşısında, 7,27' den 8,49' lara çıktı..? Size yuh demekten başka, sözüm yok..? Artık sizin de yapacağınız hiç bir şey yok zaten..? Gidin artık..? Batırdınız ülkeyi..??? TC Hayrullah Ertem