Cinsiyet eşitliği Aile cinayetidir

İstanbul Sözleşmesinin kabul edilişinin 12'uncu yılı dolayısıyla sivil toplum kuruluşları açıklama yaparak söz konusu sözleşmeden çıktık denilmesine rağmen Sözleşmenin uygulama kanunları 6284 ve 6251 sayılı kanunlar halen olduğu gibi korunarak yürüktedir. Bu uygulama kanunları Hukukun eşitliği ilkesini yok etmekte Erkeklerin iftiraya açık kalmasına ve mağdur olmasına sebep olmaktadır

05 Mayıs 2023 - 13:05
İstanbul Sözleşmesinin kabul edilişinin 12'uncu yılı dolayısıyla Türkiye Aile Meclisi ve Bileşenleri tarafından düzenlen basın açıklamasında, aile değerlerini olumsuz etkileyen sözleşmenin acilen iptal edilmesi çağrısında bulunuldu.

24 Kasım 2011'de TBMM’de tüm partilerin şerh koymadan oy birliğiyle kabul ettiği İstanbul Sözleşmesi ve uygulamalarının ardından 9 yıl geçti. Toplumun inanç, değer ve kültürüyle bağdaşmayan söz konusu sözleşme birçok Avrupa ülkesi tarafından kabul edilmezken veya bazı maddelere şerh konulurken  Türkiye'de ise 9 yıldır uygulanmaya devam ediliyor.

SÖZLEŞMENİN UYGULANMASINDAKİ HUKUKSUZLUKLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da, "İstanbul Sözleşmesi nas değildir. İptal edilebilir" dediği söz konusu sözleşmenin iptal edilmesi için SÖZLEŞMEDEN ÇIKTIK Açıklaması yapıldı.
Gerçekler böyle değil, Sözleşmenin uygulama maddeleri 6284 AİLENİN KORUNMASI VE KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUN
Ve Cinsiyet eşitliği 6251 nolu kanunlar halen yürürlüktedir.
En büyük hukuksuzluk Şikayetçi Kadının iddiaları esas alınmakta İspat etme zorunluluğunun olmamasıdır. Erkek masumiyetini kendi ispatlamak zorunda. 
İki kişi arasında vuku bulan, şahidi olması mümkün olmayan bir şikayet nedeniyle erkek 8 yıla kadar hapis cazası alabilmektedir. 
Ve pekçok hukukçu bazı fırsatçı kadınların bunu silah olarak kullandığı, İftiralar ile erkeğin hayatını kararttığı, Erkeğin savunma imkanının dahi olmadığını açıklıyor.

Ailenin korunması için, Neslimiz çocukların sağlık yetiştirilebilmesi için Hukuksuz bu uygulamaların terk edilmesini, kadına şiddet uygulayan kişilerin çok ağır bir şekilde cezalandırılması uygulamasına geçilmelidir.
Bu şekliyle 20 yıla kalmaz ülkede evlilik kalmaz etrafımız Evlilik dışı çocuklarla dolar Ve o masum çocukları Avrupada İskandinav ülkelerinde olduğu gibi devlet bakımevlerinde büyütülür. Anne bab sevgisi koruması olmayan bir çocuk sağlıklı olması mümkün değildir.

Ailenin ve Çocukların Ülkemizin Milletimizin geleceği için İstanbul sözleşmesinden çıktığımız gibi 6284 ve 6251 sayılı kanunların aileyi çocuğu koruyacak, İstismara, İftiraya yer vermeyecek şekilde acilen revize edilmesi gerekmektedir.

TBMM'İNDE SÖZLEŞME TARTIŞMALARI
SÖZLEŞME HAKKINDA VİDEOLAR
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN TAMAMI
SÖZLEŞME ÜZERİNE İTİRAFLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum