Bugun...


Fatih Belediyesi Bu Kadar Hukuksuz Uygulamalarda Kimden destek alıyor?
Fatih belediyesi Başkanlığının Hukuki cinayetleri nedeniyle sorumlulara hesap soracak makam arıyoruz. Bilhassa İmarla ilgili suçlar ortada dikili duruyorken, şikayet mercileri suca bakacağına Belediye denetleme müdürlüğünün raporuna bakıyor. Bu müdürlük zaten Fatih belediyesinin bir birimi!!!, G

facebook-paylas
Tarih: 21-12-2014 20:24
Fatih Belediyesi Bu Kadar Hukuksuz Uygulamalarda Kimden destek alıyor?
+ -
Fatih belediyesinde rutin uygulama haline gelen Yasaları zorlama, Görmezden gelme, Yasadışı girişimler ve hukuku olabildiğince işlerine geldiği gibi çekip-bırakma nedeniyle Fatih'te hukuka uygun iş yapmak artık imkansızlaştı.
Bazı duyarlı vatandaşlarımızın "Tepkileri göze alarak" giriştiği hukuki mücadele artık kesinlikle netice vermiyor.
Belediye başkanlığına yazılan şikayet dilekçelerine ya cevap verilmiyor, Yada sorulan sorular görmezden gelinip ilgisiz cevaplar veriliyor.
Çaresiz kalan vatandaş çareyi Cum. Savcılıklarına, Kaymakamlığa, idare mahkemesine, Başbakanlık BİMER'e bildiriyor.
Bu şekilde ilgili kurumlar İddialardan sorumlu görülen Memurlar hakkında "Soruşturma izni" için Kaymakamlığa başvuruyor.
Kaymakamlık Fatih belediyesinden savunma istiyor, Denetim müdürlüğünün hazırladığı rapor, Genelde iddiaların yeterli olmadığına, Kasıt olmadığına karar verdiği için soruşturma açılması imkansız oluyor.
 
Halbuki; 4483 sayılı MEMURLAR VE DİĞER KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMASI HAKKINDA KANUN'un 4. maddesinde şöyle der: 
"Ancak iddiaların, sıhhati şüpheye mahal vermeyecek belgelerle ortaya konulmuş olması halinde ad, soyad ve imza ile iş veya ikametgâh adresinin doğruluğu şartı aranmaz. Başsavcılar ve yetkili merciler ihbarcı veya şikâyetçinin kimlik bilgilerini gizli tutmak zorundadır."
 
Hukuki durum böyle olmasına rağmen, Açık seçik suç uygulamalarını Haber yapıyoruz, Savcılığa şikayet ediyoruz, İzin verilmiyor İdare mahkemesine itiraz ediyoruz, Netice değişmiyor.
Kişisel görüşümüz Fatih'te 17-25 Aralık 2013 tarihinden sonra hukuk, Hak arama uygulamaları değişti.
Bu konuda bizim elimizde yeterli "sonuçsuz kalan" Hukuki girişimlerimiz var. İdare mahkemsinden sonraki itirazlar karşısında Adalet aramak fazla masraflı olduğu için devam edemiyoruz, Son kararlara itiraz etmeyince ileride yapacağınız itirzlarda geçersiz sayılıyor artık ülkemizde.
 
Bu gibi bir mücadeleyi Fatih belediyesi içinde veren İnşaat Mühendisi, şehir plancısı Azat Yalçın önemli bir örnektir.
Fatih belediyesinin keyfi uygulamalarından dolayı  mağdur olmuş, Hukuki mücadelesi ile haklarını kazanmış fakat görevindeki her günün kendisine azap verdiğini, Görevinin gereklerini yapamadığını söylüyor.
Geçen haftalarda bu şekilde baskıya maruz kalıp belediyedeki görevinden ayrılması için Mobbing uygulanan 8'i Mühendis 12 mamurun Yedikule hayvan barınağında görevlendirilmesi Hukuk ile vicdan ile açıklamak mümkün değildir.
Kaldıki Hayvan Barınağı  işletmesi taşarön bir firma, Belediye memurlarının, İnşaat mühendislerinden burada faydalanmak mümkün değil.
Ve hukuk bu aleni Mobbing uygulamasına bile çözüm üretemiyor
 
Fatih belediyesinde görevli İnşaat Mühendisi Şehir plancısı Azat Yalçın 
Rennes Üniversitesi Şehir Planlama Master programı öğrencileri ve öğretim üyeleriyle, Tarihi Yarımada'nın geleceği ve Fener-Balat üzerine konferans gerçekleştirdik.
Uluslararası hukuk ve planlama üzerine yaptığımız mukayese neticesinde, olanlara hiç bir anlam veremedikleri gibi kültürel miras konusunda sivil bir pakt oluşturulması hususunda hem fikir olduk. 
Fatih'de bir an önce Halk Meclisleri kurarak ''aktif katılımlı kent yönetimi'' oluşturmalıyız. Dernekler bunun bir yoludur. Kendi sokağımızı, parkımızı, mahallemizi kendimiz ''modern ülkelerde olduğu gibi'' yönetebilmeli ve tasarımına müdahale edebilmeliyiz.
 
Unutulmasın...
Sayıştay'ın soruşturma başlattığı dilekçem Madde3
 
National ekibiyle gerçekleşen röportajım. 
Burada beni gururlandıran en önemli durum, haber manşeti olarak Kapalıçarşı'da düzenlediğim sokakları fotoğraflamaları. Herkesin beğendiği işleri başarmış, ödüller almış, halkın sevgisini kazanmış bir insana, dürüst olduğu ve yamuğu kabul etmediği için yapılanlar daima hatırlanacaktır. Haksızlığın, hukuksuzluğun, ahlaksızlığın yanında ''bilerek ve isteyerek'' yer alanlar VİCDANLARDA YARGILANACAKLAR
 
 
FATİHLİ İÇİN AHLAKLI OLAN ZATEN YASALDIR
Ahlaksızlığı yasallaştırmayın...
Ahlaksızlık ve kötülük korkusuzlaşmasın, cesaretlenmesin
Bunun vebali ağır olur.
Hesap veremeyeceğiniz bir geleceğe teslim etmeyin Fatih'i
Oy verirken bilinçsiz, takım tutar gibi fanatikleşmeyin.
Kişisel menfaatleriniz için Topluma zulmedilmesine duyarsız kalmayın..
Tepkinizi koyun ve HUKUKEN - AHLAKEN CEZALANDIRIN
 
Haber yapıyoruz, Belge yayınlıyoruz, TINLAMIYORLAR!
Belediye meclisindeki Muhalif Parti  soru önergesi veriyor, TINLAMIYORLAR!
Bütün üst kurumlara ihbar-şikayet dilekçeleri yazıyoruz, TINLAMIYORLAR!
Vatandaşa derdimizi belgeleri ile anlatıyoruz, TINLAMIYORLAR!
Bazı vatandaşlar isyan edip belediye içinde kendini ateşe verip-ölüyor, TINLAMIYORLAR!
Bazıları 3-5 kat iskelelere çıkıp intihara teşebbüs ediyor, TINLAMIYORLAR!
Evi elinden alınmak isteyenler tarım ilacı içerek intihara teşebbüs ediyor, TINLAMIYORLAR!
Zeytinburnunda bir tane bile görülmeyen seyyarlara Fatihte ayrımcılık yapılıyor, isyan edenler kendilerini kesiyor, TINLAMIYORLAR!
Kaldırımları oto galerinden kurtardık, şimdi kebapçı, çay hane, dükkanlar tarafından yayalara kapanacak şekilde işgal ediliyor, TINLAMIYORLAR!
Fatihin tamamı SİT alanı Deprem odaklı yenileme yapılması gerekiyor, açık seçik Dönüşüm uyguluyorlar, itiraz edenleri, TINLAMIYORLAR!
İlçemiz UNESCO, ICOMOS kararı ile Dünya kültür mirası listesinde anıt şehir, Tarihi envanter yol için, metro için, bina için, yol kazılarında tahrip ediliyor, TINLAMIYORLAR!
İşlerine gelmeyen Hukuka saygılı memurları Hayvan barınağına sürüyorlar, Ülke ayağa kalkıyor, TINLAMIYORLAR!
5366 yenileme ve 6306 sayılı afet yasaları gereği hukuka uygun uygulanmıyor , TINLAMIYORLAR!
İlçede yasalara aykırı şekilde Yenileme adı altında yüzlerce bina yeniden inşa edilirken yasadışı "Fonksiyon değişikliği yapılıyor" TINLAMIYORLAR!
İlçede belkide binlerce "Bazıları tescilli sivil mimarlık örneği tescilli" konut yasadışı apart otel olarak çalıştırılıyor TINLAMIYORLAR!
Geçici ruhsat bir defaya mahsuz verilmesi gerekirken, Hukuki sorunları olan işyerlerine kalıcı ruhsat veremiyor Her yıl geçici ruhsat veriyor, itiraz ediliyor, TINLAMIYORLAR!
DAHA ÇOK YAZABİLİRZ DE, TINLAYANLAR OLACAKMI DİYE TEREDDÜDÜMÜZ VAR...

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI