Reklam

Fatih CHP'de Yerel seçim süreci

Chp Fatih Belediye Meclis aday adayı Hüseyin Coşkun Seçim sürecini değerlendirdi. Bilindiği ğibi 31/03/2019 tarihin de ülke genelinde yerel yönetim seçimleri yapılacak.Seçime girecek partiler hazırlıklarını yapıp adaylarını açıklıyorlar.

Fatih CHP'de Yerel seçim süreci
21 Aralık 2018 - 22:00
Chp de durumu değerlendirirsek, adaylarını belirlemek için Tüzüğünde öncelikli olarak ön seçim,sonra eğilim yoklaması,atama gibi seçenekleri vardı.Merkez tabanın taleplerine ters olarak belediye başkanlığı bazında atama kararı aldı.

Oysa sadece İstanbul da hem başkanlık hemde meclis üyeliği için ön seçim talepli dörtbine yakın imza toplanıp İstanbul İl merkeze resmi olarak teslim edilmişti.Görülüyor ki hem bu imzalar hemde örgütün sesi merkeze ulaşamamış.

Sonuçta bilindiği ğibi belediye başkanlıkları atama usülüyle belirlenip meclis üyelikleri için yayınlanan genelge ile sadece "talep gelen" ilçelerde eğilim yoklaması kararı alındı.Ayrıca fermuar sistemi uygulanacak (1-3-5-7 gibi) sıralar  merkez atamasına bırakılacak.

Yani seçilen ve atananlar aynı mecliste görev alacak.Talep gelen ifadesi bir çok ilçede sıkıntı yaratacak gibi görünüyor.Her şeye rağmen meclis üyeliği için sandık konulacak olması ve seçimin ilçe örgütünün bütünüyle yapılacak olması parti içi demokrasi kültürü için olumludur.

Bizde alanda verdiğimiz mücadelemizi eğer seçilirsek mesleki yetkinliğimizle mecliste halkın yararına olmak koşuluyla etkin olarak yapmak istiyoruz.Fatih in kültürel,coğrafi,tarihi dokusu yönetenler tarafından yeterince zarar gördü.Ayrıca kentsel dönüşüm,mülteciler gibi çözülmeyi bekleyen acil sorunları var.Beklenen İstanbul depremin de halkın toplanacağı alanlar imara açıldı.

Yapılacağı düşünülen meğa projeler İstanbul u Dubai ye benzetme çabalarıdır.En son çıkarılan imar affı kapsamında yasal olmayan yerler yasallaşmış oldu.Bunların hepsini toplarsak sadece konu çöp toplamak değil kamunun kaynaklarını bu ilçeye ve yaşayan halka en iyi şekilde yansıtmaktır.

Belediye hizmetleri haktır hiç kimseye lütüf olarak ayrıcalıklı, kayırıcı sunulmamalıdır. Önce Fatih halkına bunu öğretecegiz.Yerel seçimlerin Fatihe ve halkına hayırlı olmasını diliyorum.

Chp Fatih İlçesi Belediye Meclisi Aday adayı

Hüseyin Coşkun     

YORUMLAR

  • 0 Yorum