FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI Resmi Belediye logosunu değiştiriyor mu?

ÖNEMLİ NOT:
Başkan Mustafa Demir, Dönem  başında Fatih belediye meclisi tarafından, Fatih belediyesinin logosunu değiştirme yetkisi kendisine verilmişti Bu gün 09/02/2011 tarihli Meclis oturumunda bu yetki geri çekildi.
AZİMLE YAPTIĞIMIZ BU HABERLER BÜYÜK BİR TOPLUMSAL BASKI OLUŞTURMUŞ
BAŞKAN MUSTAFA DEMİR MANASIZ TALEBİNDEN GERİ ÇEKİLMEK ZORUNDA KALMIŞTIR.

   Fatih belediye başkanı Dt. Mustafa Demir birçok vesileyle gündeme taşımaya çalıştığı "Suriçi ve Tarihi yarımada" kavramını logolaştırdı.
  
Önceleri bazı köşe yazarlarının, akademik personelin gündeme taşıdığı "Suriçi belediyesi" kavramı, belediyenin son uygulamalarında "Suriçi esnaf ve turizm komisyonu", Tarihi yarımada Sur içi platformu, gibi alıştırmalar gözden kaçmıyor. Son dönemlerde her platformda, bazı kişi ve mahfiller tarafından  seslendirilen Fatih ilçesinin adı "Suriçi ilçesi" veya "Tarihi yarımada"olsun şeklinde istekleri ısrarla sürdürülüyor.

  
Geçenlerde 07/01/2009 tarihinde Ali Emiri kültür merkezinde  Prof. Dr. ilber Ortaylı'nın "Tarihten Günümüze yeni Fatih" konulu konferansta, Ortaylı'nın birkaç kez ısrarla üzerinde durduğu Sur içinin adı neden Fatih? sorusu ve verdiği cevaplarda Bütün dünyanın eski Roma, Bizans, Osmanlı imparatorluklarının başkentliğini yapan bu şehrin adının "Suriçi" olarak tanımlandığı, bizde ise Cumhuriyet döneminde buraya Fatih dendiğini, coğrafi bazı tariflerle anlatmaya çalıştı. ( Not:Osmanlı Döneminde dahi ilçemizin adı Fatih idi)

Biz buradan sayın Ortaylıya diyoruz ki; Batının Fatih'e ve Osmanlı dönemine kendilerince haklı düşmanlık sebepleri var, Sizin ne gibi sebebiniz var merak ediyoruz. İlçemizin Fatih ismi sizi neden rahatsız ediyor?

    Sayın Ortaylının konferansı süresince projeksiyonla sahneye bir logo tasarımı yansıtıldı, bu tasarımda Fatih belediyesi logosu üstüne kuşbakışı İstanbul'un eski bir görünümü logo stilinde işlenmiş.
    Bu tasarım dileriz bu konferansa has olarak düşünülmüş olsun, Fatih halkı Fener Patrikhanesinin bulunduğu caddenin Sadrazam Ali paşa olan adını, Dr. Sadık Ahmet şeklinde 1995 yılında Başbakanımız Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde değiştirildiği gibi oldu bittiye getirilmesin.

    Buradan sizlere bir tespitimi açıklıyorum, aşağıdaki resimlere iyi bakın sağ taraftaki resimdeki çizimleri soldaki resimde biraz geri çekilerek bakın, resmin içindeki beyaz sakallı bir erkek  resmini göreceksiniz.
    Bu resim yeni çizilmemiştir, Buradaki siluet bir papaz'a çok benzemektedir. birileri bunun masum bir İstanbul resmi olarak görebilir lakin işi aslı öylemidir.?
Fatihten@gmail.com

ACİLEN KARAR VERMEMİZ GEREKİYOR
İstanbul Yunan Ortodoks aleminin mi? , Türkiye Cumhuriyetinin midir?
Eğer Türklerindir ve Müslüman İstanbul halkı, hatta Anadolu'nun pek çok nüfusu Bizans'ın asli unsuru Romalıdır, artık Türk milletinin asli unsurudur diyorsanız , Atalarımızın bize emanet ettiği bu beldelere gerektiği gibi sahip çıkalım.
Günümüzde sayıları 1200 civarında olan İstanbul Rumlarının, Yunanistan'ın desteği ile  Şehrimiz üzerinde sahiplik taslamasına fırsat vermeyelim.

Yukarıda solda Küçükayasofya camii üzerine kondurulan Bizans kartalının hemen yanında çizgi içe bakacak olursanız kaba yüz hatları ile bir insan sureti görmektesiniz, Bu tasarımın içinde daha neler vardır neler, çizene sormak lazım

 

 

YORUMLAR:İşte size gizli resim sanatından bazı örnekler, Bu resimde dokuz tane canlı resmi var, bulun bakalım!

BATIDA RESİM İÇİNE EFSANELER GİZLEYEREK YAŞATMA GELENEĞİ VARDIR

fatihten@gmail.com