İBB'de İMAMOĞLU ile devam

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu zaferini ilan etti; CHP Üsküdar, Beyoğlu ve Eyüpsultan dahil 25 ilçede ilk sırada seçimi kazanıyor. PEŞİNEN FİKRİMİZİ BEYAN EDELİM; BU SEÇİMDE CHP KAZANMADI, AKP KAYBETTİ... Bu Gerçeği unutmadan önümüzdeki beş yılı ona göre değerlendirsinler ve 4 yıl sonra Başkanlık seçimi için sahaya inmeye yüzleri olsun..

01 Nisan 2024 - 04:22
Hangi parti kaç büyükşehir belediye başkanlığı kazanıyor?
AK Parti: 14, CHP: 13, DEM: 3
Hangi parti kaç il belediye başkanlığı kazanıyor?
AK Parti: 12,CHP: 23, DEM: 7, MHP: 6, İYİ Parti: 1, YRP: 1
Hangi parti kaç ilçe belediye başkanlığı kazanıyor?
AK Parti: 340 , CHP: 240, DEM: 59, MHP: 111, İYİ Parti: 17, YRP: 23

İSTANBUL’da Partilerin Kazandığı İlçe Belediye Sayısı
CHP: 26, 
ADALAR, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAKIRKÖY, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA,ÇEKMEKÖY,ESENYURT, EYÜPSULTAN, GAZİOSMANPAŞA, KADIKÖY, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜSKÜDAR, 

AK Parti13
ARNAVUTKÖY, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAŞAKŞEHİR, ESENLER, FATİH, GÜNGÖREN, KAĞITHANE, PENDİK, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ÜMRANİYE, ZEYTİNBURNU,

İBB Fatih Saraçhane Başkanlık önünde seçim kutlaması yapan CHP'liler Atatürk bulvarını doldurarak trafiği aksattılar.
Başkan Ekrem İmamoğlu geceyarısına doğru katıldığı kutlamada Bu seçimde kimse kaybetmedi 16 Milyon İstanbullu kazandı, İstanbulun tamamına hizmetimizi ayrım yapmaksızın devam ettireğiz dedi.

İmamoğlu, "İstanbul'da partizanlık bitti; liyakat, adalet var. Dayanışmacı, halkçı belediye var. Bu anlayış kazanmaya devam edecek. Her İstanbulluya eşit ve adil hizmetin ulaştığı dönem devam edecek" dedi.

"İstanbul'un verdiği talimat şu; Seçilen seçilene saygı gösterecek, seçilen seçilene saygı gösterecek. Seçilen seçilene zulüm, dayatmacılık yapamaz, vesayet kuramaz. Ne dediniz? 'Kanal yok, İstanbul var'. Kanal bitti, İstanbul yaşayacak.

"İstanbul bu akşam demiştir ki: 'Sayın Cumhurbaşkanı, 18 aydır bir imzayı esirgediğin Sefaköy-Belikdüzü metro hattını imzala. İstanbul o hizmeti hemen alsın, engelleme, işine bak' demiştir. 'Bu kentin sağlığını, yeşilini, denizini korumak için yapılacak tesisler için imza at, bekletme' demiştir. İstanbullu daha ne desin? Siz her mesajı verdiniz. Bakacağız, alacaklar mı almayacaklar mı? Umarım alırlar."

İstanbul'da14 olan CHP'li belediye ilçe sayısının artırdığını söyleyen İmamoğlu; "Beyoğlu, Bayrampaşa, Beykoz, Çatalca, Silivri, Çekmeköy, Eyüpsultan, Sancaktepe, Tuzla, Şile ve Üsküdar bizimle. Fatih dahil yarışın devam ettiği ilçelerimiz var" dedi ve ekledi:

"İl başkanımla beraber karargaha, il başkanlığına gideceğiz ve sabaha kadar devam edeceğiz. Yarın sabah kim seçilirse seçilsin, 39'u da bu kardeşiniz için eşittir. Biz seçilene saygı duyar, sandıktan çıkanı emir kabul ederiz."


 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 2028 seçimlerine hazırlık yapın
  1 hafta önce
  CHP kazanmadı AKP kaybetti Dikkat 20 milyona yakın vatandaş sandığa gitmedi. Gazze konusunda iktidar mazlumların yanında olmadı İsrail'e yapılan lojistik destek çok tepki çekti Enflasyonun çok altında kalan Asgari ücret ve Emekli maaşları etkili oldu AKP'li dindar seçmen hayal kırıklığına uğradı YRP tarafına oy kullandı CHP önümüzdeki 4 yılı doğru hedefler üzerinde yoğunlaşırsa Atatürkçü ama Milli ve manevi değerlere sahip çıkarsa 2028 genel seçimlerinde Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'nu Çankaya köşküne gönderebilir. Dikkat kaçak saray demiyorum, Çankaya köşkü diyorum
 • CHP kazanmadı AKP kaybetti
  1 hafta önce
  Chp nin Almış olduğu bu seçim galibiyeti Tek Başına Chp ye ait değildir Biz Milyonlarca emekli Bize yaşatılan sefaletin hesabını sorduk Toplumla Dalga geçilmeyeceğini öğrettik şuanda Türkiye de chp den güçlü bir muhalefet yok bunun bilinci ile hareket Ederek Chp ye bir şans verdik bu şansı iyi kullanırsa Atatürk ilke ve inkılaplarından şaşmazsa Ülkenin bağımsız bütünlüğünü söz konusu etmezse bu milletten oy alır ve Atatürkün uyguladığı milli ekonomi modelini belediyelerde uygularsa akp nin yerini alır başta biz emeklilere sahip çıkılsın bizler bunu istiyoruz şimdi iktidara sarı kart gösterdik