İsrail nasıl Kuruldu

İngilizlerinin 1918 de Filistini işgal etmesi ile başlayan Bölgenin Yahudileştirilmesi en acımasız şartlarla devam etti, Filistin direnişinde öncü liderlerin bir kısmı davasını sattı, Kişisel servetleri günümüzde halâ konuşuluyor. mazlum Filistin Müslüman halk aç işsiz bırakılarak toprağını satıp Bilhassa İngiltere'ye göç etmesi sağlandı , Bu şekilde Yahudi nüfus arttırılırken Müslüman çoğunluk eritildi.

İsrail nasıl Kuruldu
09 Ekim 2023 - 00:44

 İngilizler Kudüs'ü işgal ettiklerinde şehrin nüfusu 43 bin kadardı. Bunların 10 bin kadarı Yahudi'ydi ve bu sayıyla şehir nüfusunun yüzde 23'ün oluşturuyorlardı.

1918'de Filistindeki  Toplam Nüfus  664 bin kişiydi, Bunun içinde 56 bin Yahudi yaşıyordu, Filistin'deki oranları yüzde 8,4 kadardı
İngiliz işgalinden sonra Yahudilere kapıların açılması dolayısıyla genelde bütün Filistin'de özelde kutsal Kudüs şehrinde Yahudi nüfus artmaya başladı. 

Dünyanın her tarafından gelen Yahudiler varlıklı idi, İşgalci İngiliz yönetimi zaten Yahudi ağırlıklıydı, Uygulanan Ağır vergiler ve İşsizlik, ülkedeki İş imkânlarının Yahudilere geçmesi  nedeniyle ( Müslüman- Hristiyan )yerel halk fakirleşti, Yahudi olmayan nüfusun Avrupaya göç etmesini kolaylaştırdılar.

Bu arada Avrupa ve Rusyada yaşayan Yahudiler Filistine gelmek istemiyordu. 2. Dünya savaşında zorla toplama kamplarına getirilen Yahudiler büyük guruplar halinde Filistine taşındı. Bu taşıma çok gizli yapılıyordu, 
Bu arada Çevreye "Yahudiler fırınlarda yakılıyor" haberleri ile korkan Yahudiler gönüllü olarak Filistine gelmeye başladı.

İsrail devletini kuracak Yeterli sayıya ulaşıldığında İngilizler yönetimi Yahudilere teslim ederek bölgeden ayrılmaya başladı.
1948'de İsrail'in kurulması ve Batı Kudüs'ü işgal etmesiyle birlikte bu kesimde yaşayan Arap asıllılar "Zorla" göçe zorlandı. 
Bu nedenle Yahudi nüfus oranı kısa sürede yüzde 80'e çıktı, 1967'de Doğu Kudüs'ün de işgal edilmesi üzerine göçe zorlama uygulamaları bu kesimde de başladı.

DİPNOT: Bu senaryo size neyi hatırlatıyor?

Murat Bardakçının söz konusu konuşmasını izlemek için tıklayınızYORUMLAR

 • 4 Yorum
 • ABDULLAH GÖZAYDIN
  4 ay önce
  SİYONİST TESLİMİYETİ İLE OLUŞTURULMUŞ KÜFÜR İTTİFAKI Bu bir Haçlı savaşı değil mi? Bir avuç müslğmanı canlı canlı mezara gömmek için ABD tüm gücüyle gelmiş. Batı tüm devletleri ile hazır kimi yolda kimi bekliyor. ABD Dışişleri bakanı “Ben buraya bir yahudi olarak geldim” diyor. Hıristiyan dünyası Papa’sı, Kralı ile birlik olmuş, Küfür tek millet olmuş. Müslümanların ise ne Hilafeti kalmış, ne tarihi ne kültürü. Irkçılık başa bela olmuş. Adamın ben yahudiyim dediği yerde “Biz de Müslümanız” diyemiyoruz. Zira Tevhidin yerini şirk, Muvahhidin yerini müşrik almış. Unutmayalım ki inancımızla ve tarihinizle barışmadan bize izzet bize onur haramdır. İzzet Filistinlilerin, Onuz Gazzelilerin, şeref Hamas’ın hakkıdır.
 • TARKAN GÜNDOĞDU
  4 ay önce
  Hatice'ye değil, NETİCE'ye bakın...!! Bir tarafta dünya ilimine, bilimine, sanatına, teknolojisine sayılamaz derecede katkısı olan Musevi toplumu, öbür tarafta ise, batılıların 180 sene önce ürettiği motoru bile kendi teknolojisi ile üretemeyen, dünya teknolojisine HİÇ BİR KATKISI OL(A)MAYAN (ACABA NEDEN..?!...?), nüfusu 2 milyarı aşan 57 İslam ülkesi...!! Bu konularda NİÇİN KONUŞULMUYOR (?!) EY AHALİ, HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ? Sayın Murat Bardakçı ve Sayın Erhan Afyoncu GAK-GUKU bırakıp NE ZAMAN BU KONULARA DEĞİNECEKSİNİZ, ÇOK MERAK EDİYORUZ??
 • Admin
  4 ay önce
  Sayın Gündoğdu Yahudiye methiyeler yaparken 1. Dünya savaşı ve sonuçlarını Günümüze kadar gelen etkinliğini düşünmeden sadece günümüze bakarak konu hakkında eleştiri yapmak haksızlıktır. Evet Osmanlı basiretsiz yönetimi ile İmparatorluğun dağılmasına sebep olmuştur. Toplu bir kıyam olmaması için 40 devlet kurdurulmuş hepsinin başına kendi adamları yada kullanabilecekleri kişileri getirdiler. ilim irfan eleştirilerinizde haksızlık yapıyorsunuz Gülhane parkı içinde Osmanlı Türk tarihi ilim teknik müzesi var orada Türkler ilime bilime ne yaptığının cevabı açık seçik var ayrıca yüz yıldır dünyayı yöneten çeteler faizciliği kullanarak dünya milletlerini köleleştirdiler, iki dünya savaşı sonrası galip gelen İngiliz ABD yi ve Fransayı dümen suyuna alıp Rus ve çine sus payı verip Dolar üzerinden dünyayı köleleştirdiler. Bütün dünyanın teslim olduğu bu siyonist çetenin hışmından kurtulabilen yokki, Son yıllarda atak yapan çinin dahi dümeninde çinliler değil bunlar var. Allahtan ikiye bölündüler gibi görünüyor Belkide buda bir dümen Dünya nüfusunu 500 milyona indirmeyi hedefleyen katillerin yeni bir oyunu artık işimiz Sadece Allaha kaldı
 • BANU AVAR
  4 ay önce
  GAZZE SAVAŞI 'BÜYÜK İSRAİL'İN HAZIRLIĞIDIR! 7 Ekim 2023 Ortadoğu'nun şekil değiştirdiği gün olarak anılacak! Ortalık bir anda kana, dumana bulandı. Her yanı ajan, muhbir, silah, koruma kalkanı füze dolu olan İsrail'e bir iki düzine Filistinli saldırdı. Ayaklarında terlikler tank üzerinde pozlarla karakollara girdiler, kimse onları engelleyemedi. Olaylar 1973 Arap-İsrail Savaşı'nın 50. Yıldönümünde oldu ve sürüyor. Sosyal medya birkaç saat içinde Filistinli silahlı güçlerin Hamas askerlerinin İsraillilere saldıran katliam filmleriyle doldu. Bombalanan binalar, kaçışan insanlar her yanı istihbaratçı dolu demir kubbeli İsrail devletine rahat rahat baskın yapan Filistinli mücahitlerin videoları 5-6 saat içinde tüm dünyaya yayıldı. Kendi derdine gömülmüş sade vatandaş bu sahnelemeyi, bu kurguyu anlayamayabilir ama bölgeyi bilenlere 'PES artık!' dedirttiler. Mükemmel bir sahne hazırlanmış… Gazze ardından Lübnan işgali için mükemmel bir hazırlık yapılmış ve bunun devamında İran ve Türkiye'nin belli bölgelerinin bilfiil hedefe alınacağı açık! Çünkü bu 100 yıllık bir plan! Bu "Büyük Ortadoğu Projesi!" Büyük Ortadoğu genişletilmiş İsrail demektir. Sion krallığı demektir. Ve bunun açılımı da bölge ülkelerinden kopartılmış Kürdistan parçaları demektir. Bu nedenle Kürdistan'a '2. İsrail' denmektedir! Irak'ta bu gerçekleştirilmiş Irak parçalanmış, türlü manevrayla bir Barzanistan kurulmuştur. Öyle ya da böyle Suriye'de fiilen Amerikan ordusu korumasında bir Kürdistan oluşturulmuştur. Şimdi sırada İran ve Türkiye var. Ve bunu uzunca bir zamandır Batılı düşünce kuruluşları ve onların Michael Rubin gibi tetikçileri söylemektedir. 15 Temmuz darbe girişimini 3 ay önce yazan Rubin, olayların hemen akabinde 'İran ve Türkiye Hamas teröründen sorumludur' şeklinde yayın yapmış ardından Biden, Hamas ve Filistin yanlısı devletlerden hesap sorulacağını beyan etmiştir. Batılı liderlerin çoğu olayların ilk saatinde İsrail'in yanında olduklarını ifade etmişlerdir. Ortadoğu'da topyekûn bir savaş hali vardır ve kapımızdadır. Türkiye'de herhalde Devlet adamlarımız durumun farkındadır ve gerekli önlemleri almaktadır! Banu AVAR, 08 Ekim 2023