İstanbul Deprem Çalıştayı Video haber

İBB Başkanlığının düzenlediği İstanbul Deprem Çalıştayı İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Marmara depremlerinin "İstanbul depremi" şeklinde adlandırıldığını gördüğümüz konuşmalar Büyük bir kentsel dönüşümün ayak sesi olarak görüyoruz. Hükumetle TOKİ ile birlikte başlatılacak olan kentsel dönüşümün merkezi İstanbul olacağa benziyor. Başkan E. İmamoğlu üç kelimesinden biri Büyük afet Büyük tehlike Deprem seferberliği sözlerini çokça kullanıyor

İstanbul Deprem Çalıştayı Video haber
02 Aralık 2019 - 09:51
SON 50-60 YILDIR İSTANBULUN ÇARPIK KENTLEŞMESİ İÇİN ELLERİNDEN GELEN DUYARSIZLIĞI ORTAYA KOYARAK İSTANBULU KAOS MEGA KENTİ HALİNE GETİREN BELEDİYE+MİMAR-MÜHENDİSLER+YAPISAL STK'LARIN SEBEP OLDUĞU ÇÖKÜNTÜYÜ TEMİZLEME DERDİNDELER..

kONUŞMACILARIN HİÇBİRİSİ KENDİLERİNİN SEBEP OLDUĞU BU TEHDİT KONUSUNDA HİÇ SORUMLULUK DUYGULARI PAYLAŞMIYOR. DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR İLKESİ SORUMLULUĞUNU GÖRMÜYORUZ.

İBB KONUŞMACILARININ SUNUMUDünyadan ve ülkemizden akademisyenlerin, sivil toplum örgütlerinin ve yetkililerin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlediğimiz Deprem Çalıştayı başladı. Amacımız; şehrimizin birinci önceliği olan deprem konusunda beraber çalışarak ortak yaklaşım oluşturmak.

İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoglu 'nun açılış konuşmasıyla başlayan, iki gün sürecek İstanbul Deprem Çalıştayı başladı. İstanbul’da afetin olası risklerini değerlendirerek, alınacak tedbir ve önlemleri konuşuyorlar.


YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • İBB ÇALIŞTAY AÇIKLAMASI
  4 yıl önce

  İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, afetlere dirençli, daha güvenli ve yaşanabilir bir İstanbul için tüm paydaşların bir araya geleceği “İstanbul Deprem Çalıştayı”nı hayata geçirildi.

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla başlatılan deprem seferberliğinin bir parçası olan çalıştayda, iki gün boyunca başta deprem olmak üzere, olası tüm afetlere yönelik sorunlar, çözüm ve proje önerileri ele alınacak. Ekrem İmamoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayacak İstanbul Deprem Çalıştayı'nda, İBB'nin deprem ve kentsel dönüşümle ilgili yöneticileri, ulusal ve uluslararası akademisyenler,  ilgili bakanlıklar, valilik, enstitüler, sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler, farklı disiplinlerdeki meslek grupları ve sektörlerden temsilcilerin de olacağı 700'ün üzerinde katılımcı bir araya gelecek. 

  ÇALIŞTAY İSTANBUL KONGRE MERKEZİ'NDE 

  Çalıştayda, İstanbul'un olası yıkıcı bir deprem ve diğer doğal afetler karşısında dirençli hale gelmesine engel olan sorunların analiz edilmesi, çözüm ve proje önerileri geliştirilmesi amaçlanıyor. Çalıştay süresince, Birleşmiş Milletler Afet Risklerini Azaltma Merkezi'nin (UNDRR) de dikkate aldığı 'Sendai Çerçevesi Planı’nda' ilan edilmiş prensiplere göre belirlenen 6 tematik başlık ele alınacak:  Afet Risk Yönetimi   Acil Durum Yönetimi, Afet Risk Analizleri, Afet Risk Finansman Kapasitesinin Geliştirilmesi / Afet ekonomisi, Kentsel/Mekânsal Planlama, Tasarım, Yenileme, Geliştirme Ekosistemin ve Doğal Kaynakların Korunması ile İklim Değişikliği Adaptasyonu.

  İstanbul Kongre Merkezinde yapılacak çalıştayda, Birleşmiş Milletler, Japonya, ABD, Almanya, İtalya ve Fransa'dan katılan temsilciler, çeşitli başlıklarda sunumlar gerçekleştirecekler.  PROGRAM BİLGİSİ: Program Tarihi: 2-3 Aralık 2019Saat: 09.00-18.30Adres: İstanbul Kongre Merkezi – Beyazıt SalonuHarbiye, Darülbedai Caddesi No:3, 34367 Şişli/İstanbul