Kalpazan Balatta Yakalandı

Fener Balat Ayvansaray civarında esnafı canından bezdiren, Piyasaya aynı seri numaralı sahte 100 TL. süren Kalpazan makamı Balatta yakalandı. Balatın yerlisi Türkçe gönüllüsü Araştırmacı-yazar Hüseyin Movit ve çocukları kalpazanı yakaladı

Kalpazan Balatta Yakalandı
22 Haziran 2020 - 22:15 - Güncelleme: 22 Haziran 2020 - 22:45
Son günlerde Balat Fener civarında çeşitli esnaf piyasaya sürülen sahte 100 TL'ler nedeniyle mağdur oluyordu.

Bu gün 3. defa Hüseyin Movit'in çocuklarına ait Makam-ı Balat resteorana gelen kalpazan CK. yakayı ele verdi.

Ömrünü Türkçenin doğru konuşulmasına adayan Hüseyin abimiz Basın+Tv.+Radyo+Basılı edabiyatı yakından takip ederek "Türkçe yanlışlarını ve İrtihal (Çalıntı bilgileri) deşifre ederken bu gün piyasaya sahte 100 TL süren kalpazanı yakaladı.

Olayın seyrini sorduğumuz Hüseyin Movit abimiz vakıayı bu şekilde anlattı,

C.K. isimli şahıs geçen haftalarda Makamı Balat'a gelerek aldığı kokoreçler  için sahte 100 lira vererek, para üstü olarak 85 TL almış ve bu olay tam üç kere tekrarlanmış. 

Gerçeğinden ayırt  edilemeyecek kadar tıpatıp aynı olan paradan şüphelenen Hüseyin Movit, paraları karşılaştırınca aynı seri numarada olduğunu tespit ederek, Alo 155'ten polis haberdar edilerek C.K.'nın gözaltına alınarak Balat Karakolu'na teslimi sağlanmıştır.Türkçe gönüllüsü Araştırmacı Yazar Hüseyin Movit,  Oğlu Gürkan Movit ve semtin esnaflarından Allahverdi Polat tarafından derdest edilen Kalpazan C.K. hakkında fezleke hazırlanması 3 saat sürünce Balat karakolunda rehin kaldılar.

Bu haber 50404 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum