Kentsel Dönüşüm projeleri ve fatih

FATİHTE 60-70 YILDIR KAÇAK İNŞAAT YAPILIYOR Son 25 Yıldır İmar Afları, İmar barışları ile kaçak yapılar iskana açılmış çarpık bir kentleşme oluşturuldu Sekizbin yıllık Üç İmparatorluğa başkent olmuş Fatih, Belediyelerin Müteahhitlere, Fırsatçılara göz yumması sonucu tanınmaz hale getirildi 3. Dünya ülkesi Çarpık bir yapılaşmaya dönüşmüş durumda.

Kentsel Dönüşüm projeleri ve fatih
30 Mart 2024 - 00:59
İktidar şimdi Çıkardığı yeni "Rezerv" alan kanunu ile Fatih yerlebir edilecek, Çarpık yapılaşmanın yerini ada bazında Rantsal dönüştürülmüş Yeni bir Fatih inşa edeceklerini aleni açıklıyor başkan M. Ergun Turan...

2006 yılında projelendirilen Süleymaniye yenileme projesinde Binden fazla parselde en az on bin villa dairesi yapılacak, 
Projenin uygulayıcısı Katarlı Er Rayyan firması,  Yapılaşmayı ABDli emlak inşaat firması HILL INTERNATİONAL  tarafından Proje yönetimi yapılmaktadır. 
Bölgenin UNESCO DÜNYA MİRASI tescilinde olması umurlarında değil.
Süleymaniye 508. adada yaptıkları yapılaşma niyetlerini belli etti. 
Projeye başlandığı gibi devam edilirse Sulukule dönüşüm projesinden daha beter bir beton şehirle karşı karşıya kalacağız ve Bölgedeki tarihi doku, Tescilli Osmanlı mimarisi ahşap mahalleler tarihe karışacak.   

UNESCO TESCİLLİ 8.BİN YILLIK TARİHİN MERKEZİNE BETON VİLLALALAR

Toki tecrübeli M. Ergun Turan ve Murat Kurumun aday yapılması Hem Fatihin dönüşümünü hemde kanal İstanbul projesinin hayata geçirilmesinden başka birşey değil.
Bu ikili İBB ve Fatihi kazanırsa 1970lerde 600 binlere yaklaşan yerli nüfusumuz 300 binlere geriledi yarın sur içinde bizden kimse kalmayacak dersek fazla abartmış olmayız.

Benim için Fatih Mekke, Medine, Kudüsten sonra en kutsal şehirdir, Çünkü Hıristiyanlığında hak din olarak en iyi yaşandığı şehirdir İstanbul.
Bu duyuruyu İnançlarımın, imanımın gereği yapmak boynumun borcu idi, başta ABD ve İngilizler İstanbulun Ortodoks hıristiyanlığın merkezi olmasını şiddetle arzu ediyorlar, Bu uğurda yapamayacakları fedakarlık yok. Bu vahim durum inşaallah başımıza gelmez ama gidişat umut vermiyor.

Yedikule CER projesi "TOKİ" Emlak Konut iştiraki ile yapıldı ve bu projede 1+1 daireler 15 milyon, 3+1 daireler 30-50 milyon ₺ arası satıldığını görüyoruz. 

SÜLEYMANİYE BÖLGESİNİN SON DURUMU
https://www.fatihhaber.com/suleymaniye-donusum-projesi-video/2940/
SÜLEYMANİYE DÖNÜŞÜM PROJESİ ÜSTLENİCİ ABD FİRMA WEB SİTESİ
https://www.hillintl.com/projects/?_sft_service=construction-management
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum