Kurra Hafız Mustafa Yılmaz hoca, vefat etti

Yüzlerce hafız ve öğrencinin yetiştiği Sümbül Efendi Eğitim Vakfı ve Kur'an Kursu'nun kurucusu Kurra Hafız Mustafa Yılmaz hoca, vefat etti.

Kurra Hafız Mustafa Yılmaz hoca, vefat etti
26 Ekim 2022 - 17:21
Kurra Hafız Mustafa Yılmaz hoca, vefat etti..
Cenaze törenine fatih belediye başkanı M. Ergun Turan, Meclis üyeleri, Diyanet teşkilatından ileri gelenler kalabalık bir cemaat katıldı

Yılmaz’ın cenazesi, 26.10.2022 Çarşamba gün İkindi Namazı sonrası Sümbül Efendi Camii’nde eda edilen cenaze namazına müteakip (Cumhuriyet tarihinde ilk defa) Sümbül efendi türbesinin karşısındaki tarihi mezarlığa defnedildi.
Merhuma Allahtan rahmet sevenlerine sabrı cemil niyaz ederiz.
- Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan taziye

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vefat eden Kurra Hafız Mustafa Yılmaz için taziye mesajı yayımladı.

Başkan Erbaş, sosyal medyadan paylaştığı mesajında, "Yüzlerce hafız ve öğrencinin yetiştiği Sümbül Efendi Eğitim Vakfı ve Kur'an Kursu'nun kurucusu Kurra Hafız Mustafa Yılmaz hocamızın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım.Hocamıza Cenab-ı Hak’tan rahmet,sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.Mekanı cennet, makamı ali olsun." ifadelerine yer verdi.

Yüzlerce hafız ve öğrencinin yetiştiği Sümbül Efendi Eğitim Vakfı ve Kur'an Kursu'nun kurucusu Kurra Hafız Mustafa Yılmaz hocamızın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım.Hocamıza Cenab-ı Hak’tan rahmet,sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.Mekanı cennet, makamı âli olsun.
— Prof. Dr. Ali Erbaş 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nazmi koç
    1 yıl önce
    Hocama Allah rahmet eylesin, bende hakkı çoktur. Hızır diye çağırırdı beni. Tüm öğrencilerine hakkını helal ettiğini vasiyet ederek, bizlerden de helallik istemiş. Hocam bizim ne haddimize, bu kalpte iman varsa bu sizin eseriniz. Biz sizden razıyız, Rabbim de sizden razı olsun ìnşaallah. İnşallah sefaatkar olursunuz, bizlere de şefaat eyle eşiniz.