Mutasyonlu COVIT-19 Türkiyede

Sağlık Bakanı Koca: İngiltere'den gelen 15 kişide mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi dedi. Bakan Koca 26 Aralık 2020 tarihindeki basın açıklamasında Türkiye'de Mutasyonlu Korona vakasının olmadığını ilan etmişti.

Mutasyonlu COVIT-19 Türkiyede
02 Ocak 2021 - 08:07 - Güncelleme: 04 Ocak 2021 - 21:32
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk olarak İngiltere'de tespit edilen mutasyona uğramış koronavirüsün Türkiye'de de tespit edildiğini açıklayarak, İngiltere'den yurda girişlerin geçici olarak, tamamen durdurulduğunu duyurdu.

Koca, Twitter'da yaptığı paylaşımda "İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde bu ülkeden yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edilmiştir" ifadelerini kullandı.

İngiltere'den yurda girişlerin geçici olarak, tamamen durdurulduğunu aktaran Koca, "İzolasyonları devam eden kişilerin temas çevreleri de karantinaya alınmış, yaygın temas taraması yapılmış ve kontrol altına alınmıştır" dedi.

Türkiye'de son 24 saatte yapılan 158 bin 103 Covid-19 testinde 12 bin 203 kişinin testi pozitif çıktı. 212 kişi ise koronavirüse bağlı olarak hayatını kaybetti.

Bakan Koca 26 Aralıkta böyle beyanet vermişti TIKLAYINIZ 

BİRDE BÖYLE İDDİALAR VAR

BAKAN KOCA BU İDDİALARA NE ZAMAN CEVAP VERECEK?


 


Bu haber 5011 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • İŞİN DOĞRUSU BUDUR
  11 ay önce

  Bilim K. Ü. Prof. Dr. Ateş Kara:
  "Bu virüs kendisini değiştirebilen bir virüs.
  Bugün bulabileceğimiz bir aşı en iyi ihtimalle 4-5 yılda kullanıma gelir ama sadece bunun için etkili olur.
  Mutasyona uğrayarak Değişecek korona virüste yine etkinliği olmayacaktır"