Soylunun İstifası son dakika gelişmesi

İç işleri bakanı Süleyman Soylu Cuma akşamı oluşan kaos nedeniyle Bu akşam Bakanlıktan İstifasını açıklamıştı, Bu saatte Cum. Bşk. iletişim başkanlığı İstifanın kabul edilmediğini açıkladı, Bakan Soyu sosyal medya hesabından henüz bir açıklama yapmadı

Soylunun İstifası son dakika gelişmesi
12 Nisan 2020 - 21:47
Dün gece sosyal medyadan istifasını açıklayan İç işleri bakanı Süleyman Soylu Gece 23 sıralarında Cumhurbaşkanı RT. Erdoğan ile görüştüğü sosyal medyada paylaşılmıştı. 

Bu gün Sayın S. Soylu sosyal medya hesabında aşağıdaki açıklamayı paylaşarak istifasının kabul edilmediği görevinin başında olduğu beyan etti. Hayırlı olur inşaallah.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

"15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. 

--------

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu 23.00'te İstanbulda görüştüğü iddia edildi.

-------

Devlet Bahçeli, "Sayın Bakanı’nın istifa kararının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır. Elbette takdir ve tasarruf Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum