Sözleşmede "5 kez zehirlemeye izin var"

Manisa piyade tugayında meydana gelen zehirlenmede, Askerin sağlığını hiçe sayan Yemek firmasını koruyan akıl almaz sözleşme ortaya çıktı. MSB yemek firması ile yandaş sözleşmesi yapmış Firmanın sicili bozuk, Sık sık zehirlenmeler olmuş, birçok sözleşmesi bu nedenle iptal edilmiş bir firma neden tercih edilir? MSB Tugayın komutanını görevden almış Yemek firmasına ne yapılıyor henüz bilmiyoruz! Çıkan haberlere göre erat içinde suçlular aranıyormuş, Biz nasıl bu duruma geldik diye soruyoruz?

Sözleşmede "5 kez zehirlemeye izin var"
23 Haziran 2017 - 08:41 - Güncelleme: 26 Haziran 2017 - 11:58
MANİSA'da BİNBAŞI KONUŞTU...

Yemek şirketiyle sözleşmede “5 kez zehirlemeye izin var” maddesi
Binbaşı A.A.’nın ifadesine göre; yemek şirketiyle yapılan sözleşmede şirkete “5 kez zehirlenme” vakasına kadar izin verildiği ortaya çıktı.

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi şüphesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Binbaşı A.A.’nın ifadesine göre; yemek şirketiyle yapılan sözleşmede şirkete “5 kez zehirlenme” vakasına kadar izin verildiği ortaya çıktı.

“AÇIK MADDE OLARAK 5 KEZ ZEHİRLENME VAKASI OLMASI DURUMUNDA…”

Yemek kontrolünün başındaki isim olduğuna Emniyet ifadesinde dikkat çeken Binbaşı A.A., ilk zehirlenme olayının ardından bir yazı ile sözleşmenin feshinin yapılması gerektiğini komutanlarına bildirdiğini söyledi. 

Sözleşmede yer alan bir madde nedeniyle fesih yapılmadığını komutanlarının anlattığını belirten Binbaşı A.A. ifadesinde şunları söyledi:

“Zehirlenme vakaları ile ilgili olarak ilk zehirlenme vakası olduğunda, üst rütbedeki komutanlarıma durumdan dolayı zehirlenme vakası gereği sözleşmenin feshedilmesi ve ceza işlem için bilgi verdim ve yazı yazdım. Ancak üst rütbeli komutanlar sözleşmede açık madde olarak 5 kez zehirlenme vakası olması durumunda

Reklamlar

 

  veya yemeklerin kötü çıkması durumunda sözleşmenin feshedilebileceği şeklinde kesin amir hüküm var diye bana söylediler. Ben de bu amir hükmü sözleşme maddeleri arasında okudum. Yemek hizmeti sunan şirket ile Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeyi yapmıştır.”

“BİZLER DE SÖZLEŞMENİN DIŞINA ÇIKAMADIĞIMIZ İÇİN…”

Binbaşı A.A. ifadesinde ayrıca yemek şirketinin sözleşmeye aykırı davrandığını da vurgulayarak “Yapılan bu sözleşme maddelerinde 3000 kişiye yemek çıkartılacağı ve personel olarak 202 kişinin çalıştırılacağı belirtilmesine rağmen yemek miktarı yaklaşık olarak 7000 kişiliktir. Bu durum da personel üzerinde bir takım yorgunluk ve işin özen dışı yapılmasına neden olmaktadır” açıklamasında bulundu.

Firmalardan gelen tüm malların analiz ettirilmediğini de iddialarına ekleyen Binbaşı A.A. ifadesini şu çarpıcı sözlerle sonlandırdı:

“Ayrıca günlük tüketime tabi mallar içerisinde farklı firmalardan alınan mallar arasından sadece bir tanesi sözleşme gereği analize gönderiliyor ve bu ürünün analizinin uygun sonuç olarak gelmesi ile diğer firmalardan gelen mallara da uygun raporu verilmiş oluyor. Her farklı mal için uygun analiz yapılması gerekir. Bizler de sözleşmenin dışına çıkamadığımız için böyle bir durumla karşı karşıya kalıyorduk. Bu zehirlenme olayında benim ve başkanlığını yaptığım kontrol teşkilatı üyelerinin bir sorumluluğu, kusuru yoktur.”

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

İşte o ifade:Bu haber 2079 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum