Temizlik işçisi kamyondan düştü

Fatih belediyesi Temizlik işçisi bir kişi Çöp kamyonu arkasından düşerek yaralandı. Her gün gördüğümüz bir uygulama, işçiler arka tampona basarak yolculuk yapıyor, Söz konusu tamponların çoğu darbelerden dolayı şakulü kaymış sallanan basamaklar, Bu duruma acil çözüm bekliyoruz

Temizlik işçisi kamyondan düştü
09 Temmuz 2023 - 22:40
09.07.2023 tarihinde akşam üstü, Sümbül Efendi Mah., Hisaraltı 1. Cad., No:19, bulunan İBB Buz pisti önündeki çöp konteynerlerine yanaşırken Çöp kamyonunun arkasında asılı olarak "cambaz gibi" görev yapan çöp toplama işçilerinden biri Kamyondan "başı üstüne" düşerek yaralandı.

112 Acil ekibi doktoru yaptığı ilk gözlemde kazazade zorlukla konuşurken, Başı ve boynunun, omuzu ve sırtının  çok ağrı yaptığını söyledi.
Gerekli önlemler alınarak ambulansa kaldırılan kazazade hastahaneye kaldırıldı.

Temizlik işçilerinin görev yaptıkları kamyonlarda güvenlik önlemi sıfır.
İşçiler ayakta bir basamakta yolculuk yapıyor, manevralarda basamaklar tahrip olmuş sallanıyor, Bir boruya tutunarak görev yapan bu işçilerin çalışma şartları çok ağır.
Bu Vesile söz konusu yollarda işçilerin arkada tampona asılı görev yapması yasaklanmalı, Düşmelere karşı mutlaka kask takmalı.

Ayrıca 112 acil santral görevlileri insanı çıldırtıyor, Santral memuruna açık adresi verebilmek için birkaç defa tekrarlamak zorunda kalmıştık. Ayrıca  sanki doktormuş gibi hastanın solunumunu, ağrısını, kırık-çıkık varmı gibi sorular sorması inanılır gibi değil, kazazade baygın Kamyondan düştü diyoruz ikna edemiyoruz. İhbar ve ambulansın gelmesi 15-20 dakika sürdü 

Geçen yıllarda benimde başıma geldi, yanımızda kalp krizi geçiren bir vatandaşın ihbarını 112'ye yapmaya çalışırken kendimi polis soruşturmasında hissetmiş Sonunda bağırmaya başlamıştım.
Aradan on dakika geçti ancak santral memurunu ikna edebilmiştik, On dakika da ambulansın gelmesini bekledik maalesef hastamız kalp krizi nedeniye vefat etmişti.

Yetkililerin bu sorunlara acilen önlem almasını temenni ediyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum