Thodex'in batışı Kripto dünyasını fena sarstı

Kripto para piyasası satışları düşerken Bitcoin düşüşte en hızlısı oldu. Türkiye'de Thodex'in sebep olduğu mağduriyet Kripto para piyasasını alt-üst etti. Söz konusu sistem artık eski haline gelmesi imkansız görülüyor. Sahibi sorumlusu belli olmayan sanal bir değerin güvenilirliği (0) hükmündedir. deniliyor RT'nin haber analizi aşağıda

Thodex'in batışı Kripto dünyasını fena sarstı
24 Nisan 2021 - 02:45 - Güncelleme: 24 Nisan 2021 - 07:02
Kripto para birimi piyasası, ABD Başkanı Joe Biden tarafından açıklanabilecek yeni vergilerle ilgili endişeler nedeniyle Cuma günü keskin bir şekilde düştü ve Türkiye'nin en büyük kripto borsalarından birinin iflas etmesinden sonra.

En popüler kripto para birimi olan bitcoin, Cuma sabahı 50.000 dolarlık temel psikolojik eşiğinin altına düştü. CoinDesk verilerine göre 07:05 GMT itibarıyla bitcoin yaklaşık% 10 düşüşle 48.800 $ civarında işlem gördü. Bu Düşüş üzerine, Bitcoin işlemlerini durdurduğunu açıkladı ve şu anda Şubat ayından bu yana en büyük haftalık düşüşe doğru gidiyor.

Slayt ayrıca, bitcoin'in pazar hakimiyetini kaybettiğini görüyor. Fiyat takip sitesi CoinGecko'dan alınan verilere göre, bitcoin değerinin genel kripto piyasa değerine oranı% 50'nin altına düştü.

Diğer en iyi kripto varlıkları da Cuma günü bir dalış yaptı. İkinci en büyük kripto para birimi olan ethereum, bitcoin'e benzer kayıplarla karşılaştı ve 2.215 dolardan işlem görüyordu. Keskin düşüş, para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından 24 saat sonra geldi.

Ripple'ın XRP'si, ilk 10 kripto para birimi arasında en büyük düşüşü gördü. Üçüncü en büyük dijital para birimi neredeyse% 20 düştü.

Düşüşler, Başkan Biden'ın en zengin Amerikalılar için vergileri artırmayı planladığına dair raporların ortaya çıkmasından saatler sonra geldi. Plana göre, 1 milyon dolardan fazla kazanan insanlar için sermaye kazancı vergileri neredeyse iki katına çıkarılabilir ve bu, dijital varlıklardan elde edilen kazançları etkileyeceğine dair endişeleri tetikleyebilir.

Kripto piyasasını etkileyen diğer kötü haberler, Türk kripto para borsası Thodex'in ticaret faaliyetlerini aniden durdurduğu ve CEO'su Faruk Fatih Özer'in ülkeden ayrıldığı bu hafta başlarında yaşandı. Şirket, faaliyetlerine devam etmek için beş iş gününe ihtiyaç duyduğunu, ancak yüz binlerce yatırımcı varlıklarının kaybedilebileceğinden korktuğunu söyledi.
SİSTEMİ BATIRAN TIFIL Faruk Fatih Özer
Alıntı kaynak: rt.com/business
Bu haber 808 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum