Üsküdar Validebağ Dayanışması

Üsküdar belediyesi Beton yığınlarının ortasında kalmış, Halkın nefes almak için tek yeşil alanı Validebağ Korusunu imara açmak, Çeşitli rantsal tesisler yapmak için yıllardır mücadele ediyor. Çevredeki vatandaşlar bütün çareleri kullanarak belediyenin koruya müdahale etmesine engel oluyor. Validebağ'lılar bu gün gene eylem nöbetindeydi

Üsküdar Validebağ Dayanışması
18 Mayıs 2021 - 21:01
17 Mayıs2021 günü bizler için tamamen Validebağ ile dolu dolu geçti. 
Sabah uyandığımızda tatsız bir haberle karşılaştık. Rant projelerini kınayan pankartlarımız Koru'dan kaldırılmıştı. Bunu kimler yaptı ise, şiddetle kınıyoruz. Kendilerini rantçıların zavallı bir uşağı olarak lanetliyoruz. 

Sabah otobüslere doluşup Ataşehir'e gittik ve Validebağ Korusu için hazırlanan ama çok sakıncalı hükümler içeren Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ile Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ile ilgili itiraz dilekçelerimizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü'ne verdik. 

Öğleden sonraki etkinliğimiz ise 2 ayrı etkinliğin iç içe geçmesi şeklinde gerçekleşti. Üsküdar Belediyesi'nin otopark yapmayı düşündüğü futbol sahası kenarına ıhlamur, çınar, meşe ve defne fidanları diktik. Saat 15'te ise yine Üsküdar Belediyesi'nin Koru'yu ranta açma girişimlerini protesto etmek için basın açıklaması yaptık. Halkın tüm etkinliklerimize katkısı, desteği büyüktü ve sevindiriciydi. 

Bugün bir kez daha emin olduk ki, Validebağ Korusu koru olarak kalacak. Emeği geçenlere, katılanlara sonsuz teşekkürler.
Validebağ Gönüllüleri
Bu haber 1056 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum