Cilvegözü Hudut kapısına büyük taciz

SURİYE HUDUT KAPILARIMIZA DAYANAN YENİ GÖÇ DALGASINA İZİN VERİLECEK Mİ? BİNLERCE SURİYELİ CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISINDA TÜRKİYEYİ VE ERDOĞANI PROTESTO EDERKEN TEHDİTLER SAVURDU, KAPILARI KIRMAYA ÇALIŞTILAR

İdlib’ten sorumlu komutanlar istifa etti. Büyük göç dalgası yolda. Başımıza belayı sarıyoruz bu gidişle! sosyal medya alıntısı bir yorum

 

Suriye sınır kapısı BAB EL HAWWA ve Suriyenin başka kentlerinde ,DİKTATÖR ERDOĞAN protesto edildi.Erdoğanın kuva-i milliye dedikleri paramilliter selevist cihadcı örgütlerinde içinde bulunduğu protesto eylemlerinde DİKTATÖRÜN resimleri yakıldı.

Suriye iç savaşında kriz ve kaosun merkezinde yer alan Türkiye ,Suriye topraklarının en stratejik bölgesi olan doğu Akdeniz şeridini işkal etti.Başta;Ezaz,Elhan,Crablus,İDLİB,Hama,Cebel elekrad v.b stratejik bölgeleri cihadcı terör gruplarıyla işkal etti.Yüzlerce gözlem noktalarını oluşturdu.

Doğu Akdenizde islam imaratını kurmayı hedefleyen Türkiye;Rusya,İran ve Baas rejimiyle giriştiği kirli pazarlıklar sonucu Mart 2018'de Efrîni işkal etti.Rusya ile elele Kürd kazanımlarını ezmek için Suriye içlerine ve sınırına askeri yığınak yapan diktatör Erdoğan ,işkal ve savaş politikalarıyla Sûriyê krizini derinleştiren ,SİYASAL çözümsüzlüğün önünde en büyük engeldir. 

Bölgede güç olmaya oynayan T.C ;"Derin straje"planını Sûriyê üzerine oynadı.İşit,Elqaîde,Çeşelislam,Hareke tahrir akşam v.b toplam yirmisekiz cîhadist,selefi terör gruplarını;ekonomik,siyasi ve askeri koordine ederek Sûriyê halkları üzerine saldırttı. 

Stratejik öneme sahip doğu Akdenizi kaybetmesi sonunu getireceği açıktır.Arap basrasından Musul,Kerkük ,Doğu Fırata uzanan enerji korudoru doğu Akdeniz üzerinde geçmekte.Diktatörün doğu Akdeniz bölgesinde islam imaratını ;selefi örgütleri uluslararası u kuracaktı.Afrin işkaliyle;Tilrifat ve Şehbadan sonra Mimbic ve Halebi işkal planları KÜRESEL GÜÇLERCE engellendi.

"Sahada da masada olacağız"diyen ,ERDOĞAN;Astana ve Soçi süreçlerinde Rusya ve İranın ortak çabasıyla Kuzey Suriye Özerk Federasyonunu bu oturumların dışında tuttular.Rusya ve İran destekli baas rejiminden sonra ikinci güç Kuzey Suriye Demokratik Federasyonudur.Plan,proje ve siyasal anlamda Suriyenin sorunlarını çözen tek güçtür.

Üçüncü taraf Türkiye ve Türkiye bağlantılı cihad örgütleridir.Cihadist örgütlerin temizlenmesi halinde İŞKALCİ Türk ordusunun uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde Sûriyê topraklarını terk etmesi gerekiyor.

İDLİB sorunu gerek küresel güçler ve gerekse Türkiye ve İran için Suriye krizini çözmek için önemlidir.İdlib krizini yanlızca Türkiye derinleştirmemekte..İdlib krizini derinleştirmede batının büyük payı vardır.

Batı İranı Suriyede geriletmek uğrunu,İranlı Suriyede stratejik kırılma noktasına getirmek için Türkiye yi muazzam biçimde kulanıyor.Bu minvalde Türkiyede yükselen kahramanlık edebiyatı içi kof böbürlenmekten öteye bir anlam ifade etmediği zaman gösterdi.Gerek nato ve gerekse İran ve Rusya arasında ıkili oynayan Türkiye siyaseti ;Suriyede kırılma noktasına dayandı.Türkiye ne Nato itifakında stratejik ayrışmayı göze alabilecek güce sahip ve nede Putinle oynadığı Rus roletinin ağır yenilgisine cavab verebilecek iradeye sahib. 

Ahmad Hassan yazmış


Bu video 133 defa izlenmiştir..