Bugun...
şimdi de İlay Aksoya RT Erdoğan sardı

facebook-paylas
Şikayet Et Tarih: 29-03-2019 22:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Fatih Belediye Başkan Adayı İlay Aksoy'un sözlerine tepki gösterdi. 
Fatih İYİ parti belediye başkan adayı İlay Aksoy'a Binali Yıldırımdan sonra şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan Halkın Suriyeli göçmenlerin taşkınlıklarını dile getirdiği için tepki gösterdi.
Sözkonusu tepki sadece Arapça tabela ve ürün markaları örnek gösterildi, Fatihte Mülteci gibi değil Türk vatandaşı haklarından fazla hakların sahibi olarak kendilerini asil Türkleri öteki gibi görmelerine olan tepkiyi dile getiren Aksoy'a ağır ithamlarda bulundular.

HALBUKİ ARAPÇA HARFLERLE YAZILAN TABELALARA İLK YASAĞI FATİH BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR GETİRMİŞTİ, YASAK SADECE ARAPÇA HARFLERE DEĞİL ÇİNCE, RUSÇA ALFABELERDE YASAKLANMIŞTI

BİR BAŞKA HABER


 

ERDOĞANIN SÖZLERİ
Fatih'te adayları çıkmış, 'şuraya bak, üzerinde Arapça yazıyor' diyor, 'Beğendin mi?' diyor. Lafa bak, ahlaksıza bak, terbiyesize bak. İngilizce yazdığı zaman oluyor da Arapça yazdığında niye rahatsız oluyorsun, Fransızca yazdığı zaman oluyor da Arapça yazdığı zaman niye rahatsız oluyorsun? Arapça bir defa dil olarak beynelmileldir. BM'nin statüsünde olan bir dildir. Bu cahiller şu anda Fatih'te belediye başkan adayı. Sözde İYİ Parti.
BU SÖZLERİN ARDINDAN RT. ERDOĞAN ZİYA PAŞANIN ŞU BEYTİNİ OKUDU


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YUKARI