Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

Bir Müslüman Olarak Eşitlik Özgürlük İstiyorum

13 Ağustos 2020 - 10:51

Her inancın ritüelleri vardır, Bunlar bazen farz bazen nafiledir. İnanç özgürlüğü esas olan ülkelerde kimse inancını yaşamaktan dolayı kınanamaz Ayrımcılığa tabi tutulamaz.

Türkiyede "Sözde" uygulama böyledir, Gelin görün ki yaşanılan gerçeklere hepimiz şahidiz, Bir kesim ve onları temsil eden basın yayın kanalları 7/24 İslam inancının ritüellerine hakaret etmekten bıkmıyor.SÖZ KONUSU BU FOTOĞRAFTAKİLER MANKENDİR

Çağdışı olmakla suçlanan "İslam inancı gereği" tesettürlü, Tam sakallı(Top Sakal İlericilik) şalvar cübbe sarıklı erkeler yazılı sözlü aşağılanır, Ülkeyi geri götürmekle suçlanırlar.


Bu iftiraları atanların yargılandığını görmedim duymadım.

Ama İstanbul sözleşmesi denilen birçok maddesi sapıklığı eşcinselliği hak olarak dayatan sözleşmeye karşı olan bir yazar hakkında dava açma yarışına girebiliyorlar.

Hukuk herkes için eşittir, Ama İstanbul sözleşmesi bu kuralı bozuyor, Kadın dilerse hiçbir şahit delil göstermeden kocasını suçlayabilir, Mahremiyet konularında iddialarda bulunabilir Kadın şahit delil göstermek zorunda değil, Erkek delil ve şahitlerle masum olduğunu ispat etmek zorunda.

Yatak odasında gerçekleşen bir olaya kim şahit olabilir ki?

Ve yargı erkeği tazminat Nafaka ödemeye mahkum ederken evine yüz metre yaklaşması halinde hapse atılmasına karar verebiliyor.

Aklı başında kendi hür iradesi ile Allahın emrettiği gibi yaşamak isteyenlerin önünde onlarca engel varken Allahsız Allaha saygısız yaşayanlara alabildiğine özgürlük olan ülkemizde, Adeta hayvanlar gibi sadece kişisel tercileri için yaşayanlara tanınan özgürlükler.

Öte yanda, Kul olma bilinciyle Hayvanlara dahi zarar vermeden yaşama savaşı veren Müslümanların ötekileştirilmesinin önü ne zaman kesilecek.

Bu ülkede Müslümanlar özgür yaşayamayacaksa nerede yaşayacaklar?

Ülkeyi yöneten ve Müslümanlık taslayan herkese soruyorum; MÜSLÜMANLAR ÖZGÜR OLABİLECEK Mİ?

Dip Not: Yukarıdaki Fotoğraf 

* Her ulustan yüzlerce insan, bu foto yüzünden kavga ediyor:

- Zavallı kadın, kocası onu eziyor!

- Onun tercihi! Ne isterse giyer!

* Foto, Hollanda'da J. Gail diye bir sanatçı tarafından çekilmiş. Fotodaki kadın bir model.. / Gerçek kimin umurunda. Önemli olan algı.

Bu yazı 4711 defa okunmuştur.