Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

BİZE DÜŞEN HATIRLATMAK, UYARMAK

17 Mart 2021 - 16:32

“Bir kavim kendini bozmadıkça Allah onların halini bozmaz.” (Rad, 13/11)
“Davranışları sebebiyle zalimlerin bir kısmını diğer kısmına yönetici yaparız.” (En’am, 6/129)
Ahirette Cehenneme gönderilecek olan zalim ve kafir halk liderlerini, liderler de onları suçlayıp birbirlerini lanetleyeceklerdir. (bk. A’raf, 7/39; Şuara, 26/99; Ahzab, 33/67)
BAKIN ALLAH UYARIYOR, Ben değil....

*********************
BAKARA﴾204﴿ İnsanlardan öylesi vardır ki dünya hayatı konusundaki sözleri senin hoşuna gider; o, hasımların en yamanı olduğu halde kalbinde olana Allah’ı şahit de tutar.
BAKARA ﴾205﴿ Hâkimiyeti aldığında ise ülkede bozgunculuk çıkarıp ürünleri ve nesilleri yok etmeye çalışır. Allah bozgunculuğu sevmez.
BAKARA ﴾206﴿ Ona, "Allah’tan kork!" dense gururu kendisini günaha sürükler. Ona cehennem yeter! Orası ne kötü bir yataktır!
BAKARA ﴾207﴿ İnsanlardan öylesi de vardır ki, kendisini Allah’ın hoşnutluğunu kazanmaya adamıştır. Allah, kullarına çok şefkatlidir...

*********************
“Allah’ım, merhametsizleri bize musallat etme.” (Tirmizi, Daâvât, 79).
Vitir namazı kılarken okuduğu duâda bir mü’min Allah Teâlâ’ya şöyle duâ eder:
“... Allah’ım Sana güveniyoruz, seni en mükemmel şekilde övüyoruz, Sana şükrediyor, nankörlük etmiyoruz. Sana karşı günah işleyenleri terkediyor ve mevkilerinden alaşağı ediyoruz!”

Bu yazı 958 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • BİZ ANCAK YAŞADIĞIMIZI TEBLİĞ EDERİZ
    10 ay önce
    ALLAH VARMIŞ GİBİ YAŞAYANLAR Aslında Allahın hukukunu tanımayan, Allaha isyan halinde yaşayan Müşriklerdir...! Müslümanlığın esası Akılımıza gelen Her düşüncenin Allah adına sorgulamasını yapmak demektir.. Ne kadar Allaha ihtiyaç duyuyorsak Allah'a o kadar yakınız, Allah bize o kadar yakındır.