Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

Ey Müslüman Görevlerinin farkında mısın?

11 Aralık 2020 - 15:10

Müslüman bir ülkede yaşayan, İslam hakkında hiçbir ilmi olmayan, Bana göre; diye başladığı konuşmasında Bazı Ayetleri, Hadisleri, Menkibeleri "çağa uygun değil", "benim kafama uymuyor" diyerek aşağılamaya çalışarak inkar edenden daha ahmak varmıdır.

Türkiye ve Dünyadaki Müslümanım diyelerin haline, ahvaline ahlakına bakarak, Bunlar Müslüman ise Benim Müslümanlık ile ilgim yok. Diyenler cehaletlerini onaylamış oluyor.Bunlara sormak lazım, siz çok ahlaklı ve hümanist bir kişi olabilirsiniz, Davranış ve ahlakını beğenmediğiniz kişileri bahane ederek İslamı Kuranı kerimi "Okumaya gerek yok" diyerek inkar etmeniz ne kadar doğrudur.

Müslümanlık ve Kuranı Kerim ortada Güneş gibi herkese ulaşıyor

Birileri işine öyle geldiği için Mevcut insanları bahane ediyor, Bilmiyorki Hiçbir beşer İslamın örnek şahsiyeti olamaz, İnsanlık için tek örnek Hz. Muhammed As.dir.

Ayrıca Ayet ve Hadisi şeriflere güncel "aykırı" mana veren pekçok ateist, münafık var.

Bilhassa internet imkanlarından faydalanarak Müslüman etiketi kullanarak Cahil veya Münafık Müslüman örneklerini kullanarak ahkam kesiyor. Doğrudan Allah inancına karşı çıkıyor, Diğer hükmü kalkmış dinler ve Budizm gibi putperest ler hakkında tek kelime etmiyor. 

Bunlar elbette olacaktır, Dünya hayatı bir sınavdır, Müslümanın hayatı İslamı doğru yaşamak, Güzel örnek olmaktır. 

Günümüz Fasık, Münafık, Müşrik, Kafir, Gafillerin varlığı Müslümanlar için ayrıca bir nimettir.

Bunlarla İslam dairesinde sabırla mücadele ederek Allah cc. rızası için en güzel amellere sahip olmaya fırsattır. Belkide şehid, Gazi ünvanı almaya vesiledir.

Akıllı giçbir Müslüman Fasık, Münafık, Müşrik, Kafir, Gafillerin varlığından şikayetçi olmadan şükretmelidir.

Kendini sadece ibadetle sorumlu görüp bu kişilerin bütün tahribatına susup Allaha havale eden korkaklara soruyorum; Allah seni neden yarattı? 

Elbetteki Allah izin vermemiş olsa kimse Allaha islama Kurana Resulullaha tek kötü kelime edemez, Allah herkese fırsat veriyor. Dileyen dilediği gibi tercihlerde bulunuyor, Allahta onların tercihlerini kabul ederek yaratıyor. Burada biz Müslümanların asli kulluk görevi

Fasık, Münafık, Müşrik, Kafir, Gafillere karşı uyarıları yaparak Elimizle mani olmak, Bu mümkün değilse dilimizle uyarmak, Buda mümkün değilse Buğz ederek o kişilerden uzak durarak nefret etmektir.

Müslümanlığın emri: Zulmü seyreden Zulme ortaktır.

Yanınızda gıybet-iftira yapılıyorsa ya mani olun yada orayı terk edin

Şeklindedir

Bu yazı 4121 defa okunmuştur.