Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

Fırsatçı her renge bürünen lağım fareleri soframızda cirit atıyor...

19 Mayıs 2023 - 14:08

Masabaşında oturarak halkların milli mücadelesini yazan araştırmacıların yazdıkları ile Savaşları, İç savaşları, darbeleri, Seçim kumpaslarının iç yüzünü ne kadar doğru bilebiliriz ki?
Siz genede Namaz kılanları yazanları değil,
Sabahın köründe uykusunu bölen Namazı kılanlardan dinleyin namaz kılanları.
Bazılarımız sabahlara kadar sandık başında nöbet bekleyenleri değil, Koltuğunda oturup TV. izleyerek seçim analizi yapanların kararlarına göre seçim çalışmalarını analiz ediyor.
Yaşadığımız yüzyıl bilgiye ulaşımın kolay olduğu, Bilginin büyük kitlelere kolay ulaştırılabildiği "dezenfarmasyon" imkanlarının çoğaldığı, At izi ile it izinin ayrışmadığı yılları yaşıyoruz.

Bilen konuşşun, Bilmeyen sabırla dinlesin ve sağlama yapsın diyeceğim ama mümkün değil. 
Hap içer gibi bilgiye ulaşanlar o hapın içini analiz etmekten aciz olduğunu düşünemiyoruz, Söz konusu bilgi haplarının getirdiği neticeler konusunda sağlam bilgi analizi yapan da yok.
İnternet keşfedildi, Bilgi ve Bilgin enflasyonu yaşanıyor Dünyada.
Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu sosyal medyada "Yanlış bilgi- Yalan paylaşım" ın yaptırımı yok. okuma yazma bilen, Video kaydedebilen herkesin ortamı sulandırdığı bu çağda Ne Milli, Ne dini, Ne Siyasi istikrar sağlanamaz.
Birileri bir kasetle /manşetle gelirken. Birileri bir kasetle /manşetle siyasi sosyal kurumsal hayatımızdan çıkıp kayıplara karışabiliyor.
Maalesef kaybediyoruz, Hayatı huzurlu yaşayamıyoruz, Dindarlığımızı da, Dinsizliğimizi de ağız tadı ile yaşayamıyoruz.
Fırsatçı her renge bürünen lağım fareleri soframızda cirit atıyor...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • TC Hayrullah Ertem
    1 yıl önce
    EKONOMİMİZ İYİDİR, ÖYLE Mİ..? Petrol Ofisi ürün satış fiyatlarında, kur olarak TCMB kuruna 1,5 TL ekleyeceğini açıkladı..? Bu petrol ofisi, Varlık fonunda değil mi..? Devlet kurumları devlete karşı, kavga uç verdi..? Devlet bankaları dahil hiçbir banka, TCMB'sının tespit ettiği faizler üzerinden, işlem yapmıyor..? Bu durumda, TCMB'si ne iş yapıyor..? Bunları geçelim..? Şu anda Ticari krediler, durduruldu..? Kredi kartlarından çekilen, nakit avanslar durduruldu..? Bankalar döviz çekimlerinde, limit sınırı ve 4 günlük opsiyon veriyor..? Çok yakında kredi kullanamayan tüccarların çekle ödemeleri duracak..! İktidar Türkiye'de ticaretin vadeli çeklerle, döndüğü gerçeğini bilmiyor mu..? Bu durumda, tüm ticaret duracak..? Ve... İflaslar, kapıda..? Geçmiş olsun, aziz Türk Milleti..!!!