Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

İşte her gün bunlarla uğraşıyorum, Amacımız hoş bir seda

26 Mart 2024 - 15:46

Gökalp Ahmet Yonca @ahmetgokalpyonc
Müslüman arkadaşlar, bunlar bir zamanlar benim hatıra fotoğraflarımdı. Hac veya Umre ya da sadece Namaz için gittiğimiz mekanlar. Sizin kadar kutsal görüyor, sizden fazla iman ediyordum.

Hatta sizin gibi mezhepçi falan da değildim. İcma’da ne varsa, ona mutabıktım. Atatürk’e hakaret ediyor, ezan Türkçe olduğu için lanet ediyor, dinsizleri veya diğer tanımıyla kâfirleri bir düşman olarak görüyordum. Dedim ki; bu dini hakkıyla öğrenip, her yerde tebliğ edeceğim. Kur’an’ı okuyup, hadisleri kıyaslayınca önce “hadisler insan uydurması, hepsi çelişkili, Buhari adına elli tane farklı görüş var” kanaatine geldim ve sadece Kur’an’ın kendi iddiası olan “ap açık” ifadesine biat ettim.

Yolumu oradan aramaya karar verdim. Önce kabir azabı, İsa’nın geri geleceği, Mesih inancı denilen şeylerin olmadığını gördüm. O konularda uyutulmuşuz. Sonra Kur’an’ın lisanının herkesçe anlaşılamadığını, bu nedenle fasih arapçası ile yola devam etmek gerektiği anlayışına girdim. Baktım ki onda da milyon tane kavga var. Salat, Rikab, Abd, Meleket Eymenekum, Secd, Adem, İstiva,vs. kelimelerinde bile ayrışmışlar, hangisini baz alacağımı bilemedim.

Hadi Rasihun veya Ulul Elbeb olamasak da Tezekkerun kısmında kendimi ilerletip, anlar hale gelirim diye düşündüm. Bir baktım Muhammet’in ölümünden kısa süre sonra ortaya çıkmış Şafii, Hanbel, Maliki bile ayrı düşmüşler… Sonra kendime sabit bir yol çizip anlamaya çalıştım. Okudukça çelişkilerle, şiddetle ve mensuh ile karşılaştım. Bunları gördüğümde 24 yaşında bir çocuktum.

 Suud’ta bir süre bulunmanın verdiği meseleyle Şeriat’ı da bir nevi görme imkânım oldu. Kadınların yaşamını, dinin erkekler üzerindeki etkisini gördüm. Yani siz bana dilediğiniz kadar saldırın. Ben gerçeği gördüm ve bu yalana daha fazla katlanamadım. İslam dini barış dini değildir, anlaşılır değildir, insan fıtratına uygun değildir.
------------------
Abdullah Gözaydın@fatihhaber
SON SÖZLERİNİZ AKLINIZI KULLANMADIĞINIZI GÖSTERİYOR, SİZ EŞYADAN YOLA ÇIKIP YARATICIYI ARAMIŞSINIZ
Hâlbuki Önce şeksiz şüphesiz Allah’ı aramaya çıksaydınız Allah cc. size rahmet eder okuduğunuzu gördüğünüzü anlamada feraset sahibi olurdunuz.
Müslüman ilk şartı "lâ İlâhe İllallah"
Abdullah Gözaydın@fatihhaber

Allahın kabul edeceği aşkla Allah’ı arayanlar mutlaka Allah’ı bulur tanır kendini tanıdığından daha kuvvetli bilgilerle iman eder. Bu kemalâtın yolu sadece Allah’ı tanımak istemek için hiç durmadan her anında dua etmek. Dualarınız olmasaydı ne değeriniz olurdu diyor Allah cc.
Abdullah Gözaydın @fatihhaber

Gel sen teferruatları terk ederek tekrar Allah’ı tanımak için yola çık, Âlemde Sosyal hayatımızda ve Kuranda Allah’ı görmek dokunmak gibi tanıyacağımız nice mucizelere şahit olacaksınız Bu anlatılmaz yaşanır Ben Bu hal üzere 1-2 yıl kendimle mücadele ettim
Abdullah Gözaydın @fatihhaber

Sonuçta gerçek hayatta Allahtan başka hiçbir şeyin olmadığına, Var gibi gördüğümüz mevcut âlemin aslında yok hükmünde olduğuna, İnsan ve Cinlerin sınav olan hayatının bir aksesuarı olduğunu anlayacaksınız. Sadece Allaha ve onun resulüne kâmil insanlara itibar edeceksin
Abdullah Gözaydın @fatihhaber

Evet, her şey hidayete ulaşmakla mümkün. Sizin gittiğiniz yolu takip edenler ya inkârcı ya tarikatların piyonu haline gelip Mürşitlerine tapıyorlar.  Kulluk bir sınavdır muhatabımız sadece Hz. Allah’tır. Arayan bulur yeter ki samimiyet olsun vesselam
Dip Not: Bu kişiye bunca nasihat yaptıktan sonra hakkında bilgi toplamak için profilini araştırdım Youtube profilinde yaptığı videoların İslam’a düşman Kanada da yaşayan İslam düşmanı Ateist bir meczup olduğunu öğrendim. Profil üst resminde Hz. İsa’nın Son yemek tablosunu paylaşıyordu.
SON OLARAK: NİSÂ SURESİ 150-151. Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah ile peygamberlerini birbirinden ayırmak isteyenler, “Bir kısmına inanırız ama bir kısmına inanmayız” diyenler ve bunlar arasında bir yol tutmak isteyenler yok mu, işte gerçek kâfirler bunlardır ve biz kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.
************************
Rabbişrahli sadri ve yessirli emrivahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli
“Rabbim, benim göğsümü aç. İşimi kolaylaştır. Dilimden düğümü çöz ki söyleyeceklerimi kavrasınlar.”
[Taha Suresi, 25-28]


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum