FERDA AKGÜL

FERDA AKGÜL

Sabrın Hududu
akgulgida@hotmail.com

Mescid-i Aksa ve MHP Bulancak ilçe teşkilatı 

09 Mayıs 2021 - 03:32

Adına sûre indirilen ve Kur 'an da bahsi geçen tek gece Kadir Gecesidir.
Ve bin aydan daha hayırlı olduğu da bilinmektedir.  
Ancak Filistin'de bulunan ilk kıblegahımız olan Mescidi Aksa her ramazanda maalesef İsrail hükümetinin baskısı ile tarumar edilmekte ve dünya müslümanlarının ise bu alçakca saldırılara tepkisi ise sanal medyada üç beş paylaşım ile sözde protesto edilerek geçiştirilmektedir.
2012 yılında bir vesile ile ziyaret nasip olmuş, İlk kıblegahımızın avlusunda mukabele okuyan bir gurup Filistinli Müslümanın göğsümde gururla taşıdığım Al Bayrağımızı görüp, "Ottoman, Ottoman" diyerek boynuma sarılışını hiç unutamam. Hem üzüntüm, hem öfkem ve göz yaşlarım bu duyguma o gün şahit olmuştur. Hele hele yine avlunun diğer tarafında mürebbiyeleri ile oyun oynayan kimsesiz öksüz ve yetim Filistinli çocukların bize gösterdiği ilgi ve alaka duygu seline kapılmamıza sebeb olmuştur. 

O gün Mescidi Aksa öksüzdü, bugünde öksüz kalmıştır. 
       Ancak bilinmeli ki Türk Milleti ne kadar güçlü ise Muhammet Ümmeti o kadar güçlüdür. Çünkü İslamın son ordusu Türk Ordusu, son kalesi Türkiye'dir. Ümmetin tek dayanağı ise Türk Milletidir. Adı müslüman olan arap dünyası gaflet içinde emperyalizmin maşası ve uşağı durumundadır. Müslüman coğrafyasında nerde bir mazlum varsa, akla ilk gelen kurtarıcı necip Milletimizdir. Ama iş ittifak yapmaya gelince milletimiz saf dışı bırakılıp adeta ihanete tercih edilmektedir. 

       Sıkıntı başlayınca, Çanakkale şehitliğinde Filistinli, Yemende Türk kabristanlığı resmedilerek duygu sömürüsü yapılmaktadır. Halbuki Türk Milleti her zaman hatırlanmalıdır. Ülkemizde ne zaman milli bir sıkıntı olsa nerede bu ülkücüler diyenler ile dünya müslümanları sıkıntıya düşünce nerede bu Türkler diyenlerin kafası aynı kafadır. 

        Ülkücüler ve Türk Milleti her daim mazlumun yanındadır. Ancak mazlum olanda haddini bilerek, siyasi oyunlara  gelmemelidir. Belayı def edince unutulacak ve hatta ihanet edilecek bir Millet ile Ümmeti felaha kavuşturamassınız. Ümmetin ümidi Aziz Türk Milletidir, Türkiye ne kadar güçlü olursa Ümmet o kadar huzurlu olur. İçinde millet olma şuuru olmayan hiç bir kuvvet ümmet birliğini sağlayamaz. Çünkü millet olmadan devlet, devlet olmadan ümmet olmaz. Öyleyse önce güçlü bir Türk birliği. Ki biz buna Turan Ülküsü deriz.  Ve akabinde Ümmetin selameti ve dünyanın nizamı. Mübarek Kadir gecenizin hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
MHP Bulancak ilçe teşkilatı 
Basın açıklaması

YORUMLAR

  • 0 Yorum