Misafir Yazar

Misafir Yazar

Alıntı makaleler
fatihten@gmail.com

DAVA ADAMLIĞI VE GÖNÜL FIRTINALARI!

13 Ocak 2022 - 21:17 - Güncelleme: 13 Ocak 2022 - 21:22

 Dava adamlarının iman dolu gönüllerinde kopan o müthiş fırtınaların meydana getirdiği dev dalgaların sahili döver gibi dövdüğü beyin ve gönülleri gün gelir bitap ve yorgun düşerek tahammül gücünü kaybederler, yanlış insanları ve onların saygısızca sözlerini, yersiz ve anlamsız sitemlerini eskisi gibi hazmedemezler.
Sırf bu sebepledir ki dava adamları toplumdan kaçarlar.

Anlı şanlı siyâsiler, milli ruhtan nasipsiz şımarık liderler, boş çuvaldan farksız Genel Başkanlar, asıp kesen, azıp gürleyen ve bir kırıntı menfaat uğruna meydanlarda alkış tufanına tutulan TEK ADAMLAR, azgın krallar onların nazarlarında hiçlik mesabesine düşer ve beş paralık bile değerleri yoktur gözlerinde.

Bu kaçış;
Milli meseleleri bırakıp kaçmak değildir asla!
Bu kaçış, siyâsetten, bu kaçış, ağzı bozuk, ahlâken çürümüş siyâsilerden, gönülleri sığ, beyinleri yufka insanlardan kaçıştır, tıpkı necasetten rahatsız olup kaçış gibi.
Ama birileri var ki onlardan kaçılmaz!

Onlar, Himalaya büyüklüğündeki davayı cılız omuzlarına yüklenmiş, Orhun Âbidelerine kazılı olan Atası BİLGE KAĞAN’IN sözlerine sadık, gönlündeki Türklük ve İslâm ateşiyle yanıp kavrulan, dünyaya meyledip ikbâl kovalamayan, milletimizin İstiklâl ve İstikbâl ümitleri olan ÜLKÜCÜ GENÇ BOZKURTLARDIR.

Onları her zaman bir baba şefkatiyle kucaklayarak, son nefesimize kadar onlarla hemhal olup, onları yalnız bırakıp, Balgat denen kıyma makinesinin ellerine terk etmemeliyiz. Malın zekâtı kırk ta bir, bilginin zekâtı ise kırk ta kırktır. Bilgi ve tecrübelerimizin tamamını onlara anlatarak zekâtımızı tam vermeliyiz.

Allah cc, azan toplumlara, içlerinden en azgın ve en soysuz olanını baş yapar ve bu azgın başla onları silkeler. İşte biz bugün toplum olarak bunu yaşamaktayız.
13 Ocak 2022
ORHAN KILIÇOĞLU

Bu yazı 408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum