Sosyal medya

Sosyal medya

SOSYAL MEDYADAN
sicakyuva@gmail.com

BU NE HAİN PRANGA! BU NE BÜYÜK BİR ŞANSIZLIK!

04 Kasım 2023 - 15:08

Türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin hareket noktası Türklüktür. Türk’ü sevmek, Türk’ü korumak, Türk’ü yükseltmek. Türk’ü, Türklüğü, Türk kavramını yok etmeye çalışanlara karşı en sert mücadele de Türkçülerden ve ülkücülerden gelir.
*
''En büyük şansımız;
Türk’ün fıtratından gelen ve sahip olduğumuz bunca nimetleri harekete geçirecek yegâne güç ülkenin kurucusu Başbuğ Atatürk ‘ün koyduğu ilke ve inkılâplarında yatar.
*
Bilindiği gibi Atatürk IQ’ su yüksek bir kişiydi. Zekâ kapasitesi ve özellikle de analitik, işlemsel zekâsı oldukça ileriydi.
Onu herkesten ayıran asıl neden buydu.
Fikri hür vicdanı hür, irfan hür nesillerin yetişmesini teşvik etti. Bilimde çığır açacak buluşlar için muasır medeniyete yönlendirme adına imza attı.
*
Atatürk, “Siyasî, askerî zaferler ne kadar büyük olursa olsun, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa kazanılacak başarılar yaşayamaz ve sürekli olamaz” anlayışı ile aynı zamanda ekonomide de kurtuluş savaşı verdi.
Atatürk’ün ekonomik çözümleri, ideolojik saplantılardan uzak akılcı ve pragmatik bir yoldan oldu.
*
Ve son yıllarda ne hazindir ki siyâsi organizasyonu oluşturan iktidarlar tarafından ABD ve Batı’nın talimatları doğrultusunda kirli prangaya vurularak etkisizleştirilmiş olmamızdır!''
*
İhanetleri seyrettiğimiz ve olmayan- hayali bir LİDER- DOKTRİN- TEŞKİLÂT ninnisiyle uyutulduğumuz müddetçe;
Çekilen çileler az bile!
Her musibete müstahakız!
Hazine üzerinde oturan dilenci gibiyiz!
*
Bakın nelere sahibiz;
Kur’an gibi ilâhi bir hayat rehberine,
Kur'an'da övülmüş bir millet oluşumuz,
Eşsiz bir medeniyet ve benzeri olmayan asalet,
Tarihin bile kendine hayran kaldığı eşsiz bir Türk tarihi,
Kürşat’tan Atatürk’e uzanan bir kahramanlar silsilesi,
*
Türkistan piri Hoca Ahmet Yesevi’den Hacı Bektaş Veli, Yunus, Mevlâna gibi sevgi ve aşk deryası ulular zinciri,
*
Dünyanın incisi, mümbit toprakları ve akarsularıyla Allah'ın tapusunu Türklere kestiği cennet bir Anadolu…
*
Ve dahası, ülkenin kurucusu Gazi Paşamızın rahle-i tedrisinden bilgilenip, O’nun gönül ikliminden nasiplenmiş ‘’Atatürkçü Gençlik’’…
*
Bunca ilâhi lütuflara sahip olmamıza rağmen aklını kullanmayarak hazine üzerinde oturup ele güne avuç açan zavallı bir dilenci durumundayız!
*
Kısacası;
Hazine üzerinde oturan dilenciyiz vesselâm.
En büyük şanssızlığımız;
Türk’ün fıtratından gelen ve sahip olduğumuz bunca nimetleri harekete geçirecek yegâne güç olan Türk Gençliği, ne hazindir ki siyâsi organizasyonu durumundaki iktidarlar tarafından ABD ve Batı’nın talimatları doğrultusunda kirli prangaya vurularak etkisizleştirilmiş olmasıdır!
*
Türk kimliği bütünleyici ve herkesi kapsayan bir üst kimlik iken yıllardan bugüne muktedirlerin hamleleriyle ‘’öcü kimlik’’haline dönüştürülme gayretlerini etnik projeler üzerinden yürütülmekte olduğunu gördük, yaşadık
*
Siyasal İslam denen anlaşılmaz bilinmeyenin sonuçlarını mı yaşıyoruz?
A Kemal GÜL
(03 11 2023 )

YORUMLAR

  • 0 Yorum