Sosyal medya

Sosyal medya

SOSYAL MEDYADAN
sicakyuva@gmail.com

İstanbul Etiler Polis Okulu arazisi kime devşirildi?

23 Haziran 2022 - 13:54

İBB’ye ait @istanbulbuyuksehirbld İstanbul’un en değerli arazi olan İstanbul Etiler Polis Okulu arazisinin milli servetimiz İstanbul Atatürk Havaalanı pisti yıkımını yapan Yapı ve Yapı firmasına Başkan @ekremimamoglu onayı ile @kiptas.konut @alikurtistanbul tarafından satışının yapıldığını biliyor musunuz?

Sayın @kilicdaroglu Sayın @canan_kaftancioglu Üstelik ticari sırdır diye @istanbulbuyuksehirbld tarafından açıklama yapılmıyor.

Tam bir skandal.
Seçim öncesi İl Başkanımız @canan_kaftancioglu önceki dönemde Etiler’de bu arazi üzerindeki haksız ve kanunsuz ranta dikkat çekmek için basın toplantısı düzenlemiş ve arazi üzerindeki bu yolsuzluğa, haksız ranta ve kanunsuzluğa karşı her türlü yasal ve hukuki mücadeleye gireceklerini belirtmiş, alanın park alanı olması için @chp olarak söz vermişti. Sanırım başkanımızın en yakın mesai arkadaşları, lafını geri aldırtıp yutkundurmak zorunda bıraktılar.

Sonuç olarak, Eski tas Eski hamam düzeni devam edecekse bilelim. Ona göre pozisyon alalım. Bizim yolumuz net. Atatürk’ün göstermiş olduğu yol, gerçek vatanseverlerin olduğu aydınlık, bilim yolu.

Şimdi sizlerden bir cevap bekliyoruz. Verilecek bu samimi cevabı da sonuna kadar hak ediyoruz. Karar sizlerin. Son virajdasınız.

Serhat Şahin

@emrekongar @barisyarkadas @barisphlvn @baristerkoglu @gurkanhacir @ugurdundararena @merdannyanardag @cuneytozdemir @sirinpayzin @emin_capa @levent_uzumcu @mmuratsabuncu @ismailsaymaz @askerserhan @erenerdemnet @atuncayozkan @eczozgurozel @bulenttezcanchp @muharremerkek17 @oguzkaansalici @onursaladiguzel @selinsayekboke @seyittorun @veliagbaba @alioztunc46 @ahmetakin73 @sozcuyilmazozdil @mujdatgezen_ @sedefkabas @sezgintanrikulu @gokanzeybek_chp @yunusemrechp @yukselmkilinc @draliseker @vekilince

SERHAT ŞAHİN
Mimar.
Serhat Şahin Mimarlık.
Mimari Restorasyon Kültür Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ABDULLAH
    1 yıl önce
    Bu gelişmeyi görünce ilk aklıma gelen "El Rayyan"firmasına verilen Süleymaniye camii çevresinde sekiz mahallenin dönüştürülmesi anlamına gelen "Diar Süleymaniye" adı altında yeni isim verilerek, izleyen gözleri El Rayyan firmasından kaçıran malûm SÜLEYMANİYE DÖNÜŞÜM projesinin akıbeti ne olacak? İBB başkanı E. İmamoğlu söz konusu proje hakkında Beyazıt meydanında basın açıklaması yapacağını aylar öncesinde açıklamıştı, maalesef söz konusu açıklama hakkında hiçbir duyuma şahit olmadık. Fısıltı gazetesinin dedikodusuna göre İmamoğlu Proje değişikliği yapmış, Dünya Mirası kuralları doğrultulusunda yeni bir plan hazırlatmış bunun uygulanması karşılığı 300 milyon dolar talep ediyormuş. Aynı fısıltıda Akp'li kadir Topbaş'ın Henüz mülk sahiplerinden parsellerin yarısı satın alınmamış olduğu bir durumda olan 8 mahalle parsellerinin 4 milyar dolar karşılığında El Reyyan emlak firmasına satıldığı söyleniyor. El Rayyan aynı zamanda kanal istanbul'un müteahhidi olarak görülüyor, Her ne kadar Katarlı oldukları ilan edilse de aslında ABD merkezli bir firma olduğunu izliyoruz.