Yenikapı Miting alanında Teravih

İnsanlık tarihinde İbadetler, İnançlar, Kültürler, kavimler, Irklar hoşgörü teminatında olan milletler büyük devletler kurmuş, Bunları ayrımcı bir anlayışla yasaklayan, kötüleyen, Düşmanlık tesis edenler daima devletsiz kalmışlardır. Bin yıllık Anadolu serüvenimizde Ordumuz alevi, Bazı Ordu komutanlarımız Avrupalı, Sadrazam ve İlimiz adamlarımızda yabancı olabiliyordu, ne zaman kavmiyetçi+Irkçı Jön Türkler kazan kaldırdı Ordumuz yok edildi, Siyasete liyakatten çok sadakat ehli geldi YIKILDIK!

Yenikapı Miting alanında Teravih
02 Haziran 2019 - 11:42 - Güncelleme: 02 Haziran 2019 - 22:03
Toplumsal gerginlikler her alanda körükleniyor, Daha önce Bir Yunan web sitesinde İBB seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında "Yunanlı" tabiri kullanılmış, haberi Esenler belediye başkanı Tevfik Göksu Bir iftar çadırında ve ertesi gün İBB meclisinde gündeme getirerek sormuştu; Bu iddialara Neden cevap vermiyorsun diyerek!,  bir algı oluşturmuş, Ekrem imamoğlu kendisini ciddiye almamıştı. BAKINIZ

Halbuki Aynı Pervazsız Yunan basını, yüzlerce web sayfasında Cumhurbaşkanımız RT. Erdoğan hakkında Pontuslu-Yunan iddialarında bulunuyor, RT. Erdoğan bunların birtanesine dahi şimdiye kadar cevap vermediğini görüyoruz. Yunan medyasını takip eden Tevfik Göksu o sayfaları görmek istemedi herhalde.

Ülkemizde yeterince bölücü+terör unsuru varken, 40 yıldır acılarını yaşarken İBB seçimleri için vatandaşarın ibadetleri+günahları bahane edilerek ayrıştırma girişimleri hiçte doğru olmuyor. 

YENİKAPI miting alanında gerçekleştirilen söz konusu teravih bir ihtiyaçtanmı? Seçim arefesi olmasından mı? ihtiyaç oldu?.. İbadetler sadece Allah için yapılmalı, Politikaya alet edilmemeli diye inanıyoruz.

Yenikapı Teravih Mitingi !

ibadetler sadece Allah cc. rızası için yapılmalı...

Soru; 23 Haziran seçimi olmasaydı Bu teravih olurmuydu? , Başka sorumuz yok.

Şimdi Bütün ibadetlerin sahibi Allah cc. dinleyelim...

“De ki: “Bakın, benim namazım, [bütün] ibadetlerim, hayatım ve ölümüm [yalnızca] bütün âlemlerin Rabbi olan Allah içindir.” [En’am Suresi 162. Ayet] Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İstanbul'un fethinin 566. yıl dönümü dolayısıyla Yenikapı'da Enderun usulü teravih namazı kılındı.

Çevresi bariyerlerle kapatılan Yenikapı Miting Alanı'na gelenler tek tek polis tarafından aranarak 20 bin M2 olan beton kısmına alındı. Enderun Teravihi'ne gelenlere iftariyelik dağıtıldı. İftar sonrası, Teravih namazı saat 22.00'da başlarken, teravih için 23.00'te saf tutuldu.

Teravih öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi mehter takımı da alanda konser verdi.MEDYADA YENİKAPI TERAVİHİAKP genel başkanı. T.C. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, Milli İrade Platformu'nun Haliç Kongre Merkezi'nde basına kapalı gerçekleşen iftarın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen "Yenikapı miting meydanında Enderun Teravihi" isimli etkinliğe katıldı.

Erdoğan, etkinlikte şunları söyledi: 

"Ülkemizde hatırlayın 'Zulüm 1453'te başladı.' diyenler var. 

Hatırlıyorsunuz o günleri değil mi? Bu akşam burada da zulüm değil, fethin 566. yıl dönümünü tesit edenler var. 

Kardeşlerim, 'İdrak-i maali bu küçük akla gerekmez, zira bu terazi bu kadar sıkleti çekmez.' Evelallah, o küçük idraklere karşı, idrakin büyüğünü ortaya koymuştur 566. yıl dönümünde. 

Ancak benim sizden bir istirhamım var. Burası İstanbul, bir diğer adıyla İslambol. 

Burası Konstantinapol değil ama burayı böyle görmek isteyenler var. Böyle görmek isteyenlere karşı 22 günümüz var. 

22 gün sonra burasının nereden nereye geldiğini tam manasıyla ortaya koymak için gece demeden, gündüz demeden tüm kardeşlerimize ulaşmamız lazım. Onlara bu gerçeği anlatmamız lazım. 

'Zulüm 1453'de değil, fethi mübin 1453'de başladı ve 566 yıl oldu' dememiz lazım. Bunun için de çok çalışmamız lazım. 

Allah yar ve yardımcımız olsun. Hiç unutmayın evelallah bu millet ezanlarının susturulmasına müsaade etmedi. Bu ülkede Kuran sesi dinmedi, bayrak inmedi. Onun için tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız diyerek yola devam edeceğiz. 

Allah yar ve yardımcımız olsun. Şu hadisi unutmayın, 'Kişi sevdikleriyle beraberdir.' Biz birbirimizi çok seviyoruz, böyle sevmeye de devam edeceğiz." 

İLGİLİ HABER/VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Akp genel başkanı Cumhurbaşkanı RT. Erdoğan'ın Teravih öncesi yaptığı manidar konuşma aşağıda


Bu haber 71708 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları