Polis Logosu değiştiriliyor

Emniyet Cemaati çağrıştıyor endişesi ile yıllardır kullandığı değiştirme kararı aldı

Polis Logosu değiştiriliyor
17 Şubat 2015 - 08:01

Cemaat paronayası polis araçlarındaki amblemi değiştirtti

 

İçinde Cemaatin kullandığı ‘Hizmet’ kelimesi geçtiği için Efkan Ala’nın emriyle polis amblemi kökten değiştirildi ve yerine eski Türkiye’de kullanılan polis amblemi konuldu. İşte AKP'nin cemaat paronayasının geldiği son nokta.

AK Parti hükümetinin cemaat paronayası ve 17 Aralık sonrasında Emniyet teşkilatında yaptığı değişiklikler polis araçlarına da yansıdı. 

 

Polis araçlarında yıllardır yer alan "Halk için emniyet adalet için hizmet" sloganı cemaatin diğer adının hizmet olması nedeniyle kaldırıldı. İçişleri bakanı Efkan Ala'nın emriyle kökten değiştirilen amblemin yerine araçlara eski Türkiye'deki polis amblemi konuldu.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halil Eğriboyun
    4 hafta önce
    NE PARANOYASI HALA ANLAMADINIZ MI NE KADAR TEHLIKELI BIR ORGUT OLDUKLARINI ADMİN: Halil bey O Çok tehlikeli örgüt 2008 Hatay dinler arası diyalog törenlerinden itibaren bunların Müslüman olamayacağını haber yaptık, Zaman gazetesinin ve cemaat yurtlarının Fatihte Belediyeden aldıkları arsalar üzerine imar kurallarına aykırı yurtlarını haber yaptık Savcılığa yazdık Kaymakam izin vermedi, Belediye geri dönüş yapmadı. Bence bu örgütün taraftarlarının çoğunluğu hakkında birşey yapılmadı