Doğalgaz Ucuzladı ama

Rusyadan alınan Doğalgaz ucuzladı fakat iç piyasanın faturalarında indirim yapılmayacak

Doğalgaz Ucuzladı ama
27 Şubat 2015 - 07:17

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: Rusya doğalgazda % 10 indirim yaptı ama vatandaşın faturasına yansıtmayacağız dedi.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, gazetecilerin sorularını yanıtladı. doğalgaz fiyatlarının Şubat ve Mart ayında kalacağını açık veya gizli bir zammın söz konusu olmadığını belirten Yıldız, “Doğalgaz fiyatlarında herhangi bir değişiklik yok. 

Şubat ve Mart ayı aynı şekilde aynı fiyat mekanizmaları ile birlikte kullanacak. indirim yok” dedi.

 

İndirim ile birlikte BOTAŞ önceki zararlarını telafi edeceğini vurgulayan Yıldız, “Bu indirim ile birlikte BOTAŞ önceki zararlarını telafi edecektir. 

Maliyeye, gümrüğe olan borçlarını kapatacaktır. 

2015 yılının haziran ayına kadar bunların önemli bir bölümünü hele hele İran tahkimi ile alakalı beklediğimiz sonucun da bu süre içerisinde açıklanması ile birlikte inşallah çok iyi bir nakit akışına da sahip olacaktır” ifadelerini kullandı.“DOĞALGAZ FİYATLARINDA GİZLİ VEYA AÇIK ZAM YOK”

 

Doğalgaz fiyatlarının Şubat ve Mart ayında kalacağını açık veya gizli bir zammın söz konusu olmadığını belirten Yıldız, “Doğalgaz fiyatlarında herhangi bir değişiklik yok. Şubat ve Mart ayı aynı şekilde aynı fiyat mekanizmaları ile birlikte kullanacak. 
Bu haber 1478 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum