Bugun...


Fatih Belediyesi mühendisleri Hayvan barınağında
Fatih belediyesi Hayvan barınağında görevlendirdiği Mühendis ve mimarların çilesi hala devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 16-01-2015 18:57
Fatih Belediyesi mühendisleri Hayvan barınağında
+ -
 
Fatih belediyesi bu dayatması ile bu memurların belediyedeki görevlerinden ayrılması için Aslında açık seçik suç olan Mobbing uyguluyor, Fakat hakkında yapılan şikayetler hala netice vermiyor. Bir Mühendis, Mimar hayvan barınağında ne iş yapar?
 
İlgili Meslek sendikaları bu gün Fatih belediye başkanlığı önünde Bu insanlıkdışı uygulamayı protesto eden basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasına sendika üyesi yoğun vatandaş katıldı
 
Sendikal ve demokratik mücadele içinde bulundukları çalışanları Yedikule Hayvan Barınağına sürgün edilen Fatih Belediyesi çalışanı ve Tüm Bel-Sen üyesi 13 çalışanın sürgün çilesi sürüyor. 
300 hayvanın bulunduğu barınakta 3 metrekare alanda akşama kadar kamera gözetiminde bekletilen çalışanlar, Fatih Belediyesi önünde açıklama yaptı. 
 
Açıklamaya Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, KESK Genel Başkanı Lami Özgen, TMMOB yöneticileri, CHP Meclis üyeleri ile EMEP, HDP yöneticileri ve Kocamustafapaşa Dayanışması üyeleri katıldı.
“Fatih Belediyesi kendi yağmacı, hukuksuz düzenine itiraz ettikleri, mesleğini Kanunların ve toplumun çıkarları için kullanmayı tercih eden Fatih belediyesi personeli  mimarlar ve mühendisleri Yedikule hayvan barınağında görevlendirdiği için, TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Süleyman Solmaz, Fatih Belediyesinin bir an önce bu sürgün politikalarından vazgeçmesini istedi.
 
İnsanlık onuru ile bağdaşmayan bir durumla karşı karşıya olduklarını söyleyen Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, “Sürgün edilen bu arkadaşlar yaşanan işkenceyi sizlerle paylaştılar. 300 hayvanın barınması gereken yerde 3 bin hayvan var. Arkadaşlarımız büyük riskler altında. Fatih Belediyesinin ne hayvana ne de insana saygısı var” diye konuştu. 
KESK Genel Başkanı Lami Özgen de Fatih Belediyesinde uygulanan politikaların AKP Hükümetinin tekçi otoriter uygulamaları çerçevesinde toplumun muhalif kesimlerine yönelttiği sindirme ve biat politikalarının devamı olduğunu belirtti. 
 
Kendisi de sürgün edilen Tüm Bel-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Kadri Kılıcı, Fatih Belediyesinin afaki gerekçelerle Yadikule Hayvan Barınağını kendileri için sürgün yeri haline getirdiğini ifade etti. “Sözde geçici görevlendirmeye tabi edildiklerini söyledi.
Haber:sendika.org

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI