Fatih Belediyesinde Yolsuzluk İddiaları Bitmez

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonları ile toplumun bilgisine mal olan Hukuksuz Nemalı Yolsuzluk işleri iddialarının arkesı kesilmek bilmiyor

Fatih Belediyesinde Yolsuzluk İddiaları Bitmez
07 Ocak 2015 - 01:19

2010 Yılından beri Fatih belediyesi Fen işlerinde çevre mimarı olarak çalışan Mim. Azat Yalçın sözleşmesinin haksız şekilde 5. defa iptal edilmesi nedeniyle Danıştayda dava açtı.

 

Hakkında iddia edilen suçlamaları her defasında çürüten Azat Yalçın hakkındaki belediye Teftiş kurulunun iddiaları akıllara durgunluk verecek derecede saçma. Bölge İdare mahkemesine Azat Yalçın'ın görevinde devamsızlık nedeniyle sözleşmesini fesh eden Fatih belediyesi, Mahkemeye sunduğu 13 günlük devamsızlık tarihlerin tamamının Cumartes-Pazar ve Yılbaşıya denk gelmesi Devlet ciddiyetiyle bağdaşmayan bir durum.

 

17 Aralık 2014 tarihinde sözleşmesi 5. defa fesh edilen Mim. Azat Yalçın sosyal medya hesaplarında kamuoyuna duyurduğu yolsuzluk iddilarından bazılarını Cum. Savcılığına bildirdi.

Bunların biride Hakkında resmi yıkım kararı olmadığını iddia ettiği bazı binaların Fatih Belediyesi personeli, Fatih belediyesi iş makinaları ile yıkılıp, bina enkazı alandan kaldırılırken elde edilen inşaatın demirlerinin hurda bedeli Fen işleri müdürlüğünün kişisel hesabında toplandığını, Belediye bütçesine dahil edilmediğini iddia ettiği şikayeti Cum. Savcısı tarafından kabul edilmiş, Soruşturma açılması talebiyle İstanbul Valiliğine yazı yazıldığını beyan etmiştir.Mim. Azat Yalçın'ın iddiasında 3 katlı bir binanın yıkımından 8-10 bin TL'lik hurda demir çıkmaktadır.

Fakat bu işlemin yapılmasında kullanılan iş makinelerinin saat ücreti, Personelin yövmiyesi toplamda 30-40 bin TL civarında, Yani on bin lira getiri için kırk bin liralık belediye bütçesi feda ediliyor. Ve bu on bin liranın nereye aktarıldığı belli değil dedi.

 

KENDİSİNE YOĞUN MOBBİNG (Pisikolojik Taciz) UYGULANDIĞINI SÖYLEYEN Mim. AZAT YALÇIN, KENDİSİNE HUKUKİ İZNİNİN VERİLMEMESİNDEN ŞİKAYET ETTİĞİ DÖNEMDE, RAHATSIZLANMIŞ RESMİ POLİKLİNİK DOKTORUNDAN RAPOR ALMIŞ, BAŞKAN MUSTAFA DEMİR BU RAPORA İNANMADIĞI İÇİN HAKKINDA SORUŞTURMA EMRİ VERMİŞ....!Mim. Azat Yalçın artık çaresiz kalmanın verdiği savunma refleksi ile mağduriyetlerini sosyal medeyada dillendirererk aslında  yardım isterken, Toplumun bilgisine sunduğu bilgiler mutlaka araştırılması gereken iddilar.

Bizimde Sosyal medya ve haber sitelerimizde yüzlercesini deşifre ettiğimiz yolsuzluk, görevi kötüye kullanma, İhbarlarımıza duyarsızlık ve işlem yapılmaması 21. yy. Türkiyesinde BU KADARDA OLURMU? dedirtmektedir.17 Aralık 2013 Yolsuzluk ve Rüşvet iddiları, Anayasal Hukuk devredışı bırakılarak, siyasi güç kullanılarak kapatılma girişimleri devam ediyor, Sorumlu vatandaşlık bilinci ile "Yanmayı göze Alarak" Ülkemizin aydınlık yarınlara çıkmasına hizmet etmek amacıyla Asla iftiraya başvurmadan, Belgelerini sunarak yolsuzlukları haber yapmaya çalışıyoruz, kimseden de bir teşekkür beklemiyoruz, Hiçbir siyasi oluşumun yanında ve karşısında değiliz, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebed bağımsız ve demokratik hukuk devleti olarak var olması için mücadele ediyoruz.

Topluma saygılarımızla.

Bu haber 4168 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum