Fatih Belediyesinden Taraf gazetesine sansür

Fatih belediyesi Taraf'ın bir haberine kurum içi internet erişimi engeli getirmiş, Daha önce bu uygulama bizim içinde uygulanmıştı.

Fatih Belediyesinden Taraf gazetesine sansür
15 Kasım 2014 - 03:19

Fatih Belediyesi dün Taraf’ta yayımlanan “Belediyeye mobbing faturası” başlıklı haber nedeniyle Taraf’a sansür getirdi

 

Belediyenin bilgi işlem sistemleri, çalışanların www.taraf.com.tr’ye girişini engelledi. Belediyede çalışan yüksek mimar Azat Yalçın’a kaldırım bozukluğu sayma gibi görevler verilmiş, Yalçın bu uygulamaya karşı mobbing davası açarak 20 bin lira manevi tazminat kazanmıştı. Taraf, dünkü sayısında bu hukuk zaferini haber yapınca Fatih Belediyesi Taraf’a ulaşımı engelledi. 

BELEDİYE KORKUYOR

 

Taraf, 17 Aralık soruşturması kapsamında dava açılan Fatih Belediyesi’nin imar hukuksuzlukları ve belediye çalışanlarına yönelik hukuksuz uygulamalarıyla ilgili pek çok haber yaptı. Taraf’ın gündeme getirdiği; Vatan Caddesi üzerindeki Migros’un bulunduğu deprem sonrası sığınma alanının imara açılması, Nihat Hatipoğlu’nun oteline yapılan kat kıyağı ve belediye çalışanı mühendislerin hayvan barınağına sürülmesi haberleri kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. Tüm-Bel-Sen Bölge Yöneticisi Kadri Kılıç, Taraf’la ilgili belediye kararını şu şekilde değerlendirdi; “Belediye, yaşanan hukuksuzlukların basına yansımasından korkmakla birlikte hukuksuzluk yapmaktan da vazgeçmiyor. Bu sansür de bu bakış açısının tezahürüdür. Çalışanlar, olup bitenden haberdar olsun istemiyor.”

AYFER ÇALIKIRAN 

 

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ
Bu haber 2330 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum