Fatih'te imar sorunları Saadet partisi gündeminde

Saadet partisi İBB Başkan adayı Selman Esmerer ve Fatih belediye başkan adayı Lütfi Kibiroğlu İstanbulun ve önemle fatihin en büyük sorunu imar projeleridir. İltidar mensupları bu yolla halkın sırtından haksız kazanaç sağlamak istiyor buna izin vermeyeceğiz diyerek siyasi çalışmalarını sürdürüyor.

Fatih'te imar sorunları Saadet partisi gündeminde
16 Mart 2014 - 07:50

FATİH'Hİ RANTÇILARA YEDİRMİYECEĞİZ, GEREKTİĞİ YERLERDE HALKI YERİNDEN YURDUNDAN ETMEDEN, FATİHİ OTELLEŞTİRMEDEN YERİNDE YENİLEME İMKANLARI VERECEĞİZ

 

“Fatih’teki tarihi tahribata son vereceğiz”

 

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer, Fatih ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. 

 

Saadet Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Lütfi Kibiroğlu ve partililerle Pembe Köşk’te kahvaltı yapan Esmerer, İstanbul’un kadim bölgesi olan Fatih’te tarihin yerle bir edildiğini söyledi. 

Öte yandan Esmerer, Fatih Belediyesi’nin Ayvansaray-Balat-Fener hattında kentsel dönüşüm yapmak kaydıyla tarihi dokuya zarar verdiğini ifade etti. Esmerer, “Fatih ilçemiz İstanbul’un en kadim bölgesidir. Burada büyük bir medeniyet, kültür ve tarih mirası bulunmaktadır. Neredeyse tamamı tarihi değere sahip olan bu ilçemiz ne yazık ki AKP’li belediyenin tahribatına maruz kalmaktadır.

 Ayvansaray-Balat-Fener hattında kentsel dönüşüm kararı alan belediye, orada yaşayan halkı mağdur etmenin yanında tarihi dokusuna da zarar verecek yapıların önünü açmaktadır. Bu yüzlerce yıllık tarihi mirası yok etmek anlamına gelir. Fatih adayımız Lütfi kardeşim, ağabeyim, Fatih’in tarihi dokusunu koruyacaktır inşallah” diye konuştu.

 

RÜŞVET VE YOLSUZLUĞUN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

 

Esmerer, “Halka tepeden bakan bir belediyecilik hakim. Erbakan hocamızın dediği gibi gardiyan belediyecilik değil garson belediyecilik olmalı. Türkiye’nin geldiği durum içler acısı. 1522 belediye rüşvet, yolsuzluk ve ihaleye fesat karıştırmaktan yargılanıyor. Bu tehlikeli bir durum. Bu kadar yaygın rüşvetin olduğu bir toplum büyük tehlikelerle karşı karşıya kalabilir. 

Rüşvet ne yazık ki normal algılanıyor. 3T projemiz var. Temiz yönetim, temiz siyaset ve temiz toplum. Bunu gerçekleştirmemiz lazım. Hangi din ve görüşten olursa olsun, toplumlar adalet olduğu sürece ayakta kalırlar” şeklinde konuştu.

 

BELEDİYENİN BU KARARI FATİHLİLERİ MAĞDUR EDECEK

 

Saadet Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Lütfi Kibiroğlu Fatih’teki imar usulsüzlüğüne dikkat çekti. Fatih’in 1/1000’lik imar planlarının Fatihlileri mağdur ettiğini belirten Kibiroğlu, “Bu İmar planlarına Partimiz ret oyu vermiştir. Oluşturduğumuz uzman heyet tarafından o tarihten bu yana yaklaşık yüz bin konut ve otuz bin bina incelenmiştir. Yaptığımız çalışma sonucunda Fatihlilerin büyük bir hak kaybına uğradıklarını tespit ettik. Yeni imar planlarını yapanlar cetveli-kalemi eline almış, Fatih’in planlarını masaya yatırmış, hiçbir hak, hukuk ve adalet ilkesini gözetmeden Fatih’teki binaların imar alanlarını daraltmış, kat yüksekliklerini düşürmüş, pek çok binayı ise yol, park ve tesis alanı olarak belirlemiştir. Bir diğer önemli konuda ilçedeki tarihi tahribattır. Bunun da önüne geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 Daha sonra Fatih esnafı ziyaret edildi. Vatandaşlara gül hediye edildi.

Bu haber 3012 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum