Fatih Belediyesi Mimar Azat Yalçın'nın sözleşmesini iptal etti

Fatih belediyesinde keyfi uygulamalar devam ediyor, Belediye yönetimi tekrar tekrar işine son verdiği Mim. Azat Yalçın keyfi uygulamalar sonucu 17 Aralıkta tekrar işine son verildi

Fatih Belediyesi Mimar Azat Yalçın'nın sözleşmesini iptal etti
26 Aralık 2014 - 17:34

Fatih belediyesinin çalışma sistemine ayak uyduramayanlar Ya hayvan barınağına dinlenmeye gönderiliyor, yada hukuksuz hukuki kararlarla sözleşmesi iptal ediyor.

 

Azat Yalçın, Mimar, Azimli ve mesleğinde yükselmek, başarılı işlere imza atmak istiyor, Görevini yaparken hukuken ve vicdanen sorumlu olacağı kararların altına imza koymuyor. 

Bu özelliği ile sıradışı bir profil ortaya koyan Azat Yalçın, Başta belediye müteahhitleriyle arası yok, bu vesileyle müteahhitleri destekleyen amirleriyle de sık sık çatışıyor, Yapılacak işlerin sözleşmeye uygun olması için azami gayret göstermesi takdir edilmesi beklenirken, o hep dışlandı, Birçok defa sözleşmesi iptal edildi, her seferinde mahkeme kararı ile görevine geri döndü.Azat Yalçın'da Başkan Mustafa Demir gibi Diyarbakırlı, Lakin Muhtafa Demir'e kendisini bir türlü sevdiremedi.

Belediye başkanlığının kendisi hakkındaki son şikayete idare mahkemesi "Fatih Belediyesinde çalışması uygun değildir" kararı vermiş, A. Yalçın hakimle konuşmuş Gerekçesini/nedenini sormuş, hakim; ben böyle uygun gördüm demiş. Sizi HSYK'ya şikayet etmek zorundayım dediğinde Hakim; Dilediğin yere şikayet edebilirsin demiş Ve bu karar neticesinde Fatih belediyesi Mimar Azat Yalçın'ın sözleşmesini iptal ederek işine son vermiş.

 

Fatih Belediyesi'nin 17 Aralık'da Azat Yalçın'ın sözleşmesini fes etmesi siyasidir ve başarılı-ödülleri bilinen bir personelin kamuya sağlayacağı yararın engellenmesi görevi kötüye kullanmaktır.

 

Azat Yalçın

Azat Yalçın 2010 Temmuz'dan beri Fatih Belediyesi'nde görev yapmaktadır. Ocak 2013'de sözleşmesi fes edilmiş, dava açılmış, davada Belediye Yalçın'ın bazı tarihlerde işe gelmediğini sunmuştur.

Bu tarihlerin haftasonuna ve yılbaşına denk düştüğü anlaşıldığından Belediye davayı kaybetmiştir.

Yalçın 2. kere işe döndüğünde, kendisine aşağılayıcı görevler verilmiş, sayısız uyarı ve disiplin cezalarıyla sözleşmesi yeniden fes edilmiştir.

Yalçın, kendisine yapılanları Yargıya taşımış, görevlerin insan onuruyla bağdaşmadığını kanıtlayarak Belediye'yi manevi tazminata mahkum etmiştir.

Bununla beraber Yalçın, 2.fesih için açtığı Davada Mahkemenin ara kararıyla işe başlamış, ancak, son kararda ''Davacı ile Belediye arasında çalışma ortamı kalmamıştır'' diyerek Mahkeme konuyla alakasız bir karara imza atmıştır.

Yargı kararında, yaşananları da birebir tespit etmiş, sağlıksız tarafın İdare'deki yetkililer olduğunu ima ederek yaşananlar aleyhine tam yargı davası açılabileceğini belirtmiştir.

Ancak, başarıları medyaya yansıyan ve Tarihi Yarımada üzerine birçok yarışmadan ödülleri olduğu bilinen Yalçın'ın, Tarihi Yarımada'nın Belediyesi'nde çalıştırılmaması ve baskı yıldırma eylemlerine maruz kalması açıkça kamu yararına aykırıdır.

Özellikle 17 Aralık'da Azat Yalçın'ın sözleşmesinin yeniden fes edilmesi, siyasi saik ve hususi maksat ile eylemlerin gerçekleştirildiğini alenen göstermektedir.

https://www.change.org/

 

Yaşadığım haksızlıklara hukuksuzluklara karşı desteğinize ihtiyacım var. 

Fatih Belediyesi, kaybettiği sayısız dava sonrası 17 Aralık'da sözleşmemi yeniden fes ederek hedef şaşırtmakta ve siyasi mesaj vermektedir.

Şahsımın paralelle, prizmayla, ışınla ilgisi olmaz ve Güneş'i çamurla örtebileceğini sananlara vereceğin cevap benim için oldukça önemlidir... 

Bu haber 6306 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum