Fatih Belediyesinde Personele Mobbing davası derinleşiyor

Başkan Mustafa Demir’in baskısı ile 4. defa sözleşmesi hukuksuz fesih edilen Mim. Azat Yalçın Yargılanmak İstiyor

Fatih Belediyesinde Personele Mobbing davası derinleşiyor
08 Ocak 2015 - 18:27

17 Aralık 2014 tarihinde iş sözleşmesi 4. kere fesih edilen Azat Yalçın, 17 Aralık’ta gündeme gelen yolsuzluk ve usulsüzlük ihbarında Valiliğin soruşturma izni vermediği karara 2 gün geç itiraz ettiği için itirazı reddedilmişti.

Böylesine belgeli ve önemli iddialar üzerine Savcılığın itiraz etmemiş olması ise oldukça manidar bulunmuştu.

Tam bu Dosya kapandı derken, Başkan Mustafa Demir’in Damadı, Özel Kalem Müdürü Orhan Yılmaz,  

Azat Yalçın’ın sözleşmesinin feshinde hiçbir sorumluluğum bulunmazken, sözleşmesi teftiş raporlarıyla fesih edilmişken, bana iftira atmış ve yolsuzluk-usulsüzlüklerde sorumlu olduğumu iddia etmiştir" ifadesiyle Avukatı aracılığıyla Savcılığa başvurdu.Azat Yalçın’ın suç duyurusunu aylar öncesinden bilen, ancak susan, itirazların reddi sonrası ortaya çıkan karar ile intikam almaya kalkışan Damat Orhan Yılmaz bu sefer hata yaptığını anladı.

Aşağıda örneğini yayınladığımız, Azat Yalçın Savcılığa verdiği ifadesinde, ihbarının gerçek olduğunu, Özel Kalem Müd. Orhan Yılmaz’a yolsuzluk ve usulsüzlük konularını e-maille bildirdiğini ve dosyaya bu e-mailleri eklediğini, bildirmesi neticesinde sözleşmesinin fesih edildiğini iddia etti.

İddiaların uydurma olduğunu, zaten bu sözleşme feshinde 4 neden öne sürüldüğünü, Bu 4 nedeninin hiçbir zaman kanıtlanamadığını, Mahkemenin belge istemede ısrar etmesiyle, bunun yerine Mahkemeye savunma olarak bazı tarihlerde işe gelmediğinin sunuldu.

Ancak beyan edilen bu tarihlerin de HAFTASONU ve YILBAŞI tatiline denk düştüğünün tespit edilmesiyle NEDENSİZ BİR ŞEKİLDE SÖZLEŞMENİN FESİH EDİLDİĞİNİN kanıtlandığını ortaya koydu.

Mim. Azat Yalçın, Fatih belediyesinin kendisini hedef almasının tek nedeninin, Belediyedeki yolsuzluk ve usulsüzlük şüphelilerin duyduğu rahatsızlık olduğunu belirtmiş.

Ve daha da önemlisi, Savcıya verdiği ifadesinde "tüm gerçeklerin ortaya çıkması için yargılanmak istiyorum" demiştir..

Belediyede çalışmasını istemedikleri kişileri, Korkutarak, sindirerek, yıldırarak işten ayrılmalarını, yatay geçiş yapmalarını, zamanı dolmuş ise emekli olmalarını isteyen, Mustafa Demir’in Damadı Özel Kalem Müdürü Orhan Yılmaz bu şikâyeti ile Azat Yalçının kaçırdığı fırsatı kendisine vermiş oldu.

Bu konuda Azat Yalçın, Kendinin yılmayacağını, Adaletin tecellisi için ne gerekirse yapacağını beyan ederek, Orhan Yılmaz için, Umarız şikayetini geri çekmez, Dosyalar yeniden açılır ve Fatih Halkının vicdanlarında yaralar açmış olan bu yolsuzlukların  suçlularına hak ettikleri cezalar kesilir dedi.

Orhan Yılmaz'ın şikayeti üzerine Mim. Azat Yalçının 07.01.2015 tarihinde İstanbul Cumhuriyet savcığına verdiği ifade.Fatih Belediyesi Teftiş kurulu müdürlüğünün garip daveti.

Bilindiği gibi Mim. Azat Yalçın 17 Aralık 2014 tarihinde sözleşmesi fesh edilmişti, Aşağıdaki davette 28.11.2014 tarihinde amirine karşı hakaret ettiği iddia ediliyor.  aslında burada kasdedilen iddianın gerçek tarihi Eylül 2014 olması gerekiyor, Fatih Belediyesi, Teftiş kurulu yukarıdan yapılan baskılarla ne yapacağını şaşırmış durumda.

Benimde bir ifademi almış, belgelerini vermiş olmama rağmen hiç dikkate alınmamış, 12-14 bin M2 kaçak inşaat görülmemiş, yeşil alana yapılan devasa bina görülmemiş, Tarihi anıt surlara üç kapı açılmış görülmemiş, 80 ada içinde 13 sayılı bir parsel ihdas edilmiş, tarihi tescilli parsellerdeki ahşap binaların yerine betonarme bina yapılmış görülmemiş, 80 adanın tamamı 6.50 metre olmasına rağmen binalar 12.50 yapılmış buda görülmemiş.,

ARTIK DAHA GEREKÇE AÇIKLAMAK GEREKİYORMU? yAZMAK İSTESEM BİR BU KADAR DAHA GEREKÇE VAR AMA GÖRÜLMÜYOR İŞTE NE YAPALIM...Bu haber 8913 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum