Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

Paris Baskını Arka perdesinde neler yokki!

11 Ocak 2015 - 19:44


 

Paris Baskını Arka perdesinde neler yokki!

 

Birleşmiş milletler güvenlik konseyi 10 eylül 2001'de bir karar kabul etti, ABD veto ettiği için hayata geçmedi. karar: İsrail  terörist devlet Siyonizm ise din değil ırkçılıktır

Bir gün sonra 11 Eylül ikiz kuleler baskını ile dünya yeni bir döneme girdi. Afganistan işgal edildi, İran-Irak savaşı , arkasından ırak savaşı, Yemen Mısır Libya ve yeniden Müslüman avı için tezgah kuruldu.

Siyonizm Vadedilen toprak dediği Anadolu, Mezepotamya Mısır, Yani Fıratın kaynağından Nilin kaynağına vaad edilmiş topraklardan asla vaz geçmiyecektir. ve bu hırs kendisini mutlaka yok edecektir.

 

31 Aralık 2014 gecesi Birleşmiş milletler Filistinin bağımsızlığı, İsrailin 1967 sınırlarına dönmesi için bir karar oyladı, oylamada 8 evet oyu çıktı ve ABD bu öneriyi veto etti.

Bu öneriye BM daimi üyelerinden Fransa Filistin lehinde oy kullandı. İsrailin ve ABD'nin Fransanın Müslümanlar lehinde oy kullanması af edilemezdi ve edilmedi, 

Müslümanlara, kabul edilemez hakaretler yapan bu yayınevi hakkında İki yıldır, aralarında Türkiyenin olmadığı 20 Müslüman ülke tavır almış, yayınların engellenmesi için mücadele etmiş, Bazı konsoluklar geri çekilmişti.

 

Asıl sebep karikatürler olmamalı, sanıyoruz sebep Fransanın Müslümanları BM de desteklemesi.

Hemen bir senaryo yazıldı, Birkaç kurban seçildi, sessizce kaçırılarak saklandı, yüzleri örtülü kişilerce dergi basılıp 11 kişi öldürüldü, kimlikler arabada unutuldu dendi, hemen katiller tespit edildi, oracıkta infaz edildi.  

Bu hikaye 11 Eylül masalına benziyor, Tarih bir gün gerçekleri yazacaktır.

 

Bu komplo uygulaması ile, Fransa ikaz edildi, Cinayetler Müslümanların üzerine atıldı, Filistindeki cinayetler haklı ilan edilmiş oldu.

Yarın Irak Suriye Lübnan ve Türkiye arasında çıkarılacak kaos sırasında katledilecek insanlar için oluşması muhtemel tepkiler IŞİD ve Paris cinayetleri gerekçe gösterilerek engellenecek.

 

Bu korku paranoyası ile Avrupadaki Yahudilerin israile gelmesinin önü açılması işin bonus kısmı oluyor ve şimdilerde devreye sokuluyor.

 

Fransa saldırı sonrası netenyahu avrupadaki yahudilerin İsraile getirilmesi için kampanya başlatıyor

Bu baskının bir amacıda bu olmasın?

 

Netanyahu'dan Avrupa'daki Yahudilere göç çağrısı

İsrail Başbakanı Netanyahu, Avrupa ülkelerinde antisemitizmle karşı karşıya kalan Yahudilerin İsrail'e göç oranını artırmak amacıyla, bakanlardan oluşan bir ekibin bu hafta bir araya geleceğini belirtti

 

Başbakanlık basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Binyamin Netanyahu'nun, "Avrupa'daki tüm Yahudilere, İsrail'in sizin yalnızca kıblenizin yönü olmadığını bilakis eviniz olduğunu söylüyorum. Bu hafta, bakanlardan oluşan özel bir ekip antisemitizmin korkunç yönüyle karşılaşan Fransa'daki ve diğer Avrupa ülkelerindeki Yahudilerin İsrail'e göçünü artırmak için bir araya gelecek" şeklindeki ifadelerine yer verildi. 

 

Açıklamada, "İsrail'e göç etmek isteyen her Yahudi, burada sıcak bir kalp ve açık bir kucakla karşılaşacak. Aynı zamanda sizin de devletiniz olan bu ülkenin sizi de içine almasına yardımcı olacağız" denildi. 

 

Paris'teki son saldırılarla ilgili ise Netanyahu'nun şu ifadelerine yer verildi:

 

"Bu saldırılar radikal İslam'ın çağdaş dünya ve Batı'nın özgür medeniyetine karşı başlattığı savaşın devamı niteliğindedir. Ancak aynı zamanda ılımlı Arap ülkeleri ve tüm İslam alemine de açılmış bir savaştır. Kolları dünyanın dört bir yanına uzatan terör dalgası eğer bir an önce önlem alınmazsa, daha da güçlenmiş bir şekilde özgür dünyanın her yerinde daha güçlü darbelerle vuracaktır. Radikal İslam'ı benimseyen terör örgütleri Hamas, Hizbullah, IŞİD, El-Kaide, Nusra Cephesi, İslami Cephe, Boko Haram gibi  farklı isimler taşıyor. Bunların amacı insanlığı bin yıl geriye götürmek."

 

DÜNYANIN EN ZALİM TERÖRİST VE IRKÇI  DEVLETİ İSRAİL MASUM POSTUNA BÖYLE BÜRÜNDÜ.

halbuki öldürülen mizah dergisi Charlie Hebdo'nun hedefinde Yahudilerde vardı, hıristiyanlarda vardı. Papa cenazeye katılmayı ret ederken İsrailin katılması akıllara değişik sorular getirdi.

 

Teröre karşı birlik çağrısında bulunulan açıklamanın devamında ise "Eğer birleşirsek terör bize galip gelemeyecektir. Gerçek sorunun köklerini görmezden gelirsek bu terörün istediği Yahudi halkı da dahil Batı medeniyetini radikal İslamiyet eliyle yok etmek. Paris'teki yalnızca bir başlangıç. Bunu korkutmak için değil gerçek olduğu için söylüyorum. İtiraf etmenin vakti gelmiştir" denildi.

 

Açıklamada ayrıca, terörle mücadeleye söz konusu grupları finanse edenlere dokunarak başlanması gerektiği belirtilerek, "Öncelikle terörü destekleyen, ona barınak ve geçiş imkanı veren ülkelere karşı çalışmalar yapılması gerekiyor" ifadeleri kullanıldı.

 

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun ofisi 7 Ocak'ta saldırıya uğramış, 2'si polis, 4'ü karikatürist olmak üzere toplam 12 kişi hayatını kaybetmişti.

 

Yaşadıkları ülkeleri çeşitli nedenlerle terk ederek İsrail'e göç eden Yahudilerin sayısı 2014'te son 10 yılın rekorunu kırarak, 26 bin 500 yüze ulaştı. İsrail'e en fazla göç edenlerse Fransız Yahudileri oldu.

 

İsrail Yahudi Ajansı ile İsrail Göçmen Bakanlığının 2014'ün son gününde yaptıkları yazılı açıklamaya göre, İsrail'e yapılan toplu göçlerde (Aliyah) son 10 yılın rekoruna ulaşıldı. En fazla göçmenin geldiği Fransa'dan 2015 yılında yine 10 bin civarında yeni Fransız Yahudisinin İsrail'e göç etmesi beklenirken, önceki yıllarda İsrail'e yılda ortalama 20 bin Yahudi göç ediyordu.

 

Yayınlanan rapora göre, Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan kriz nedeniyle Ukrayna'dan İsrail'e göç eden Yahudilerin sayısı ise bir önceki yıla göre üçe katlanarak 5 bin 840'a ulaştı. Ukrayna'dan gelen Yahudilere Göçmen Bakanlığı özel maddi yardımlar sundu.

 

Fransa'dan İsrail'e gelen Yahudi göçmen sayısı ise yaklaşık 7 bin. Bir önceki yılda Fransa'dan gelen Yahudi göçmen sayısı ise 3 bin 500'dü. İsrail'e dışarıdan en fazla gelenler Batı Avrupa Yahudileri olurken, bunları Rusya'dan göç eden Yahudiler takip ediyor. Batı Avrupa ülkelerinden gelen Yahudiler içinde Fransa'dan sonra İngiltere, İtalya, Belçika ve Alman Yahudileri bulunuyor. Kafkasya ve Orta Asya'dan İsrail'e gelen Yahudi sayısı ise ortalama 700 kişi.

 

İsrail'e gelen Yahudilerin yarısına yakını 35 yaşının altında bulunurken, gelenlerin 5 bin 300'ü çocuk. Gelenlerin meslek dağılımı ise en fazla mühendis, doktor, sosyal bilimci olarak kayıtlara geçti. Gelen mühendis saysı 2 bin 500 olarak açıklanırken, gelen doktor sayısı ise binin üzerinde.

Bu yazı 2143 defa okunmuştur.