Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor:

09 Temmuz 2015 - 21:49
Kuşkusuz her şeyin bir kalbi vardır. Kur’an’ın kalbi de Yâsin’dir. (Tirmizî)

Genç yaşında eşinden dul kalan ve iki yıl sonra 15 yaşındaki biricik kızını da kaybeden bir kadın, hastalanıp yataklara düşmüş ve kızını rüyasında görmek için her gece çok dua etmiş.

Bir gece icâbet saatine denk gelen duası kabul olmuş ve kızını rüyasında görmüş ama gözüne bakıp büyüttüğü kızının, kabrinde azap çektiğini görünce içi yanıp uyanmış ve ağlamaya başlamış. Ertesi gece biricik kızının kabir azabından kurtulması için gözyaşları dökerek dua ederken hafifçe uykuya dalmış ve rüyasında bir melek: “Kızın, başını örtmediği için kabrinde azap çekiyor. Eğer kabir azabından kurtulmasını istiyorsan kırk gün üç kalbi bir araya getir” demiş ve kaybolmuş. Kadın hemen uyanmış ve üç kalbi nasıl bir araya getireceğini çok düşünmüş ama işin içinden çıkamayınca çok sevdiği ve saydığı bir Allah dostuna gitmiş ve rüyasını ona anlatmış. Allah dostu gözlerini kapayıp hafif bir murâkabe yaptıktan sonra, “Üç kalpten biri Kur’an’ın kalbi Yâsin, ikincisi gecenin kalbi yani tam gece yarısı ve üçüncüsü de senin kalbin” demiş.


Kadın temiz olduğu günlerde tam gece yarısı kalkıp önce iki rek’at namaz kılmış ve ardından cân-ı gönülden Yâsin’i okumuş. Kırkıncı Yâsin’i okuduğu gece kızını nurlar içinde ve güler yüzlü görüp çok sevinmiş ve kalkıp iki rek’at şükür namazı kılmış.