Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

Yeni Türkiyede Hukuk Cinayetleri

03 Şubat 2015 - 11:20


 

Yıllardır Hiçbir menfaat kabul etmeden, İbadet aşkı ile toplumsal projelerde görev alıyor, Birikimlerimizi haber yapıyor, Netice alamadığımızda Savcılığa, bakanlığa ihbar ediyoruz. %80 ipe un serilse de bir caydırıcılığımız vardı.

 

17 - 25 Aralık 2013 Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu, Bir savcı ve Sulh ceza mah. marifeti ile neticesiz kaldı, Delillerden birçoğu açık seçik ortada olduğu halde "Hukuki görülmeyerek" işleme konmadı.

 

Bu operasyona siyasi darbe operasyonu dendi, O kadar ilerisini bilemeyiz ama, Fatih belediyesi ile ilgili olan tarafının şahidiyiz ve herşey ortalıkta, karartılması da mümkün değil. Herşey ortalıkta da netice nedir diyecek olursanız, Aşağıda kısaca beyan ettik, Sonuna kadar adaletin tecellisi için gayret edeceğiz, Biz göremeyiz belki fakat inanıyoruz ki Bu ülke ya yok olacak (Allah Korusun) Yada suçlular er veya geç hesep verecektir.

 

Son bir ayda TC. Yeni Hukuk kurallarını, pratik kararla bize öğrettiler.

 

1. Karar:

İstanbul bölge idare mahkemesi, İst. 5. Sulh ceza mah., İki ayrı savcı, İst. Valisi, Fatih Kaymakamı, Fatih belediyesi Teftiş kurulu müdürlüğü İlçemiz dahilindeki 2500 M2 bir alanda 10-14 bin M2 Kaçak, Usulsüz, Hukuksuz yapılaşmada suç unsuru oluşmamıştır gerekçesi  "Soruşturma açılmasına gerek yoktur" kararı vererek suçluları aklamıştır.

Aslında inkarı kabil olmayan suçlar şöyle:

00 Adanın tamamı H6.50 olmasına rağmen yeni yapılanma 12.50mt., Yeşil alada 12.50mt konak inşaatı, SVÖ. Tescilli Ahşap bina Tamamen betonarme olarak yenilendi, SVÖ. Tescilli Ahşap 3 Ayrı bina orjinal malzeme ile değil, sunta, mdf gibi pratik malzemeler kullanıldı, Dünya kültür mirası Marmara surlarına biri araç ikisi yaya yeni kapı açıldı, Son nazım imar planına göre konut alanında olmasına rağmen yeni yapılanmada konaklama tesisi yapılmıştır.

Ve devlet erkanımız bu kadar suçu maalesef göremediğinden dolayı halkın şikayetlerini işleme koymadı.

 

2. Karar;

2005 yılından beri kendi kredi kartımla satın aldığım, yayınını uzattığım, Kendi hostingimde yayınladığım, Tasarım ve içeriğin temini, yayın adminliği bana ait olduğu, İçeriği Kurucusu Cumhurbaşkanı olan bir vakfa ait  üç internet sitesi Ödemesini alamadığım için 7 yıldır mahkemelikti, Fatih 3. Asliye mahkemesinde beraat ettim, Vakıf temyiz etti, Dört yıl temyizde bekletildi, Geçen yıl usulden bozuldu, bir yılda çıktığım 2. duruşmada mahkeme sunduğum bütün delillere rağmen, Siteleri vakfa bedava teslim etmediğim için tarafıma 5 Ay hapis cezası verdi.

 

Bu kararı şuna benzettim, Arkadaşınıza kıyak olsun diye eşyasını taşımak için aracınıza alıyorsunuz, Gideceği yere geldiğinde arkadaşınız arabadan eşyaları indirmiyor, Aracınızı işgal ediyor, Ve İçindeki eşyalar kendisine ait olduğu için sizden aracınızın tamamını istiyor.

Vermiyorsunuz, Kişi mahkemeye gidiyor, Mahkemeler böyle bir davayı yedi yıl süründürüyor 

Ve sonuç: Eşyaları alıkoyduğum için 5 Ay hapis cezası ile mahküm ediliyorum

Şimdi bir dünya masrafla git yargıtaya, olmadı Anayasa mahkemesine, olmadı AİHM'ine.....,

 

Dipnot: Beni yargılayan 1. ve 2. dönem iki Hakimde samimi şekilde domain, hosting ne demek ben bunları bilmiyorum anlatsana demişti......!

Domain-Hostin'in ne olduğunu bilmeyen hakimler beni 7yıl yargıladı, 1.cisi beraat, 2. Si 5 ay hapis cezası verdi.

Bilirkişi raporuna göre karar vermiştir diyorsanız, Hayır Bilirkişide kim haklı diyemedi, Demek istemedi...


 

Ne yapalım birileri zulmedecekki Dünyası kendisine azap olsun, Ahreti perişan olsun

Allah sevdiği kullarına böyle zalimler musallat eder, Onların zulümleri yarın zuru mahşerde ebedi kurtuluşuna vesile olur, Elhamdulillah.

 

Ali İmran 140: Eğer (o zalimlerden) size bir yara dokunduysa, doğrusu (size düşman olan) o kavme de (hak ettikleri) onun misli olan bir yara dokunmuştu. İşte bu günler (öyle günlerdir) ki, onları insanlar arasında evirir çeviririz. Tâ ki Allah, îmân edenleri ortaya çıkarsın ve içinizden (bu uğurda can veren) şehîdler (ve yaptıklarınıza şâhidler) edinsin! Çünki Allah, zâlimleri sevmez.

Bu yazı 1817 defa okunmuştur.