Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

ALLAH cc. SEVDİĞİ KULLARINA İHLAS NASİP EDER

06 Nisan 2021 - 05:07 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 - 06:36

İhlas, Sadece Allah cc. Rızası için yaşamak, İbadet etmek, Şükretmektir.
ALLAH cc. TEVBE EDİP KALAN ÖMRÜNÜ İHLASLA YAŞAYANLARI ÇOK SEVER

Elhamdulillah her hatırladığımda yüzümün kızardığı, Umutsuzlukların kalbimi sarıp sarmaladığı, Pişmanlıklarım var.

Musibet olarak gördüğüm nice büyük günahlarım var, Onları hatırladıkça İhlasla, ağlayarak, sızlayarak, pişman kârlıkla secdeye kapandığım amellerim var.

Her an gönlümde bir ateş Cehennem azabı gibi perişan eder umutlarımı,
Her umutsuzluğumda sonsuz umutlara kapı aralayan Rahmet ayetleri gönlümü sulayarak yangınım söner Elhamdulillah.

Ahkâf Suresi 15. Biz insana, ana babasına iyilik etmesini emrettik. 
Annesi onu zahmetle taşıdı ve zahmetle doğurdu. Taşınması ile sütten kesilmesi otuz aydır. 
Sonunda insan, yetişkinlik çağına ve kırk yaşına varınca der ki: “Rabbim! Bana ve ana babama verdiğin nimet(ler)e şükretmemde ve razı olacağın iyi iş(ler) yapmamda beni başarılı kıl! 
Benim için de soyumda iyiliği devam ettir! 
Ben sana döndüm. 
Elbette ki ben müslümanlardanım.”

Ahkâf Suresi 16. İşte, yaptıklarının en iyisini kabul edeceğimiz ve günahlarını bağışlayacağımız bu kişiler cennet halkı arasındadır. 
Bu, kendilerine verilen doğru bir söz olarak (böyledir).

Ankebut 7: İman edip iyi işler yapanların kötülüklerini elbette örtecek ve onlara, yaptıklarının en güzeli ile karşılık vereceğiz

Zümer 35: Böylece Allah onların (dünyada) yaptıkları en kötü şeyleri bile örtecek, ödüllerini yapmış olduklarının en güzeliyle verecektir.

Ahkâf Suresi 16. İşte, yaptıklarının en iyisini kabul edeceğimiz ve günahlarını bağışlayacağımız bu kişiler cennet halkı arasındadır. 
Bu, kendilerine verilen doğru bir söz olarak (böyledir).

Furkan 70:  Ancak iman eden ve iyi iş(ler) yapıp (O’na) yönelenlerin kötülüklerini Allah iyiliklere çevirir. Allah çok bağışlayandır, çok merhametlidir.Yûsuf Suresi - 87 . Ayet Tefsiri: Ey oğullarım! Gidin de Yûsuf’u ve kardeşini iyice araştırın, Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü inkâr edenlerden başkası Allah’ın rahmetinden ümit kesmez!”

Zümer Suresi - 53 . Ayet Tefsiri: De ki (Allah şöyle buyuruyor): “Ey kendi aleyhlerine olarak günahta haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah (dilerse) bütün günahları bağışlar; doğrusu O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir.”

Zümer 39/53: "De ki (Allah şöyle buyuruyor): "Ey kendi aleyhlerine olarak haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah (dilerse) bütün günahları bağışlar; doğrusu O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir."

Zümer Suresi - 54-55 . Ayet Tefsiri: Azap size gelip çatmadan önce rabbinize yönelip O’na teslim olun; sonra kimseden yardım göremezsiniz.

Zümer Suresi - 56 . Ayet Tefsiri: Ki sonra hiç kimse, “Allah’a itaat hususunda gerekeni yapmadığım için yazıklar olsun bana! Ben gerçekten de (İslâm ile) alay edenler arasında yer almıştım” diyerek (kendi kendini kınamasın);

“... Ey müminler! Hepiniz toptan Allah’a tövbe ediniz ki, felaha edesiniz.” (Nur, 24/31)

“De ki: Ey çok günah işleyerek kendi öz canlarına kötülük etmede ileri giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz. Allah dilerse bütün günahları mağfiret eder. Çünkü O, çok affedicidir, merhamet ve ihsanı fazladır.” (Zümer, 39/53)

“Ey inananlar, tövbe-i nasûh ile Allah’a tövbe ediniz. Umulur ki Rabbiniz, kötülüklerinizi örtüp temizler ve sizi içinden ırmaklar akan cennetlere yerleştirir...” Tahrim suresi 8.

HADİS-İ ŞERİF

“Bütün âdemoğulları günahkârdır, günahkârların en hayırlıları ise tövbe edenlerdir.” (İbn Mâce, Zühd, 30)

“Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı.” (Müslim, Tevbe, 9, 10, 11).

“Günahtan tam dönen ve tövbe eden, o günahı hiç işlememiş gi bidir.” (İbn Mace, Zühd 30)

DİP NOT: Allah'ın Rahmetini görüyorsunuz, Yarın tövbe ederim diye Allah'a tam teslimiyeti ertelemeyin, yarına çıkacağımızın bir garantisi varmı ki?

Yarın ecel gelip canımızı almayacağı garantisi var mı?
Allah cc. Bu ayetlerde verdiği müjdelere inanarak İslamdan aykırı yolları terk ederek, İhlasla allah'ın ipine sarılmanın vakti yoktur, Hemen şimdi Tevbe edelim, azimle yolumuza devam edelim inşaallah.

Bu yazı 1276 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum