Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

Müslümanlar Filistin'de Yahudi'ye Toprak sattı mı?

13 Ekim 2023 - 15:35

Sattı diyenler hiçbir bilgi belge gösteremiyor, Sadece Yahudilerin sahip olduğu toprağı gösteriyorlar, Ama bu nasıl gerçekleşti ya bilmiyorlar yada söylemek istemiyorlar.
Amaçları Müslümanları Müslümanlığı aşağılamak olunca böyle oluyor.

Öncelikle Osmanlı dönemi Toprak Padişahın, devletindi, şahsi tapu yoktu, kullanma hakkı verilirdi, 2 yıl ekilmeyen tarım alanı geri alınır ihtiyacı olana ücretsiz devredilirdi.

Padişahın arazi, imtiyaz tahsis ettiği, Aynı zamanda bölgesinde idareci Derebeyi olanların arazileri vardı. Bu araziler derebeyler aracılığı ile vatandaşa icara verilir Aşar (öşür) vergisi  toplanırdı 

1908 sonrası Bu derebeylerin yerine İttihatçılar getirildi.
Bölge Valileri İttihatçılardan yapıldı. 
1918 sonrası kaybedilen Filistin topraklarına İngilizler yeni bir sistem kurdu, Yönetime genelde Londra bankerlerinin adamları olan Museviler İngiliz valisi ve yetkilisi gibi görev aldılar.

İlk yapılan Bölgede İsrail'i kurmak için Nüfusun çoğunluğunu oluşturmak gerekiyordu. Avrupa'dan Rusya'dan, Hatta Afrika'dan zenci Museviler teşvik verilerek Filistin'e getirildiler.
Diğer yandan Müslüman Filistinlilerin Arazi ve ticaret imkanları ellerinden alındı, fakirleştirildiler.
Geçim darlığı çeken Müslüman Filistinlilerin Başta İngiltere'ye, Avrupa'ya ABD'ye göç etmesi için yardımcı oldular.

Araziler Bu İngiliz kimlikli Musevi yöneticiler tarafından Musevilere veriliyordu. Bunlar Müslümanları çalıştırmıyor ve göç etmeye mecbur kalıyorlardı.

Yahudilerin bu gayretleri çok yavaş ilerliyordu,
Dünyada genelde zengin olan Yahudiler Filistine gelmeye korkuyor, Teşviklere rağmen gelmiyorlardı.

Sonra, 1939 yılında Almanya 2. Dünya savaşına sebep olacak Polonya işgaline girişir.
"II. Dünya Savaşı'nın 1 Eylül 1939'da Almanya'nın Polonya'yı istila etmesi ve ardından 3 Eylül'de Birleşik Krallık ve Fransa'nın Almanya'ya savaş ilan etmesiyle başladığı kabul edilir.

Almanya bu yayılmacı politikada Yahudiler, Çingeneler, Zenciler toplanmaya başlanır. Burada Dünyaya bir mesaj verilir (Hitler Yahudileri fırınlarda yakıyor) Bu korku ile Avrupa'daki Yahudiler toplama kamplarına getirilir, Burada sözde, yakılmaya , İnfaza götürülüyormuş gibi bu Yahudiler gizlice Deniz yolu ile Filistine taşınır. (Yakılanlar genelde çingeneler zencilerdir) Bunlar çok azdır Reklamı çok yaygın yapılmıştır.
Bu güne kadar Almanların kaç kişiyi yaktığına dair bir belge ortaya çıkmamıştır, sadece Gestaponun duyuruları vardır.

Hatta 1986'da Avusturya'da cumhurbaşkanı olan Kurt Waldheim, Cumhurbaşkanlığı görevi sırasında, Gestapo olarak Yahudi katliamlarından sorumlu tutulup yargılanmak istendi, Önce yargılanmayı kabul etmedi, ABD dahil birçok ülke kendisine ziyaret yasağı koydu.

Kurt Waldheim, Sonra mahkemeye "Savaş sırasında" toplama kamplarındaki Yahudileri nasıl Filistin'e gönderdiğini ispat etti, Hakkındaki dava gizlice düştü, sonra ölüm haberi geldi.

Diğer önemli bir belge de 2. Dünya savaşında tarafsızlığını ilan eden Türkiye'ye Almanya'nın tek Notası (Yahudiler Türkiye topraklarından geçip Filistin'e gidebilir, Bunlara Türkiye'de İskan verirseniz Savaş sebebidir) şeklinde tehdit etti.
Bu Nota bile Almanların Siyonizme nasıl hizmet ettiğinin ispatı olarak  yeter

Zaten birçok araştırmacı 1. Dünya savaşının Osmanlıyı parçalamak için çıkarıldığını, 2. Dünya savaşının da Avrupa-Rusya'daki Yahudilerin Filistin'e getirilebilmesi için çıkarıldığını yazar.

Bu arada Hitlerin Yahudi olduğu, Savaşta öldürülmediği Eva ile birlikte, Bir yerlere kaçırılarak yaşayıp öldükleri iddialar arasındadır.

İşin içinde Yahudi varsa yazılan çizilenleri peşinen kabul etmeyin, Mutlaka sebep-sonuç ilişkisini belgeli araştırın, Öyle olmuştur gibi peşin hükümlü olmayın. Unutmayın ki Dünyadaki Yahudi nüfusun 15.3 milyon olduğu idia ediliyor, Siz buna 100-150 milyon demeniz uçuk bir tahmin olmaz Vesselam

YORUMLAR

  • 0 Yorum