Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

NEFİS İLE HAYATIN DİYALOGU

06 Şubat 2014 - 07:39

  --ÖLÜMDEN KORKMUYOR MUSUN
--HAYIR
--DELİSİN!
Neden korkayım ki? Korkunun ölüme çaresi var mı?, 
Ölüm vakti ezelde yazılmış ve asla değişmesi mümkün olmayan bir gerçek değil mi?

--EVET ÖYLE AMA,
--NE KADAR İSTİYORSUN?
--NE İSTEDİM Kİ?
--SUSMAN, HER ŞEYİ GÖRMEMEN İÇİN
--ALLAHIN VAAD ETTİĞİNDEN BİRAZ DAHA FAZLASINI
--ALLAH NE VAAD EDİYOR Kİ, AÇLIKTAN NEFESİN KOKUYOR
--PEYGAMBERLERİN VE VELİLERİNDE AÇLIKTAN NEFESİ KOKUYORDU, KARINLARINA TAŞ BAĞLIYORLARDI, 
FİRAVUNLAR SOFRALARINA 40 ÇEŞİT SERİYORLARDI.
--AMA HER ŞEYİ GÖRMEN Mİ LAZIM, BİZİMDE ÇOLUK ÇOCUĞUMUZ VAR, ONLARIN İSTİKBALİNİ DÜŞÜNMEK 
MECBURİYETİNDEYİZ, BU DEVİRDE NAMUSUNLA PARA KAZANMA İMKANI VAR MI?
--RIZKI TAKDİR EDEN ALLAH'TIR, SABREDERSEN HELAL YERSİN, KİMSEYE MUHTAÇ OLMAZSIN, HARAMA 
YÖNELİRSEN HEM HEP İHTİYAÇ İÇİNDE OLURSUN, HİÇ DOYAMAZSIN, BORÇTAN KURUTULAMAZSIN, İHTİYACIN 
OLMASA BİLE BORCA GİRER ONU ÖDEYEBİLMEK İÇİN HELAL-HARAM KARIŞTIRIR ÇABALARSIN, BİRGÜN ÖLÜM GELİR 
SENİN HARAM OLARAK BİRİKTİRDİKLERİN MİRASÇILARINA KALIR, ONLAR SEFASINI SÜRER, SEN CEZASINI 
ÇEKERSİN.
-----------
--Bak bunlar iyi şeylerde yapıyorlar, Bak onlar namaz kılıyor, Bak onların eşleri tesettürlü, Bak onlar içki içmiyor, zekat,sadaka 
veriyorlar. Bu güne kadar Kafirler soydu bu ülkeyi ne yaptın ki şimdi doğrucu Davut kesildin?

--Bir insanın çok iyi, çok takva, çok vatansever olması, ona zulüm yapma, Haram yeme hakkı vermez. İyilik ve Güzelliklerini 
görüp te, kötülüklerini, zulümlerini görmemezliğe gelme lüksümüz yoktur. kötülük kim yaparsa yapsın kötülüktür, iyiliği kim 
yaparsa yapsın iyiliktir.
--------
--BOŞUNA UĞRAŞIYORSUN, HİÇ BİR ŞEYİ DEĞİŞTİREMEZSİN

--KİM BİR ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİR Kİ?, HER YAPRAĞIN, HER YAĞMUR TANESİNİN YERE DÜŞMESİNİ BİLE YARATAN 
ALLAHTIR, ALLAH DİLERSE BİR BUĞDAY TANESİNDEN 700 TANE ÜRÜN VERİR, YİNE DİLERSE O TANEYİ KURDA KUŞA YEM EDER. KULA DÜŞEN GÖREV ELİNDEN GELENİ YAPMAKTIR, TECELLİ BEKLEMEK DOĞRU DEĞİLDİR, 
BİZİM AMACIMIZ KENDİ ADIMIZA SALİH AMEL EDA EDEBİLMEKTİR, DÜZENLERİ DEĞİŞTİRECEK OLAN SADECE YÜCE ALLAH'TIR, KULLAR BURADA KONU MANKENİDİR, HERKES NİYETİ KARŞILIĞI ECİR ALIR, SONUÇ ALDIĞI EYLEMLERİNİN KARŞILIĞI DEĞİL.
---------------
--TAMAM ÖLÜMÜ ANLADIK, YA SAKAT KALIRSAN?
--10 sene cezaevi, 32 yıldır kendi yağımla kavruluyorum, Kimseden ulufe istemedim, Kimseden hediye hariç yardım almadım, 
otopark işletmeciliğini dahi "bana haramdır" diye terk ettim. (Çünkü bana teslim edilen otomobillerin uğrayacağı olası bir zararı ödemeye gücük yoktu) Allah beni namerde değil mertlere dahi muhtaç etmedi Elhamdulillah. Eğer sakatlığı düşünerek Allah için yaptığıma inandığım mücadelemi terk ederek, küfrü, zulmü görmemezliğe gelerek canımı "sözde" garantiye aldığımda, benden kanseri, veremi, diğer belaları ve hastalıkları kim uzaklaştırabilir ki.
Yarın kanser teşhisiyle yüzleşmeyeceğine dair bir garantin var mı?, 
Birazdan bir aracın çarparak sakat kalacağından nasıl korunabilirsin, 
Kimseye ihtiyaç duymadan yürüdüğün bu yollarda yarın kör olarak yürümeye mahkum olmayacağına dair elinde  bir belgen mi var, 
Körler hangi suçu işledi de göz nimetinden mahrum yaşamaya mahkum oldular, 
Sen hangi hayırlı ameli işledin ki görme nimetiyle ödüllendirildin?.
Her şeye kaadir olan yüce Allah'tır, Birisi ban zarar verecekse mutlaka Allahın o zalime verdiği fırsat ile verecektir. Allahın yol vermediği hiçbir iş ve eylem asla gerçekleşemez, Allahın yol verdiği bir işi ise engelleyecek hiçbir kuvvet yoktur.

Kaderde sakat kalmak varsa İnşâallah kendi kötü amellerimiz nedeniyle olmaz da Allah rızası için kazandığımız düşmanlarımızın eliyle olur, onlar bu durumda bana değil (Haşa) Allaha saldırmış oluyorlar, 
Allah'ı göremedikleri için Allahın dostlarına saldırıyorlar.
Allah bu durumda dostunu kör-sakat-aciz bıraksa da çaresiz asla bırakmaz, ve çekilen ızdıraplar geçmiş gelecek günahlara kefaret olur. 

Yattığın yerden geçinmek gibi bir şey, sadece kadere razı olmak, Allah hakkımızda ne yaratmış ise hayrımızadır 
deyip, Külli kaderin getirdiği nimetlerle sapıtmamak, musibetler karşısında isyan etmeyip gerçekten sevinmek nasip etsin bizlere Rabbim Elhamdulillah.
--------------------
--BAK ETRAFINDAKİ BÜTÜN DOSTLARIN SENDEN TEDİRGİN, ÜZÜLMÜYOR MUSUN?
--Benim Allah rızası için yaptığım işlerden dost sandıklarım zarar görebilir, Yakınımda olmaları nedeniyle Hak-Hukuk-Adalet kurallarına muhalif işlerinde elbette onlarla olan dostluğumu Allah ile olan dostluğumdan üstün tutamam.
Kimse kusura bakmasın, Akrabam, Arkadaşım diye onlar yüzünden Allah'ımı küstüremem, küsecek olan varsa küssün, huzuru mahşer çok yakın, orada evlat annesine, Anne evladına sahip çıkamayacak, herkes kendi nefsinin derdine düşecek. ben şimdiden nefsimin derdine düştüm, Bunda kınanacak ne var ki?
-------------
--BU SOHBETTEN ANLADIĞIM SENİN İÇİN DÜNYADA KİMSE YOK, HİÇ BİR ŞEY YOK, VARSA YOKSA ALLAH.
--Evet aynen öyle olması için bir mücadele vermeye çalışıyorum, tabiî ki Allah'ın rızası Salih kulların şahadetiyle mümkün, Bütün insanların, hayvanların, bitkilerin, her atom zerreciğinin üzerimizde hakkı vardır, Bu hakka riayet ederek, israf etmeden, Zulüm etmeden, Kirletmeden, Bozmadan hayatı korumak gibi bir görevimiz var. Bu sorumluluğumuzun gereğini doğru ve itinalı yapmaya çalışıyoruz. 
Bu nedenle Ailemize, akrabamıza, komşumuza, milletimize, insanlık alemine, hayvan ve tabiat alemine zarar vermeden, onu koruyarak var kılmak üzere bir hayat düzeni kurmaya gayret ediyoruz. Elbette ki çokça hatamız ve gafletimiz oluyor, bu aciz kaldığımız yerlerde Allah Gafururrahimdir diyerek teselli oluyoruz Elhamdulillah.
---------------
--İNSANLARA VERMEK İSTEDİĞİN SON MESAJ?
--Allah cc. diyor ki; Kim sevdiğim bir kulumun bir kusurunu örterse, Andolsun ki Huzuru mahşerde biz onun on kusurunu örteceğiz, şeklindeki müjdesine binaen, Bu gün kafirde olsa son nefesinde iman ederek ölen, huzur mahşere Mümin olarak çağrılan herkese varsa bütün haklarımı helal ediyorum. Huzuru mahşerde hiçbir müminin yakasına yapışmayacağım, Onların hatırı yoksa da onları seven yüce Allah'ın hatırına onları af ediyorum.
Bu gün imanlıda olsa son nefesinde imansız kafir-münafık olarak huzuru mahşere çıkacak olan en yakınımdaki kişilere bile bir dirhem hakkımı helal etmiyorum. Allahın Rahmet etmediğine benim Rahmet etmem, Allah'ı gücendirmez mi? Kimse kusura bakmasın, Kimsenin hatırı Allahın hatırından üstün olamaz.
--------------------
Son Not: Kimseye kızmıyorum, gerçekten bütün kötülere zalimlere dua ediyorum, Allah'ın hidayet vermesini diliyorum. kimsenin kötülüğünden bize fayda yok, iyi olurlarsa faydamız çok.
Allah rızası için yaptığım bir amelden dolayı bana düşman olanlara karşı asla beddua etmiyorum, dilim yapmak istiyor ama kalbime zor geliyor, yine hayır dua ediyorum. 
Lakin korkarım ki bana bu hayırlı hizmetlerimden dolayı düşman olan, bu düşmanlık nedeniyle iftira atan, Darp eden, Sakat bırakan, Öldürerek olası hizmetlerimi engelleyen birine Allah cc. Tövbe bile nasip etmeyecektir.

Allah'ın razı olmayacağı bir işimi bilip te beni uyarmayana hakkımı helal edemem, o bana kötülük yapmaktadır. Kim beni uyarırsa onu inkar etmeyi zül ve Allah'a isyan sayarım. 
Kimsenin benden korkmasını, tedirgin olmasını asla istemem.

Hiç bir şeyden aciz değilim Elhamdulillah, Allah ve Resulullah'ın yol haritası Kuran ve Sünnet çerçevesinden çıkmamak için aciz görülüyor olabilirim. Zaten Af etmek Güçlü olduğun zaman yapılan Af'tır. Zillet içindekilerin acizlikle Af ediyorum demeleri kendilerini aldatmaktır. Abdullah Gözaydın  fatihten@gmail.com

Bu yazı 1516 defa okunmuştur.