Abdullah Gözaydın

Abdullah Gözaydın

Fatih'in Demokratik Geleceği
fatihten@gmail.com

Sağlıkta Resmi Bilimsellik mi Tecrübelerimiz mi önemli

31 Ağustos 2021 - 19:37 - Güncelleme: 31 Ağustos 2021 - 21:09

İzzet 
Yapılan istatistiklere göre Pandemiden hayatını kaybedenlerin o/97 si aşı olmamışlar olduğu yönünde. Bu durumda yapılan uygulamalar toplumun yararına ve doğru olduğu ortada,tartışılmaz.


Abdullah Gözaydın
SAYIN iZZET BEY İlimde bilimde tartışılmayan hiç bir şey olamaz, Kaldıki pandemi hakkındaki veriler ispata muhtaçtır, Çok büyük karartmalar var. Mesela bu sıralar korona turizmin olmadığı doğu ve kuzey illerimize sarmış deniyor, Dünyanın doluştuğu Ege Akdeniz sahillerine korona uğramıyor bile. bazı yerel haberciler Antalyadaki vakalar Konyaya burdura kaydırılıyor diye haber yapıyorlar.

Kaldıki bilimsel olarak ortada henüz bir aşı yok, Aşı adayları var Ve 3. 4. faz sonuçları bilinmiyor ÖN ONAY diye birşey çıkardılar Bu uygulama bilimsel değil Bu nedenle olsa gerek İlaç firmaları söz konusu aşılar nedeniyle oluşacak risklerden sorumlu olmadığını açıkladı, Sorumsuzluk imzası ile aşı adaylarını veriyor.

Aşı konusunda bu kadar emin paylaşımlar yapmanız Dünyamızda sıkıntı oluşturmayabilir yarın huzuru mahşerde sebep olacağımız sıkıntıların vebaline ortak olmak büyük cesaret.
Biz kimseyi itham etmiyoruz sadece aklımızı kullanarak bilimsel , Zorunlu bilgi istiyoruz Maalesef 2. yılı doluyor henüz bilimsel ikna edici bir rapor ortada yok.
ASLINDA HERKES BİLİYOR BU PANDEMİLERİN YENİ DÜNYA DÜZENİ YOL HARİTASININ DOĞRULTUSUNDA ORTAYA ÇIKTIĞINI LAKİN ANLAMAK İSTEMEYENLERE ÇARE MÜMKÜN DEĞİL

Abdullah Gözaydın
70 Yıllık hayatımda hiç Solunum enfeksiyonu için ilaç almadım Atalarımızın adetlerinden doğal bitkiler ve tekniklerde bir günde nezle Grip ten şifa bulurum Korona dediğiniz virüsü tescilli bir hastadan 2020 mart ayında kaptım, Arkadaşım 9 gün hastanede yattı ben 3 gün yoğun terleyerek burun akıntısını bitirdim, şükür o gün bu gün iyiyim

İtibar edeceğinizi bilsem yardımcı olurum ama sizin bakış açınız oldukça resmi.
Biz resmiyete değil Teklif edilen tedavinin geçmişine yan etkilerine bakarım.
Mesela: ara sıra dişimin birinde sancı oluyor Bilinen ilaçlar fayda etmedi. Kendi imalatım Üzüm sirkesi ve bir miktar kaya tuzu ile yaptığım karışım gargarası ile anında çözüm keşfettim. Allah tecrübelerini bizlere nakleden ecdadımızdan razı olsun mekanlarını cennet eylesin..
Selamlar Güzel yarınlara İnşaallah
*************
İzzet 
Abdullah Gözaydın , Abdullah bey ben konunun uzmanı değilim. Benim düşüncelerim tabii ki beni bağlar. Ben mevcut şartlarda ilim ve Bilim Kurulu görüşleri doğrultusunda kanaatimi ifade ettim. Devlete ve Bilim Kuruluna inanmayacağız da kime inanacağız?


Abdullah Gözaydın
İzzet,  Sayın hemşerim resmiyet her zaman doğrusunu yapmış olsa, sık sık değiştirilen kanunları, kararnameleri, Uygulamaları nereye koyacağız?
Devlet aklı istişari olsa haklısın, Devletin kurumlarında söz sahibi olanlar işgal ettikleri makamda istişari araştırma yapma ihtiyacı hissetmiyor.

Mesela Geçen yıl pandemi başlangıcında on binlerce Umrecinin gerekli gözlemi yapılmadan toplum içine salındı, karantinada çoğunluğun kaçtığını haberlerde canlı izledik.
Resmiyet her zaman doğru yapmaz, doğruyu söylemez. Tecrübeyle sabittir.

Kaldıki Korona projesi hakkında karşı görüş açıklayanların nasıl linç edildiğini izliyoruz Mesela Siverek savcısı çevre gözlemlerine göre bir soruşturma başlattı, Korona tedbirlerinin doğru olamayacağını Bu uygulamaların araştırılması isteyerek bir fezleke yazdı ve araştırılması istedi. anında görevden alındı susturuldu Akıbetinden haber alamıyoruz.

DSÖ Bu konuda 2 yıldır ne kadar yanıltıcı açıklamalar yaptığını bir haberci olarak izliyorum ABD 'deden kovulan DSÖ İstanbul'da bölge ofisi açtı, Türkiye üzerinden operasyonel faaliyetler gerçekleştireceklerini açıkladılar.

Bence 1918-1920 İspanyol gribi neyse Covit-19 aynı şeydir. O savaş yıllarında yokluk çaresizlik 100-150 milyon gencin ölmesine sebep olmuştu. 1918 de Kudüs düşünce Savaşı çıkarak siyonizm savaşı bitirmek için söz konusu salgını çıkardı, Siyonizmin yapamayacağı katliam yoktur. Allah fırsat verirse yapar, Biz ne yapıyoruz ben ona bakıyorum

2020 versiyonu Covit-19 gençlere ve çocuklara değil Yaşlı ve savunma sistemi zayıf olanları öldürüyor. BU BAŞLI BAŞINA ÖJENİK BİR PROJE DİYE İNANIYORUM.
Yapay gıda, Bitki, Et, yağ, Kimyasal katkı maddeleri GDO vs.

8 milyara ulaşan Dünya nüfusunu ilk etapta 4 milyara Nihayetinde 500 milyona indirmek isteyenlerin projesi olduğunu dünya basınından onlarca sene önce yayınlanan kitap ve raporlardan öğreniyoruz.

Hayatımız kutsaldır, Bilerek kişiyi ölüme götürecek tedbirleri uygulamamak intihar hükmündedir. Allah korusun.
Biz aklımızı kullanıyoruz Tedbir alıyoruz panik yapmıyoruz "Çünkü korku savunma sistemini en fazla yıpratan sebeptir)

İzzet 
Abdullah Gözaydın , Siyasal iktidarın sosyo ekonomik ve siyasal uygulamaları tabii ki tartışılır. Ama yaşadığımız şartlarda uygulanan sağlık politikaları dünyada mevcut uygulanan yöntemler doğrultusunda olduğu yetkili ve Bilim insanlarıyla onaylanıyorsa ona uymaktan öte yapılacak bir alternatifin peşinden gidilmesi doğru olmaz diye düşünürüm. Zira hepimiz aynı gemideyiz.


Abdullah Gözaydın
İzzet DSÖ nün kaptan olduğu gemideyiz maalesef , Fakat azami tedbir almaya çalışarak yaşam mücadelesi veriyoruz.
Sağlık sistemi + İlaç sanayi + Doktorların yeminine sadakati Dünyada Bilhassa ülkemizde ne kadar tartışılıyor biliyorsunuz.
mesela: Sizin sektörünüzde bir implant malzemesini 50 $ satanda var 250$ satanda var. Sağlıkta lüks olmamalı, En iyisi yaygın olmalı İnsan hayatı söz konusu, Fakat yerli veya Çin malı malzemelerle İmplant yapanlar "Ekonomik tercih" savunması yapıyorlar.

Bizim bu savunmayı kabul etmemiz mümkün değildir. Makamı-Parası ne olursa olsun Bütün insanlara eşit en iyi sağlık imkanları sunulması Hukuk gereği olması lazım ama maalesef..
Yaşadığımız çağ Belkide insanlık tarihinde hiç yaşanmamıştır.
Mesela: Yıl 1963 12 Yaşındayım, Bir Trafik kazası sonucu kısmi felç geçirdim. memur çocuğuyum haseki hast "beyin kanaması, biz bakamayız dedi Cerrahpaşaya gönderdi, Cerrahpaşa 25.000 TL İstedi. Babam gümrük memuru maaşı 300-400 TL.

Ameliyatın neticesini sorunca %50 masada kalabilir, %25 iyileşir %25 sakat kalır demişler.
Babam çaresizlik içinde eve getirdi.
Genelde yemiyor içmiyorum, çok zayıfladım 15 Gün sonra Evimize yakın Ayvansaray'da muayenehanesi olan Dr. Mehmet Remzi Sakarya ya götürüldüm. Doktor: Bu çocuk korkmuş, teşhisi koydu. üç çeşit Sandoz vitamin hapı yazdı Her gün bir koyun karaciğerini hafif pişirin yedirin demiş.

Bu tedavi 1-2 ayda netice verdi 6 ay sonra sokaklarda koşuyordum.
Babamın o zaman 25.bin TL'si olsaydı Şimdi nerede nasıl olacağımı hayal bile edemiyorum.
Daha Tıbbi hatıram çok ama başını ağrıtmak istemem Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim

Bu yazı 429 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum